Beetlejuice (1988)

Můj oblíbený film. Komedie, u které se jsem se nepopadal za břicho, ale u které jsem měl pusu roztáhlou v pobaveném úsměvu od začátku do konce - Burtonův jemný humor mi fakt sedí. Opravdu nezapomenutelná je "choreografie" Banana Boat Song. Když pominu skvělého Keatona, neskutečně se mi líbila Catherine O'Hara.

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Obsahově průměrný krimi seriál, který je evidentně dělán pro ženskou část publika. Oceňuji na něm prostředí, ve kterém je filmovám, tzn. anglické zahrady, které jsou opravdu krásné. Sedí mi také český dabing v podání Vránové a Balzerové.

Hurá! (1986)

Hodnocení a komentáře na této stránce mě navnadily - ale není o co stát. Příběh o střetu dvou kultur mi místy připomínal naše budovatelské filmy padesátých let.

Radio (2003)

Filmů s podobnou tématikou bylo natočeno spoustu, tento je mírně nadprůměrný. Celý film tak nějak poklidně plyne, v některých scénách možná příliš tlačí na city. Normálně bych dal hvězdičky tři, ale Cuba Gooding byl fakt skvělý.

Smrt stopařek (1979)

V době svého vzniku slušná krimi, dnes značně vyčpělá. U těchto starších filmů nějak nejsem schopen strávit hysterické přehrávání ve vypjatých situacích (třeba Obermaierová, když ji unesli syna).

28 dní (2000)

Film o tom, jak zpřístupnit širokým masám problematiku drogové závislosti. Hrozné. Sandra Bullock se mi jako ženská moc líbí, ale roli alkoholičky jsem ji prostě nevěřil. Bez náboje, rádoby do hloubky jdoucí scénář, některé scény (např. uklízení záchodů) v kontextu trapné.

Letec (2004)

Ohvězdičkovat tento film je pro mě velký problém a dlouho jsem váhal jak oznámkovat. Nakonec jsem dal hvězdičky tři. Tento životopisný příběh bez znalostí reálií a kontextu mě nijak po obsahové stránce neoslovil, spíše bych volil slovo "nudil". V každém případě vizuální lahůdka (zvláště scéna havárie letadla), skvělá Cate Blanchett, moc se mi líbila kamera.

Mumie se vrací (2001)

Skvělá oddychovka. Film naštěstí netrpí syndromem dvojek a za prvním dílem v žádném případě nezaostává.

Chobotnice (1998)

Béčkový horor se všemi nectnostmi, které tento žánr může nabídnout: ničím neobjevný scénář, logické díry, vykradené scény, laciné lekačky. Ale posledních 30 sekund mě fakt pobavilo.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tak navím. Přes hvězdné obsazení a milion Oskarů mě kouzlo tohoto filmu nějak minulo. Pravda, Gwyneth skvělá, kostýmy, hudba také podařené. Zbytek mi připadal zcela nevyjímečný. Co mi ale vyloženě vadilo, byly některé scény s odkazem na současnost: výkřik "Show must go on", feministické kecy královny, "taxikářská" honička loděk na vodě, psychiatrické křeslo. Nejvíc ze všeho mě ale vždycky dostane, když se ženská převleče za chlapa (nebo naopak) a nikdo to nepozná.