Zlatá mládež (2015) (pořad)

Díl o výrobě bot je raketa! Solidní sonda do výroby bot v Indii. Mike to tady hodně tahá.

Svatý Václav a ochrana země české (2018) (TV film)

Nakupování v Paládku mě fakt nebaví ale tohle bylo ještě bolestnější! Kromě dvou vět o Kájově koruně která prý rozšiřuje čakry či co tak jsem v lavici opravdu trpěl.

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Tenhle studenťák mi zachránil život!

Vlk z Wall Street (2013)

Tohle je to nejlepší možné zankončení mého kinematografického putování! Měl jsem to taky velké dilema, který to snímek si pustím jako poslední. Nakonec jsem zvolil ten, který jsem si během několika měsíčního ultramarathonu, oblíbil nejvíce. Pro mě ultimátní film kde na všech důležitých postech sedí legendy. Ať už je to Scorsese, se kterým jsem otevřel pandořinu skříňku a to sekci filmů vzestup - pád. Či Leonardo DiCaprio do jehož herectví jsem se zamiloval a zhlédl 20 filmů s ním. Nebo momentálně nejznámější žena planety, se kterou jsem samozřejmě taky spadl do lásky. Jak se stavím k filmu? Tříhodinová hymna kapitalismu a zároveň nejdiskutabilnější Scorseseho film. Přece jenom Scorsese tady Belforta úplně neodsoudil a ani na konci vrátka úplně nezavřel. Největším argumentem nefanoušků Vlka je, že odrbávat nebohé babičky o peníze není dobré, ovšem jsem téhož názoru. Patřím však do táboru, který obdivuje herecký výkon Lea a skvělé scénky na kterých tento film stojí. My se můžeme poučit z Belfortova příběhu a rovněž se jím částečně inspirovat abychom náš american dream prožili naplno a taky ho přežili. Tak za pár let v americe čačáu. HMMM - HM

Skrytá identita (2006)

Plnotučná Scorseseovka se vším všudy! Zvučné jména nezůstávají jen inkoustem na papíře ale ozvučňují také celý tento film. Bláznivý Nicholson, sviňský Damon a sebevědomí DiCaprio lépe do rolí tyto tři borce zapracovat nemohl. Zpočátku mi to chvilku trvalo než jsem se dostal na jejich vlnu a zorientoval se o co go. Jakmile mi však pan Scorsese zedvakrát zopakoval oč tu běží naplno jsem si užíval propletený děj s netradičním rozuzlením. Dlouho jsem si tento kousek šetřil a musím říct že splnil mé očekávání!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

PŘEPIŠTE DĚJINY ZHLÉDL JSEM ŽEBŘÍČEK TOP 100 A NEJOBLÍBENĚJŠÍCH 100 FILMŮ PODLE ČESKO - SLOVENSKÉ FILMOVÉ DATABÁZE. Vědomě to začalo před 349 dny "nejlepším" filmem Vykoupení z věznice Shawshank. Končí to právě dnes a to taky "nejlepším" filmem Pán prstenů: Návrat krále. Cesta k tomuto cíli byla zpočátku nekonečná ale postupem času jsem se těšil i na snímky které jsou mimo moji normální zónu. Více již v záložce O mně. Co k třetímu pánovi prstýnků říct? Po 3 a půl hodinách kdy již bylo po nekonečném zápolení dvou táborů dobitvováno jsem se do  toho konečně dostal. Prodloužený konec mi naprosto svědčil a užíval jsem si ho. Z celé trilogie pivažuji za nejlepší první díl a konec třetího. A z celého Hobito - Prsteno universa top 2 persóny Bilbo za mlada a Gollum.

Světla velkoměsta (1931)

Mluvit tělem to symbolizuje Charlieho Chaplina! Můj vůbec první němý snímek a bylo to takové rozvláčné. Pan rejža Chaplin se tu nedrží přísloví opakovaný vtip není vtipem a některé nápady vyždíme až do trapna když je na scéně 3 - 4krát zopakuje. Dokážu si představit, že pro tehdejší diváky musel být film veliká řachanda. Dnes již City Lights nenabídne víc než nasátí dávných časů kinematografických.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Jdu to zakoukat nějakým Feel - Good movie, protože tohle bylo hodně za hranicí diskomfortu! Jsem však rád že jsem tento v mnohém průlomovou zfilmovanou knihu viděl. Herecké výkony byly vystřihnuty velmi solidně. Jsme průměrem pěti lidí se kterými trávíme nejvíc času. Asi nejomílanější citát všech seberozvojových knih a přednášek. Tento film a ještě známější kniha nám to potvrdí!

Ztraceno v překladu (2003)

V podstatě romantická platonická depka! Extra moderní Tokyo mě stejně jako hlavní dvojičku nepohltilo. Budování platonické lásky a hledání (v jejich případě nenajití) sebe sama je již téma zajímavější. Netypická (ne)romanťárna ale pro nic víc než průměr

Labyrint lží (2008)

DiCaprio se v Ammánu hodně opálil! Akční Leo s hovniválem Crowem tvoří dobrou dvojičku. Do toho nám brnkají na naše zorničky obrazy divokého blízkého východu. Nic víc než solidní akčňák.