Tři mušketýři (2014) (seriál)

Hell yeah! Protože je to prostě bezva hodinka na každý pondělní večer. Všechny filmové předlohy mají jeden nedostatek - moc se tam nedá rozehrát něco mezi postavami a kromě osobní tragédie se nedá moc jít do hloubky každé postavy. Mušketýři od BBC si na to vyhradili spoustu času a stojí to za to (ou, jak já se těším na ty další díly!). Herecká sestava, kostýmy :) , lokace... Nikdo neříká, že to je enormně hluboké. Nikdo neříká, že se to snaží rovnocenně vyrovnat už legendárním adaptacím, které je předcházely. Možná jsou čtyři hvězdičky moc, možná málo, ale dovolte, abych smekla před inteligenty, kteří po shlédnutí prvního dílu mažou na čsdf dát nízké hodnocení *Willy Wonka meme face* ...Já zpočátku měla jen problém rozeznat herce, když všem stíní ksichtík klobouček. Ale rozhodně si užiju tenhle další šperk od BBC, která snad nikdy nezklame. Jeden za všechny, všichni za sebe! :D

Ledové království (2013)

Nemůžu se zbavit dojmu, že ti co tady vyčítají příběh a údajné ploché postavy, to vlastně vůbec nepobrali ;) Chill, jerks. . . . . V 3D na velkém plátně to byla dechberoucí vizuální nádhera, led (kdo si nevzpomněl na Jacka z Legendární party :D), světlo, hra s každým detailem a každou emocí ve tváři postav. Prostě fajn muzikálová pohádka s velmi nečekanými zvraty, které mě děsně potěšily a v kině občas málem nadzvedly šokem ve židle, zvlhlo i očko (ještěže je v kině tma). Nemluvě o Olafově letním čísle. Což mi připomíná, palec nahoru za úžasný překlad do češtiny - dabingu se vždycky bojím, ale o to víc mě těší vidět, že se s tím poprali odpovědní a nápadití lidé. Jednoznačné doporučení, mně osobně to přijde ještě o vlas lepší než Tangled (a to mám Pixar ráda) a vůbec - tohle se prostě musí vidět, jestli máte rádi animáky. . . . . Jednu věc nechápu. V českém kině ten španělský závěr. To vážně? Ne, počkejte, nechci to vědět. Komentáře, se kterými bych si plácla: Mielle, rklll, Appendix. . . . . PS: Hans!

Stážisti (2013)

Pokud na film nehodíte rovnou hlínu kvůli zdejšímu hodnocení a nebudete očekávat něco nového a hlubokého, pobavíte se. Mně se The Internship líbilo. Ani jednoho z komiků vyrázně nemusím, ale myslím, že generation gap komedie je celkem aktuální problém a tenhle film na ni podává krásný pohled. Google reklama? Mainstream? Ale jděte... Jsou to milé dvě hodinky plné rozdílů mezi generacemi, ajťáckých fórků a tím, že dvě "rašeliny" se nevzdaly a rozhodly se za každou cenu najít si zaměstnání v dnešním krutém světě, kde potřebujete papír pomalu i na vynášení koše. To poselství se mi líbí. Palec nahoru.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepší než jednička, konečně se tam dorýsovaly ty důležité věci, co předtím chyběly, a nabralo to filozofičtější hloubku než bezduché Battle Royale (pardon, ne, nemám to ráda a Hunger Games pro mě doteď byly prostě odvar Battle Royal bez krve a vnitřností). Pár pěkných momentů, zvlhne i nějaké to očko... Na další díl se těším, snad si to nezkazí, nicméně takhle vysoké hodnocení (momentálně 78 %) se mi zdá moc. Pár chybek to má a není to jen místy rozvleklá stopáž.

