• Pohádka

Za hranicí ticha (1996)

Moc krásný film, který jsem i přes svou mizivou znalost němčiny viděla pouze v originále a byla jsem unešena...skvělé herecké výkony, atmosféra a úžasná hudba...

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ďábelská Samantha, sladká Charlotte, upřímná Miranda a...prostě Carrie. A s nimi desítky mužů, stovky prosouložených nocí a tisíce módnách výstřelků. Možná jednotvárné, ale rozhodně to nenudí. Sice jsem se přímo nesžila s žádnou z hlavních postav, zato jsem nahlédla pod pokličku světa, do něhož (naštěstí) nikdy neproniknu.

Sex ve městě (2008)

Náhodou to bylo fajn...a já se bavila. Přestože to je vlastně jen další díl seriálu, jen dvouhodinový, a nenabízí nic nového, sledovala jsem to celkem s nadšením.

Tisíc a jedna noc (2000) (TV film)

Jako malá jsem to viděla na Hallmarku pokaždé, když to běželo. Možná to není úplně ideální, ale zbožňovala jsem to. :-)

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knižní předloha ve mně zanechala příliš silnou stopu, takže jsem byla zpočátku hodně rozpačitá a dlouho jsem neviděla víc, než úvodní půlhodinu. Hodně mi totiž chyběl jakýsi úvod, proč šla Christiane do Soundu, jak se dostala k drogám apod. Celkově byl celý film strašně zrychlený, největší prostor dostával hrdinčin stále tragičtější vzhled. To že ubíhá čas je mnohdy vidět jen na jejích odrůstajících rudých vlasech. Když se ale začne propadat hlouběji a hlouběji, film tím graduje. Pro mě vrcholem a nejsilnějším momentem je absťák s Detlefem...to jsem se hodně držela, abych nezačala zvracet taky.

Výlet do Říma (2002) odpad!

"Filmy" se sestrami Olsenovými mi splývají dohromady, takže jsem ohodnotila jen ty, u nichž si jsem jistá, že jsem je skutečně viděla...a u všech jsem si byla jistá, že je nechci vidět podruhé.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Dlouho jsem se od tohoto fenoménu distancovala. Když jsem se pak podívala na první díl, naprosto mě dostal a asi měsíc jsem neděla nic jiného, než se snažila prokousat k nejnovějším dílům. Pravda, ne každý díl je dokonalý, ale jako celek je to prostě fantazie.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Sice mi stále schází posledné série, ale mylsí že i bez ní jsem schopna říct, že tento seriál na mě měl obrovský vliv. Díky němu jsem si dokázala vytvořit svůj názor na problematiku homosexuality a i když s radostí tvrdím, že to je jen gay-porno s příběhem, ten příběh tam převažuje.

Černá labuť (2010)

Po skončení jsem ještě dlouho zírala na titulky a udiveně čekala, jestli mě překvapí něco dalšího. Natalie Portman ukázala co všechno se v ní skrývá a Clint Mansell opět zkomponoval nádherné melodie. Nejprve jsem nevěděla, co od tohoto filmu čekat, nejprve mě mile překvapil, ale časem dojmy rychle vyprchávaly

Králova řeč (2010)

Králova řeč stojí především na silném příběhu a hereckých výkonech. Herců se zde pravda sice neukázalo mnoho, ale o to více se pak prosadili ti v hlavních rolích. Je zde navíc velmi působivě ztvárněn kus historie, který se nedostal do učebnic dějepisu a který je mnohem zajímavější, než jen strohá fakta. Mnohé scény byly velmi působivé, kromě postupně sílícího přátelství mezi princem a jeho logopedem to je třeba i jakýsi odstup malých princezen po tom, co jejich otec nastoupil na trůn, nebo krásné vyznámí královny Ažběty o tom, že jej dvakrát odmítla ne proto, že by jej nemilovala, ale proto, že se bála královských povinností...