Město Ember (2008)

Velice příjemná záležitost pro ranní vstávání, kdy na válení se ještě dvě hodiny po probuzení komorní drama jaksi nesedne. Sci-fi pohádka s předvídatelným dějem, do detailu prokreslené město s hafo žárovkama a finále přípomínající projížďku po Punkvě v Moravském krasu..

Úhel pohledu (2008)

Propracovaný mainstream, u kterého bylo opakování a úhlů pohledu víc, než by mě bavilo. Je pravdou, že film od první chvíle zaujme a je pořád se na co dívat; nicméně člověk by rád i trošku důstojnější konec než "tak a teď se tady všichni potkaj a mužou jet titulky". Zatímco první polovina filmu má nájezd na kvalitní thriller, druhá to celé pohřbívá provázaností, tím za každou cenu "máme jednoho kladného hrdinu, taxe ho držme" a stupidním závěrem.

Igor (2008)

..Věřím, že nebudu jedinej, komu se při shlédnutí připomněl Burton a jeho Mrtvá nevěsta. Leondis (jeho první film, pokud nebudu počítat spolurežii na druhém dílu videoanimáku Lilo & Stitch) Igorovi propůjčil ale narozdíl víc roztomilosti a naivity; pro kindroše hit a pro ostatní cukání v koutku úst při citu pro detail (pro mě za originalitu a nesmrtelného králíka)..

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Na kraji propasti stojí tři lumíci. (Pro Ty z vás, kteří neví, co je lumík: něco mezi kočkou a veverkou s dvěma životními pudy; rozmnožovací a sebedestruktivní.) Sex už mají za sebou a tak dva z nich se rozhodnou, že skočí. Kolik lumíků zůstane nad propastí? .................................za A) 1 lumík ............................za B) 2lumíci................................za C) 3lumíci....................................za D) 4lumíci, protože se rozmnožili...........................tak kolik?............................správná odpověď je...................................3 lumíci, ti dva se jen rozhodli; rozhodnout se a něco udělat jsou dvě rozdílné věci. Chtít někdy nestačí...

Charlie Bartlett (2007)

Pokud mají vyjadřovat hvězdičky spokojenost, tady za plnej počet; i když originality moc nepobral..

Poslední legie (2007)

Dejte mi důvod, proč hodnotit víš a já to udělám. Chudák Ben..

Ray (2004)

..Taky znáte ten pocit, kdy dojely filmu titulky a vy víte, že soundtrack prostě musíte mít?!