• Pohádka

Stáhni mě do pekla (2009)

Tak po dlouhý, dlouhý době jsem měl opět možnost vidět dobrej horor. Skvělé lekací scény proložené nějakou tou nechutností nepříjemně zamrazí v zádech, ale zanechají skvělý dojem po skončení filmu. Konečně zase horor, u kterého se leknete a nebudete se jen smát, jako u jiných. I když občas tu jsou místa k pousmání. Za sebe asi tak 73%.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Moc příjemná komedie se skvělou partou herců, z nichž exceluje Simon Pegg a dokonale tak ukazuje svůj komediální talent. Je to takové jiné než ty stupidně stejné americké komedie, i když dějově se to moc neodlišuje - konec vás taky zahřeje u srdíčka...;-) Zajímavé téma celého filmu a plno vtipných situací, u kterých se upřímně zasmějete.

Kurýr 3 (2008)

A to sem si myslel, že se snad poučej z podprůměrné dvojky. A ono ne. Dialogy stupidní, akce pořád stejná a co mi nejvíc vadí, jak nám kurýr vyměkl a zamiloval se. Ale kdyby to aspoň mělo styl. Úžasný striptýz na louce kvůli tomu, aby dostal zpět klíče od auta, mě vážně rozesmál. Děs. Škoda Stathama v takovýhle rolích.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

U takovýhle filmů se chcete hlavně pobavit a to se u tohoto snímku nadmíru podařilo. A navíc když je ještě v hlavní roli můj oblíbenec Edward Norton.

Rychlí a zběsilí (2009)

Nelze tenhle film srovnávat s jinými. Je to prostě o autech, takže musíte být fanda jako já. A po propadáku a totální stupiditě ve druhém a třetím díle je na tenhle snímek dobré pokoukání. Vin Diesel je ve filmu určitě znát, Paul Walker taktéž nezklamal a je z toho pro mě skvělá odreagovačka s pěknými auty a s nádhernou Jordanou Brewster ;-).

Yes Man (2008)

Celkem slušný nápad, ale jinak nic nového pod sluncem. Typický průběh s typicky americkým koncem. Trochu gagy jako v Lhář, lhář, ale ten byl řekl bych o mnoho vtipnější. Asi jsem si uvědomil, že ačkoliv mě Jim Carrey poprvé zaujal v takovýchto rolích, dnes ho mám radši ve vážné roli. Ty totiž podle mě hraje čím dál lépe, s čím dál větší vyzrálostí.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Samo o sobě to není úplně špatné. Ale je tam té lásky nějak moc. Navíc se mi líbil první a druhý díl také proto, že to je zasazeno do moderní doby, tohle mi až moc připomínalo Van Helsing a to, uznáte sami, byla kravina. Rhona Mitra není špatná, ale kouzla a sex - appealu Kate Beckinsale ani zdaleka nedosahuje. Celkově jsem ale viděl horší filmy, je to tak 50%.

JCVD (2008)

Skvěle Jean-Claude! Jen doufám, že tímhle snímkem skončíš a nenatočíš další béčkovou "sračku". Ale i kdyby, stejně zůstaneš můj nejoblíbenější akční hrdina :-).

Michael Clayton (2007)

Pokud si člověk přečte úvodních pár slov, o čem film je, řekne si, že jde o další z řady filmů z právnického prostředí, který ukazuje prohnilost americké společnosti. Ano, je tomu vskutku tak. Ale ta syrovost atmosféry, každého záběru a situace vás přímo vtáhne do děje a hltáte každý další okamžik. A i když dopředu odhadnete, jak to celé asi dopadne, působí tento snímek prostě jinak. Nutno vidět. A musím říct, že do téhle doby jsem měl o Georgi Clooneym nesprávné mínění. Touto rolí dokázal, že opravdu umí hrát. Charisma, které své postavě v tomto snímku dal, by se dalo rozdělit mezi dalších deset lidí. Jen tak dál, Georgi, jen tak dál.

King Kong (2005)

No, nebýt toho zbytečně natahovaného úvodu, pitominek v podobě velkých brouků a toho, jak Kong zabije čtyři T-Rexe najednou, neměl by tento film z mého pohledu chybu. Naprosto zbytečné se mi ale právě jeví rádoby zatraktivnit film dinosaury a ještě přerostlou havětí. Čekal jsem trochu jiné zpracování, to ano, ale ne směs Evoluce, Jurského parku a King Konga. Bohužel jen 3*.