• Pohádka

Pelíšky (1999)

Proletáři všech zemí, vylište si prdel! :-) Dnes už kultovní snímek s excelentními hereckými výkony zasezený do období těsně před vpádem vojsk Varšavské smlouvy. A ačkoliv je to nakonec spíš smutné, tak si celý film díky svým hláškám opravdu zamilujete. Neznám nikoho, kdo by řekl něco špatného o Pelíškách. Podle mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec.

Žhavé výstřely 2 (1993)

V dnešní době už kultovní snímek, stejně jako první díl. Já nevím jak vy, ale od shlédnutí obou dílů Žhavých výstřelů nemůžu Charlieho Sheena vidět ve vážné roli. Prostě ten jeho skvěle parodující drsný výraz, který v obou dílech při "vážné" scéně nasadí, je totálně odzbrojující, stejně jako filmy samotné. Smíchy jsem brečel od začátku do konce :-).

Temný anděl (1990)

Snad jediný film s Lungrenem, na který se dá dívat. Nejvíc mě baví, že jsem se celý film nijak nenudil a film od začátku do konce "odsejpá". A věčný záporák Matthias Hues zase potvrdil, že snad nic jiného hrát neumí. Dobré 3 *.

Riddick: Kronika temna (2004)

"Riddicku, bojíš se tmy?...Ne, tma se bojí mě!!!" Tahle role Vinovi sedí jak ušitá a opravdu mě baví se na něj dívat. Zatímco k Černočerné tmě jsem se dostal náhodou a byl jsem velmi příjemně překvapen, po tomhle snímku už jsem šel na jistotu a nezklamal. Dobré hlášky, slušná akce. Je to tak okolo 65%.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Tak zatímco první díl velmi povedený a dle mého dostatečně a akorát vtipný, tak tohle pokračování je pro mě totální zklamání. Trapné vtipy z ničeho a ani takoví herci jako De Niro a Hoffman tuhle kravinu neudrží nad vodou. Bohužel. Škoda, že jsem se na to docela těšil.

Wimbledon (2004)

Navzdory očekávání jsem byl velmi, velmi příjemně překvapen. Paul Bettany je výborný a úsměv a dolíčky ve tvářích Kirsten Dunst jsou prostě odzbrojující. A hlavní píseň od Davida Greye je skvělá. Takovýhle komedií by mělo být víc.

Než si pro nás přijde (2007)

Dávám 4* asi hlavně za ztvárnění obou protagonistů jedněmi z nejlepších starých (promiňte mi ten výraz :-)) herců. Jack s Morganem prostě válí. Ale Klepání na nebeskou bránu se to nevyrovná. Ten film byl prostě první a pokud jste ho viděli, tak musíte uznat, že tohle je poněkud slabší. Nicméně i přesto se mi film líbil.

Znamení (2002)

Postupně se z filmu vytrácela atmosféra, která nastoupila na začátku. Přestalo to být tajemné, strašidelné a o zpackaném konci ani nemluvě. Asi bych dal i 4*. Takhle je to ale pro mě celkem zklamání.

Dr. House (2004) (seriál)

I když jim ty nemoci moc nežeru a prakticky všechny díly jsou na jednou brdo, vždycky se u skvěle cynického a vykutáleného doktora House skvěle bavím.

Podivné dědictví (1972)

Super zábava podávaná nenásilnou formou, ale tak, že budete občas smíchy brečet...:-)