V jako Vendeta (2005)

Výborná a inteligentní záležitost. Zrovna jsem přijel z kina a ještě mě po některých scénách mrazí. (Bylo to ale taky trochu hodně klimatizující klimatizací. :) Každopádně jsem se výborně bavil, užíval si skvělé dialogy a větší množství akčních scén mi ani nechybělo. Naopak jsem rád, že to nebyla žádná akční střílečka. S každou další bojovou scénou, by totiž klesala uvěřitelnost příběhu. A to by byla škoda. 4.5*

Stvoření světa (1957)

Je to vtipné, originální, ale také nechutně budovatelské. Hudební intermezza by šla přežít, kdyby to místy opravdu nebylo už moc. "Kam patří srdce mé. Doleva protože je červené." A podobné dobové odkazy najdeme snad v každé scéně. A ono se to opravdu místy nedá poslouchat. Škoda.

Válka světů (2005)

Velké zklamání. Kniha mě nadchla, a protože jsem větší divák, než čtenář, byl jsem na Spielbergovu adaptaci hodně natěšen. Ona by to byla možná dobrá podívaná, kdybych nebyl naprosto otráven ne iracionálním, ale více než idiotským chováním postav(zvláště těch hlavních), spoustou nelogičností, ale hlavně naprosto neuvěřitelným štěstím, které provázelo všechny členy ústřední rodiny po CELOU dobu. Naštěstí jsem tento snímek shlédl až po Mnichovu, takže vím, že to není počínající tvůrčí krize pana režiséra, ale pouhá jedna minela.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Trochu jsem čekal nějakou blbovinu, kterou si můj oblíbenec Depp za rámeček nedá, ale k mému překvapení jsem se výborně bavil u oddychového filmu s chytlavou hudbou, skvělými herci a nepolevujícím tempem.

Nascar 3D (2004)

Výborné detailní záběry v dílnách a záběry samotných závodů byly docela úchvatné, bohužel ostře kontrastovali se zbytečnými a nudnými(a dlouhými) řečmi na téma:"Nascar je skvělý - auto je skvělý - lidi jsou skvělý - všechno je skvělý!" Protože mě IMAX dostává a celkově to byla zábava - čtyři hvězdy.

Mariňák (2005)

Takový nenápadný, ale velmi velmi pozoruhodný a působivý film. Obsahuje mnoho zajímavých a místy skrytých motivů a myšlenek. Je mi úplně jedno, kdo je lepší režisér a kdo natočil lepší film, o to tu nejde. Tenhle snímek mě oslovil. Ani nachvilku mi nedovolil odtrhnout oči a donutil mě ještě dlouhou chvíli přemítat. Velmi nevšední, velmi dobré!

Hostel (2005) odpad!

Velmi slabá, až odpadová záležitost. Patřím totiž k lidem, kterým podobná brutalita nějak moc nevadí. A když v tomto filmu onu brutalitu vypreparujeme, nezůstane nám už vůbec nic. Ale naprosto nic. Jedno velké trapno. Když už takovou brutalitu film obsahuje, měla by atmosféru jen dotvářet a ne vytvářet, protože pak to vlastně ani žádná atmosféra není. Jedna polovina diváků se na Hostel nemohla dívat kvůli jeho nechutnosti a druhá kvůli jeho nudnosti. P.S.: Praha jako Amsterdam a Český Krumlov jako Bratislava? To už bylo moc i na mě... Mám prostě Krumlov moc rád.

Mládí v trapu (2003)

Docela povedená komedie s několika naprosto výbornými momenty a originálně pojatou parodií Fightclubu. Komedie tohoto typu mám rád. Slušné tři hvězdičky.

Pýcha a předsudek (2005)

Pro mne nad očekávání velmi hezký film. Nevzbudil ve mě sice tak velké romantické emoce, ale celou dobu mě přijemně a inteligentně bavil. Ze tří a půl hvězdiček zaokrouhluji nahoru díky sympatické a výborně si padnoucí dvojici Keira Knightley - Matthew Macfadyen.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Takže krátký výpočet: Za film jako takový dávám dvě hvězdičky, k tomu přičítám jednu hvězdičku za Tatry. Takže to máme tři... co to? Ano, já zapomněl. Za tu neuvěřitelně trapnou estrádní nováckou rodinku Nekonečný,Vojtek a spol., jako vystřiženou z Novy, odečítám minimálně hvězdy dvě. Rodina, ve které rodiče nejeví zájem o syna, se opravdu dala natočit jinak = normálně a netrapně(tohle nemělo s vtipem nic společného). Při scénách z jejich "moderního bytu" jsem si v kině připadal docela trapně. Marie, už to nehul.