Bratři (2004)

Jeden z nejrealističtějších a nejpůsobivějších filmových zážitků.

Terminátor (1984)

Naprosto stylová klasika. Dojem bohužel trochu kazí protahované závěrečné 'dodělávání' robotického Terminátora, které místy působí až komicky. Chápu, že v tehdejší době to nešlo zpracovat lépe, ale stop motion animace je místy opravdu do očí bijící. Přesto se jedná o velmi kvalití akční thriller a startér výborné trilogie.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Toy Story byla první. A je to na ní vidět... Není to ještě úplně ono. Ale to, co se Pixaru nepovedlo vypilovat zde, napravili hned u druhého dílu. Celkově se tak Pixar nemá vůbec zač stydět.

Rafťáci (2006)

Zaplaťpánbůh, že někdo v Čechách dokáže natočit vizuálně svěží film. Nebojí se vymanit ze šablony scénkových a stylově nudných produktů současné české kinematografie. Jako v případě Snowborďáků oceňuji, že se Karel Janák obešel bez oplzlých (nepočítaje sprchy :) a fekálních fórků. Destruktivní scénky, i když s výhradami, jsou mi daleko milejší. Celkově se na Rafťáky koukalo hodně příjemně. A pokud si Karel Janák udrží stejnou nadšenost a chuť experimentovat i do budoucna, může (společně s některými málo kolegy) český film pozvednout.

Panic je nanic (2006) odpad!

Shlédnuto čistě ze zvědavosti - přece bych si nenechal ujít názorný příklad nudného amatérsky natočeného paskvilu.

Kmotr (1972)

Já nemůžu jinak. Stylové, atmosférické a některé scény nezapomenutelné.

Let číslo 93 (2006)

Neuvěřitelně dobře natočený hraný dokument. Upřímný, objektivní a strhující film postrádající zbytečné patetické scény. Posledních několik minut jsem sledoval v úplném transu. P.S.: Několika chytrými prostřihy Greengrass výborně ukazuje paradox dvou náboženství - jiné a přesto v podstatě stejné.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Ještě trošku využít jinak výborný námět a vypustit některé "psí fórky" a bylo by to na 4*. Takhle je to pouze ten pohodový, přesto zapomenutelný film. P.S. (Malý spoiler): Osobně mě mrzí, že se úplný konec filmu nenesl ve stejném duchu jako druhá půlka filmu. Sice by se to k Sandlerovi nehodilo, ale mě by to docela v tu chvíli sedlo. I když jsem nějaké to "probuzení" čekal, ani jsem ho nechtěl... Kdyby to tak bylo, vůbec bych neváhal s vyšším hodnocením. Třeba bude na dvd "alternative ending". :)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Můžu říct v podstatě to samé co o prvním dílu. Akorát ze začátku se film rozjíždí trochu pomaleji. Není ovšem nudný. Trochu jsem se obával (přeci jen, je to druhý díl), ale mé obavy byly zachvíli pryč. Piráti mě pobavili i napodruhé a já se těším na třetí díl.