• Pohádka

Mlha (2007)

Ze začátku jsem si říkal, co je tohle zase za kravinu. Nějaká ta příšerka, troška krve, klasika. Ale postupem času jsem začal měnit názor a konec filmu mě fakt dostal. Na pět hvězdiček to rozhodně není, chybí tam dle mého trochu víc toho hororového napětí a naopak je tam přílišné "odhalení" nestvůr. Když ale vezmu v potaz ty hromady rádoby hororů, u kterých má člověk spíš pocit, že se mu chce více smát než se bát, představuje Mlha celkem dobré pokoukání, u kterého se člověk nenudí. 70%.

Sedm životů (2008)

Asi bych se mohl shodnout s výše uvedenými komentáři, že to je prostě jen snímek, který hraje na city a nepřináší prakticky nic zajímavého. Na mě ale film dokonale zapůsobil a vychutnával jsem si ho až do konce. A ten konec byl pro mě velmi dojemný, to mi věřte. Navíc když se tu sejde skvělý Will Smith s neméně zajímavou a půvabnou Rosario Dawson, nemůžu jinak než 4 *.

Svět podle Prota (2001)

Tak musím říct, že mě tenhle film totálně pohltil. Stejně jako všichni herci ve filmu jsem i já čekal připoutaný do křesla, jak to vlastně celé dopadne. Výkon Kevina Spaceyho netřeba komentovat, pan herec. A navíc ten zvláštní pocit, který se u mě po skončení filmu dostavil. Pořád vidím ten Protův uklidňující výraz. Opravdu silný zážitek.

Fantastická čtyřka (2005)

I když tady většina píše, že je to blbost (a já s nimi víceméně souhlasím), já se celkem dobře bavil. Asi jsem v ideálním věku na takovéhle "blbůstky". Je to prostě taková komiksová hovadinka, ale má to celkem šmrnc, sem tam nějaký vtípek a navíc krásná Jessica. Co víc si na odreagování přát? :-).

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

No co k tomu říct? Žádná slušná akce, trapné dialogy, snad jen to auto je celkem slušný. Jestli se na to budete chtít mermomocí podívat, tak doporučuji u toho dělat ještě něco jiného, jinak se asi unudíte...

96 hodin (2008)

Skvělý film. Jestli se chcete někdo během hodiny a půl opravdu dobře bavit a vidět jeden z nejlepších akčních filmů (když nepočítám Bourny) poslední doby, neváhejte. Liam Neeson sice nepůsobí jako největší tvrďák, ale o to je to možná lepší. Nečekal jsem od tohoto snímku mnoho, ale po jeho skončení jsem nemohl jinak než dát 5 *. Mnohokrát omleté téma únosu blízké osoby a následné záchrany na vlastní pěst může někoho ze začátku odradit, ale myslím si, že po první akci změníte názor. Nečekejte od snímku nějaké hluboké myšlenky nebo složitou zápletku, je to akce, akce a nic než akce. Ale ta nejlepší akce, jakou jsem v poslední době viděl.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Usaďte se do křesla a nechte se unášet. Přesně to jsem udělal já a byl jsem na výsost spokojený. Ano dají se najít i chyby. V některých částech filmu je děj až zbytečně natahován, trocha zkrácení by filmu prospěla. Pokud k tomu někdo chcete přistupovat jako k "dalšímu" Forrestu Gumpovi, tak to nedělejte. Byli byste zbytečně zklamáni, Forrest je a vždy bude jen jeden. Musím vyzdvihnout herecký výkon Brada a Cate. Myslím, že tihle dva se k sobě skvěle hodí. To ukázali už v Babelu. A namaskování Brada je neuvěřitelné. Váhal jsem jen velmi krátce jaké dát ohodnocení. Za sebe 5 *.

Milionář z chatrče (2008)

Oskarový snímek, řekl jsem si. Všichni jsou z toho unešeni, to musím vidět. Ale popravdě řečeno jsem z toho tak nadšen nebyl. Nevím. Je to rozhodně dobrý film, o tom žádná. Příběh má hlavu a patu, člověk se nenudí. Ale na Oskara? Domnívám se, že je snímek tak trochu přeceňovaný právě kvůli tomu, že se děj odehrává v chudinských čtvrtích Indie. Celý vyspělý svět soucítí s těmito "chudáky", tak proč z toho něco "nevytřískat"? A navíc, když na vyhlášení přijedou dvě malé indické děti, kdo by je chtěl zklamat a Oskara jim nedat...Snímek určitě stojí za shlédnutí, ale na 5* to není. Za mě 4 * a to jen tak tak.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

"Jestli on třeba není....jestli on se Vás třeba...plachej!!!" Vždycky se na tenhle film znovu a znovu rád podívám...SK Chvojkovice Brod!!!

Fotbalové opojení (1997)

Hraju fotbal od malička a musím říct, že když jsem měl možnost tohle skouknout, tak jsem si uvědomil, že jsem prd fanoušek. To co předvádí Colin Firth je skoro fotbalové šílenství, to, jak mu zasahuje jeho milovaná hra do osoního života, je prostě přesné vyjádření toho, jaký je rozdíl mezi námi a Anglií. My nikdy nebudem praví fanoušci. Na druhou stranu když tenhle film uvidíte, tak si možná řeknete: ale to je taky dobře :-).