• Pohádka

Lekce neslušného chování (2008)

Film, jehož nenapodobitelný styl vytváří úžasně napsané role zahrané skvělými herci a také hudební pozadí. Z herců mě naprosto dostal Colin Firth, kterému tahle role podle mě padla na míru...

Hledám Amy (1997)

Wow...až překvapivě dobrý a zábavný snímek, který prostě o něčem je. Není to taková ta bezduchá romantická komedie, u níž je jasné, jak skončí. Tady je romantika, napětí, vtip...a Ben :-)

Iron Man 2 (2010)

"To už přece není ono, když všichni ví, kdo je superhrdina..." Podobné myšlenky se mi hodiny hlavou v úvodu filmu. Naštěstí měl Robert Downey jr. stále co skrývat a Mickey Rourke se ukázal jako skvělý záporný hrdina. Některé postavy mi tam přišly vyloženě navíc (buď aby se měli i pánové na co dívat nebo aby bylo v titulcích o jedno slavné jméno víc), ale jako celek působil Iron Man 2 koukatelně, ač nepřinášel nic nového.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Náhodou, Troškovi pohádky jdou. Sice to už není, co to bývalo, ale pořád se na to hezky dívá, je v tom pohádkovost, a co se mi hodně líbí je fakt, že zkombinoval víc pohádek, aniž by to působilo příliš kýčovitě. Sice jsou některé dialogy trochu šroubované a celá postava Taťjany Medvecké je postavená na hlavu, ale v konečném výsledku se mi celá pohádka (na české poměry) opravdu líbí.

Můj auťák Brouk (2005)

Na to, jak Lindsay Lohan nemám ráda, tak atdy mě příjemně překvapila...ostatně jako celý film, který sice nebyl ničím zázračný, ale bavil :-)

Expendables: Postradatelní (2010)

Tuctoý děj, tuctové akční scény, typické zázraky amerických akčních filmů (pořád něco vybuchuje, všichni kolem umírají, jen hlavní hrdinové, a to jak záporvní, tak kladní, jsou celí, apod.)...ale přesto se mi to líbilo. A nejen díky Jasonovi Stathamovi, pro něhož mám už od Kurýra slabost, ale dokonce sympatiím přispěli i ostatní herci, včetne režiéra samého, který mi nikdy k srdci nepřirostl. Navíc ten film měl skvělou atmosféru...a při titulkách jsem se musela smát: všichni herci měli totiž jednoho dubléra, jen Jet Li měl tři :D

Uvnitř tančím (2004)

Skvělý filmový zážitek plný myšlenek, který je zároveň skvěle obsazený...a má určité kouzlo, které mě prostě dostalo. Nejspíš za to mohou hlavně ty herecké výkony, spojení mezi Jamesem McAvoyem a Stevenem Robertsonem je vyjádřeno úžasně.

JONAS (2009) (seriál) odpad!

Disney Channel sice nesleduju tak často, ale pokaždé když to zapnu, tak mám tu smůlu, že natrefím na bratry Jonasovy...mám prostě smůlu a díky tomu i absolutní averzi vůči těm třem.

Sladký život Zacka a Codyho (2005) (seriál)

No, vysílá to Disney Channel, hraje tam Ashley Tisdale a Brenda Song, jasný hit pro předpubertální mládež...mě to ale nijak nezaujalo, ani po pěti dílech.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Jediná hra, kterou jsem viděla naživo...a jsem ráda. Je skvělá, možná ne tak dobrá jako Záskok nebo Dlouhý, Široký a Krátkozraký, ale rozhodně Divadlu Járy Cimrmana nekazí pověst...což ostatně ani nejde.