Planeta pokladů (2002)

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Neotřelé prostředí spojené s klasikou, piráti a steam/cyberpunk, hudba, postavy, příběh i poselství. Hrozně podceněný film, bohužel málo známý :/ Výborné, doporučuju!

Titan A.E. (2000)

Hvězdičky za krásnou animaci a na tehdejší dobu fakt hezké zakomponování 3Dčka, ale moc mi nesedlo tempo - jsem zmlsaná. Na sci-fi hezké, občas mi vrzal lipsync a hudba nebyla úplně můj šálek čaje, ale protože mám slabost pro kreslenku, v rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami nakonec dám čtyři. Není to úplně něco, co pustíte maličkým špuntům, a těm větším to zase v dnešní době už asi přijde nudné, ale na tu dobu pecka - mrzí mě, že jsem film zmerčila až s takovým zpožděním.

Korunní princ (2015) (TV film)

Na české poměry slušný odvaz. Hodně vtipný scénář, dynamická kamera (!!), krásné kostýmy, výborný záporák a vygumovaný princ s princeznou, která nehodlá se složenýma rukama čekat, jak se to všechno vyvrbí. Gandalf v lesní chýši, lektvar zapomnění a troška moderního pojetí, která připomene lehounce starého dobrého Shreka, ale bez těch schovaných vtipů pro dospělé - důkaz toho, že bavit se dá ještě pořád bez vulgarit. Roztomilé motání děje :) A drak byl na TV produkci naprosto špičkový, i když jsem si u toho místy vzpomněla na Hobita nebo Jurský park. Za mě za tuhle "zhulenou" pohádku jednoznačně palec nahoru!

Uribyeol ilhowa ulrookso (2014)

Pusťte si to úplně sjetí, nebo vůbec. I přesto, že vím o rozdílech mezi západním a východním divákem, na tohle se ani Korejci určitě nemohli dívat střízliví. Údajně geniální rejža sice vyhrál nějaké ty ceny, možná to ocení filozofové, nicméně pro mě tohle fungovalo jako rána do hlavy pochromovanou palicí.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Mrtě moc skvělých vedlejších postav, poněkud převztahovaná první série, zato svižnější a drsnější ty další, bezvadné zasazení a kupodivu pomalé dorovnávání kouzla starého Legend of Aang. Zatímco původní Avatar byl víc dětský a černobílý, Korra je šedá, pochmurná a bezútěšná, ale nezapomíná na humor a ksichtíky, které jsou pro tenhle seriál typické. Pokud vám chybějí staré (a teď nejen metaforicky) postavy z roku 2005, určitě na Korru mrkněte aspoň ze zvědavosti, ale varuju - chybí tu "dokončené" epizodky s menším dějem, tady máte jednoho záporáka na každou sérii, a někdy se to vyvíjí a schyluje k finále trochu zmršeně... Funguje to hlavně na postavách, které mi z větší části původně přišly jako vyvařená voda z těch původních, přijdou mi tak pořád, ale docela se to lepší (Tenzin a jeho děcka) a nějak mi to vůbec nebrání čekat docela napjatě na další epizody.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Oproti vtipné knižní předlože typická třískačka na peníze. Jo, funguje to - Lily Colling, Lena Headey a Kevin Tegers jsou fluffy jako cukrová vata, jen po Sněhurce jsem pořád čekala, kdy tam vyskočí z kanálu banda trpaslíků se Seanem Beanem... Ehm, ten tu ale nemá co dělat, škoda. Nevadí mi šablonkovitý děj ani postavy, ale tohle prostě ztroskotovalo na tom samém jako Poslední vládce větru - tvůrci zapomněli na humor, který to držel pohromadě a dával tomu švih. S filmem nedoporučuju se zahazovat.

Labyrint: Útěk (2014)

Zatím tři hvězdičky s velikým očekáváním a zvědavostí na pokračování. Stejně jako u Hunger Games mi tady prostě vadí, že další filmy sice přijdou, ale zdaleka nic se uspokojivě nevysvětlí, nenaznačí, nic, prostě přijďte dál další prachy na lístky... Za to bych zabíjela. Nicméně hudba i námět se mi zdají fajn, nudu jsem nezahlédla, i když to působí spíš jako rejžovský debut (i když ono to není daleko od pravdy). Klubko mladých herců funguje a i když místy je to prkenné (ovšem stále nějak sympatičtější než ostatní nové filmy, se kterými to vábí srovnávat), s dostatkem fandomu, který si do kina propašujete v hlavě, to má ještě něco navíc :) Pokud vás baví tenhle žánr, není co řešit, i když se obávám, že Maze Runner velmi brzy skončí ve filmovém propadlišti a za pár let si na něj nikdo ani nevzpomene.

Gravitace (2013)

Silné, okouzlující a vesmírně unylé. Přiznávám se, že v černotě s tečkami hvězd prostě čekám nějaké ty střely a porušování zákonů fyziky. Gravitace vás místo toho oblékne do kosmonautského obleku se Sandrou Bullck a zavře vás na hodinu a půl na klaustrofobické cvičení, ze kterého se nedá utéct, i když místy už prostě i ten adrenalin vyprchává a hlásí se spánek. Na tohle bych šla do kina na 3D, na běžné zabití večera to určitě není :)

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Totální béčko první sezóny se proměňuje z náctiletého šrotu na horůrek, kterým se výborně zabíjí čas a který asi neohromí ty, co horor šňupou každý den, ale mně to bohatě stačí. Fandom jásá, Dylan O'Brien krade hlavní roli a vzhledem k tomu, co se pořád ještě po Stmívání rojí za vyblýskané upířiny, to má něco do sebe dokonce i s (pro mě nepříliš uchvacujícími) maskérskými kousky ráže Buffy a Grimm. Některé díly mají překvapivou hloubku, nic tu není černé nebo bílé. Doporučuji kouknout na první sérii ze zvědavosti a na druhou už se natěšit víc, protože od té úroveň stoupá vzhůru.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Houpe se to jak na lodi. Jeden díl je pecka, u dalšího div neusnu. Někdy začíná být některá postava seriózně otravná (Coulson), ale pak zase mile překvapí (Coulson!). Nejsem si jistá, jestli je dobrý nápad pokoušet se o thriller a komedii v jednom, škoda že se nezaměřili jednoznačněji - takhle to trochu místy drhne. Marvelovský humor mám ale ráda a pár hlášek si doteď pamatuju, což je dobré znamení. Na druhou stranu, kdyby se mě někdo zeptal na doporučení, jaký seriál by měl začít, Agents of SHIELD mě nenapadne ani jako první, ani jako druhý... Upřímně mě nenapadnou vůbec. Pro mě je to taková směska vtípků a narážek, které ocení hlavně fanda komiksových filmů, který si seriál stejně jako já vybral jako vatu na vyplnění času, než do kina dorazí další marvelovka. Uvidíme na konci sezóny.