Shrek (2001)

Klasická pohádka v moderním kabátu. Ručně kreslených tu už takových byly kopy. Příběh nemá žádnou větší hloubku a to, že se dá Zlobr a princezna jako vždy nakonec dohromady ve mě už moc emoce nevyvolává.

Shrek 2 (2004)

Jednička byla aspoň hezká podívaná, klasická pohádka v moderním kabátku, ovšem bez jakékoliv hloubky. Tohle je ale jenom kýčovitá show, která ještě ke všemu nevypadá moc dobře. I na počítači se to musí umět.

STOMP: Out Loud (1997) (TV film)

Neuvěřitelně chytlavá a energií nabitá show! Která nepostrádá ani humor, či "akční" scény. Scéna s kartami mě dostala! :) Doporučuji.

Den poté (2004)

Film se spoustou nelogičností, odporujících si scén,neuvěřitelných hrdinských kousků a plný neuvěřitelně slušných a hodných lidí. Prostě stupidní kýč a otřepané klišé. Prostě katastrofický film. Proč 4 hvězdičky? Protože jsem od tohoto filmu moc nečekal a naprosto mě dostala jeho atmosféra vytvořená nevídanými efekty a hudbou. Musím říct, že jsem se bavil. A to je hlavní.

Truman Show (1998)

Originální snímek, tak originální, že něco podobného tu ještě nebylo! Vynikající Jim Carrey v roli nic netušícího účastníka největší reality show. Ve skutečnosti naprosto neproveditelné a možná proto tolik zajímavé. Film, který mě bavil od začátku do konce bez většího hluchého místa. A proč tedy jen čtyři hvězdy? Protože na to, jaké spektrum nápadů, detailů a možností měli autoři k dispozici vzhledem k tomu, že podobné téma ještě nebylo zfilmováno, tento potenciál nehorázně nevyužili. Umělý svět je sice pěkně vykreslen, ale něco mi tam prostě chybělo... Něco takového, co by mě přesvědčilo, že kdybych byl Jimem Carreym já, neměl bych absolutní šanci poznat, že je něco špatně. Možná moc rýpu, ale každopádně je to výborný film, co stojí za shlédnutí.

Ospalá díra (1999)

Nepovažuji tento film ani tak za horor, přecejen, na Burtonovy tajemné, ponuré světy jsem si již zvykl, ale spíše za detektivku s výbornou atmosférou zapadlé vesničky obklopené strachem z nevysvětlitelných vražd, kde nikdo nevěří nikomu. V hlavní roli s excelentním roztěkaným mladým komisařem Johnny Deppem, který je za "odměnu" poslán z New Yorku vyšetřovat právě případ oněch vražd. Jeho čistě vědecké inovátorské metody ovšem vezmou velmi brzy za své, protože, jak už nám Burton několikrát ukázal, být ŽIVÝ je jen jedna etapa života. Jak už to ale tak bývá, ne všem hraje Burtonův styl do not. Já ovšem říkám ANO!

Soumrak mrtvých (2004)

Jako milovník filmů o "nemrtvých" jsem od tohoto snímku nečekal nic víc, než povrchní komedii, která se chce svést na vlně úspěchu zoombie filmů poslední doby. O to větší bylo mé překvapení, po shlédnutí tohoto, teď již mohu říct, velmi podařeného dílka. V první půli filmu, na komedii docela hutnou a ponurou atmosféru, rozptyluje trefný humor a anglická nadsázka. Když se ale situace stává překvapivě dramatická, člověk začíná pochybovat, jestli autoři skutečně chtěli natočit komedii. Podle mne se jedná o plnohodnotný zoombie film, v němž ovšem nevystupují hrdinové, kteří si staví obrněná vozidla a dělají, že usekávání hlav je na jejich denním pořádku, ale dva obyčejní angličané, kteří mají rádi pivo a chodí do hospody a mají obyčejné problémy s obyčejnými přáteli.

Snowboarďáci (2004)

Ale jo! Musím uznat, že mě ten film bavil! A o to přece jde, ne? Jsem rád, že autoři pochopili, že né všechno je radno převzít ze zahraničních komedií podobného ražení, a že to jde i bez nechutností a podobných "zaručených" receptů. Kluci v hlavní dvojroli mě ani nevyrazili dech, ale ani nezklamali. Všechno bylo tak akorát v pohodě. Možná jenom trošíčku víc akce mi chybělo - rozumněj - trochu víc snowboardění. Pak by to bylo o hvězdičku víc.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Originální, komplikovaný a úžasně šílený snímek z pera Charlieho Kaufmana o tom, že některé lidi z hlavy prostě nevymažeme. Někomu možná nemusí padnout na první pohled zmatená, nesmyslná kompozice filmu, zběsilé přeskakování z myšlenek do reality a zpět, ale režisér Michel Gondry zpracoval těžký Kaufmanův scénář na jedničku. Pokud vás baví u filmů přemýšlet, zjistíte, že za příběhem o "geniálním" vynálezu na vymývání mozků se skrývá krásný a inteligentní film o lásce a o tom, jak těžké je na někoho ZAPOMENOUT.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jednoduchý a čitelný, a přesto krásný a citlivý příběh. Věřte nebo ne, naprostá předvídatelnost mi vůbec nevadila. Ba naopak. K tomu, abych měl z takového filmu krásný pocit a aby mě zahřál u srdce nepotřebuji komplikované vztahy mezi postavami a závěrečný (dnes tolik oblíbený) "dramatický" zvrat. Člověk si může říct:"Tohle jsem už někde viděl." ANO! Takových příběhů už byla spousta, ale pokud jsou tak krásně vyprávěné a odzpívané jako tenhle - proč se bránit!