Zběsilý útěk (2006)

I přes zbytečně velkou komplikovanost a pomáhání si náhodami jsem se dobře bavil. Bohužel jenom do scény na stadionu. Nejenom, že samotná ta scéna byla fraška, ale poté film tak nějak ztratil šmrnc... Škoda, pokoukání to bylo opravdu dobré. Mohlo být ale o dost lepší.. 6/10

Vzpomínky (2006)

Řekněme pět šestin filmu jsem se výborně bavil, až na pár pomalejších míst to byl pětihvězdičkový zážitek. Bohužel konec mi ten dojem trochu zkazil. Kéž by to skončilo jak to začalo! Pak by některé logické chyby ani nebyly chyby... Tenhle závěr mi ten dojem pokazil, ale stejně si Déjà Vu zaslouží 4*. Dobře jsem se bavil a Denzel je strašně cool! :)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Pan Menzel režíruje dosti uspávacím stylem a tempem. Šaškování Ivana Barneva mě omrzelo asi po deseti minutách a jakýkoliv dramatický náznak ve scénách, kde se objevoval on, dokázaly zpražit jeho idiotské grimasy. To, že celá plejáda modelek ukázala své vnady, nemá nic společného s erotičnem a atmosférou prosycenou sexem. Film je naladěn na poetickou, humornou a smířlivou notu, což je v takovém příběhu prioritně špatně. Žádné drama ani emoce se nedostavují. Jedním z mála světlých okamžiků byly výstupy Oldřicha Kaisera, který do toho chaosu jakoby přinášel určitý řád. Promiňte pane Menzele, ale takhle ne...

Kupec benátský (2004)

Po většinu času mě to hodně bavilo a konverzační a monologové perličky v shakespearovské angličtině byly pro moje uši úplným potěšením. Ten chlápek byl génius, že před více než 400 lety dokázal napsat dialogy, které i dnes fungují tak dobře. Hodně scénáristů by se od něj mohlo (mělo) učit. V tom také oceněji autory, že texty přizpůsobili tak šetrně, že neztratili právě to kouzlo a styl.

Mizerové (1995)

Paradoxně by to byl nejlepší Bayův film, kdyby ho netočil Bay. Ta velkolepost akčních scén je totiž na některých místech až přehnaně velká a do toho filmu mi nesedí. Daleko více jsem se bavil u skromnější honičky v bytě, v klubu apod. než například u závěrečné velkolepé scény. Škoda, že ten film není pojatý TROŠKU komorněji, protože dvojice Lawrence - Smith funguje výborně a na jejich případ se jinak skvěle kouká...

Parfém: Příběh vraha (2006)

Pro toho, kdo si dá tu práci a v průběhu filmu nebude líný představovat si, jakou sílu může vůně mít a jakou roli hraje čich v přírodě a zvířecích pudech, bude Parfém skvělým zážitkem. Ostatní tenhle neotřepaný a originální snímek nejspíš tolik neocení. Nicméně pro mne se Tomu Tykwerovi povedlo převést tuto esenci na plátno na jedničku. Škoda trošku slabší, rozvleklejší a ne tak stylové prostřední části. Velmi silné 4*.

Takže stručně (musím si to ještě nechat rozležet..): Skutečně hodně dlouho jsem se u filmu tak nenasmál! Často to byl opravdu smích, místy spíše nevěřícný úsměv nad tím, kam až je schopen Cohen zajít. Některé scény byly ale už i na mě moc a byly spíš víc trapné, než vtipné. Borat má také problémy s tím, aby držel jako film pohromadě a divák neměl dojem, že mu pustili jen soubor nesouvisejících scének. Přesto ty horší chvíle přebilo několik naprosto geniálních hlášek a gagů. A tak si u mě zatím vysloužil ušmudlané 4*.AKTUALIZACE (25.11.06):Člověk si s odstupem času uvědomuje, že kromě těch několika opravdu povedených a originálních gagů je většina ostatních docela laciná a založená na nějakém vulgarismu nebo nechutnosti. Ano, člověk se pobaví, ale není to nic převratného. Není to o žádných závažných odhaleních, ale o cestě burana do moderního světa. A je už v podstatě jedno, jestli je to amerika, nebo jiná země. 3*

Casino Royale (2006)

Příjemné překvapení! Po posledních, místy až přehnaně absurdních, nemastných-neslaných bondovkách jsem takovéhle zdrsnění a zlidštění Jamese Bonda nečekal. Daniel Craig je výborný. Neměl jsem vůči němu žádné předsudky, ale vůbec jsem nečekal že se ujme role takhle brilantně a ukáže nám, že i James Bond není jenom bezchybný stroj s povolením zabíjet. V podstatě už při honičce na Madagascaru jsem úplně přestal přemítat nad tím, "jaký bude Craig Bond". Casino Royale je inteligentní Bondovka a výborný akční film. Docela se těším, co nám Bond v podání Craiga předvede přístě, až nebude 'jen' čerstvě povýšený 00 agent. Dodatek: Casino uzrálo jako dobré víno. Po dvou letech a opravdu velkém počtu opakovaných projekcí, vyšplhal v mých očích bondovský restart na nejvyšší hodnocení. Zaslouženě.

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón vzal kameru, přešel do paralelního vesmíru a natočil skutečný příběh ve skutečném světě. Jinak si to vysvětlit neumím. Zbytečně nepřekombinovaný (pro někoho moc jednoduchý), přesto zajímavý příběh je vyprávěn úžasně skutečně, uvěřitelně a syrově. (Aktualizace 13.11.2006) : Včerejší druhá návštěva kina mě ujistila, že jsem se po prvním zhlédnutí neunáhlil, když jsem tenhle film označil za můj nejlepší letošní filmový zážitek. Přičemž opravdu některé scény byly z těch nejlepších, co jsem kdy viděl.

Hory mají oči (2006)

The Hills Have Eyes převyšují své kolegy v žánru slasherů nejen výborným vizuálním zpracováním, ale také stylem, kterým budují napětí. S lekačkami Alexandre Aja naštěstí rozhodně neplýtvá a když je vytasí, tak v příhodnou chvíli. Umí si prostě pomoci jinak. Přestože se horám nevyhnula některá typická klišé, hodnotím teto snímek jako velmi dobrý příspěvek do žánru! Též se těším, co předvede Aja s větším rozpočtem a lepším scénářem (přecejen ten scénář je klišé :).