Jack a obři (2013)

Ušlo, ale Bryane, toč raději ty X-Meny. Nicholas Hoult a Ewan McGregor to nezachránili tak docela, potenciál všech padouchů taky úplně nevyužitý. Vtipu mohlo být víc, protože napětí a akce... upřímně, moc nevyšly. Emoce nula, i když mezi ústřední dvojicí to sympaticky nenápadně jiskřilo, na rozdíl od těch okatých filmů. Víc jsem se bavila u Shingeki no kyojin, takže navíc jako bonus jsem u tohohle měla pocit dejavu - trošku nudného, ale za to asi rejža nemůže. Jako blbůstka k popcornu je to fajn, ale dvakrát se na to nepodívám. Vypnula jsem to ještě před koncem. Na druhou stranu, zase je to konečně něco z žánru fantasy, co není úplná katastrofa, u které bych si musela zakrývat oči a zacpávat uši.

Sněhurka (2012)

Krásné kostýmy, vizuálně zajímavá hlavní hrdinka, ale konec, u kterého jsem lehla smíchy, což určitě nebyl účel (nebo byl? ne, nemám zkušenost s Bollywoodem a je mi to cizí...). Je to trochu bláznivé, ale připomíná mi to v dobrém smyslu takové ty staré filmy a lá Fantaghiro, které v Čechách ještě stihly doby zlatého dabingu a běžely o víkendu dopoledne na té vé nova. Z důvodu neurčité nostalgie doporučení na dlouhý zimní večer. Když nic nečekáte, určitě vás mile překvapí, a barvami je strhující.

Království lesních strážců (2013)

Arrietty naruby. Kromě ne právě zajímavé pubertální hrdinky parádní kousek na zabití času. Příroda v 3D jako by šlapala na paty Avatarovi (tomu modrému), palce nahoru za krásnou hru světel a za perfektní DESIGN - po animační stránce to zkrátka válí (a závěrečné titulky jsou taky bezvadné). Zápletka už trochu kulhá (ale holt dobrá, má to být pro děti, uskromním se) a docela mě mrzí, že nerozvinuli pár vedlejších postav, protože u dvou velmi konkrétních to zajímavě sršelo. Některé hlášky to teda zabíjely ne v dobrém slova smyslu, ale našlo se pár okamžiku, kdy jsem se opravdu smála :) Zčásti to působilo nedotaženě, ale pokud si tvůrci s něčím vyhráli, rozhodně to byli kolibříci, brnění a podobné maličkosti, které z Epic udělaly pastvu pro oči.

Pošetilost mocných (1971)

Tohle je jedna z mála francouzských komedií, která mě dokáže opravdu pobavit bez časté nechápavosti obvyklého francouzského humoru. Na druhém místě se umisťuje Drž hubu, ačkoli nemůžu říct, že by mi obvykle francouští herci nějak přirůstali k srdci... Louis de Funes alias F. Filipovský je světlou výjimkou a Pošetilost mocných je jeho vůbec nejlepší kousek. Role mu úžasně sedla, Montand mu zdatně sekunduje a neznám nikoho, kdo by dokázal zapomenout Donu Juanu...

Hugo a jeho velký objev (2011)

Spolu s filmem Artist návrat ke kořenům filmu, což chápu jako důvod, proč se Hugo některým lidem nemusí líbit. Nejspíš ho víc ocení ti, kdo o filmu vědí něco víc než "jen" jako diváci, ostatní musí víc rozplétat. Prostřihy do Cesty na měsíc božské, totéž mě oslovilo v Singhově Pádu (Keaton a spol.). Atmosféra i rekvizity kouzelné, ale přesto místy Hugo pokulhává v tom smyslu, že mi úplně nesedlo tempo. Roztomilé vedlejší dějové linie srážela občasná vleklost, drobátko to zkrátka skřípalo a ani velké modré oči to nezachránily, ačkoli dětské herecké výkony se mi moc líbily (malé asociace s Mostem do země Terabithia). Není to žádné huštění a nalévání emocí do diváka, spíš taková tichá óda na radost a prožitek okamžiku, oslava nápaditosti a kreativity lidí, kteří už nejsou mezi námi. Film je jedno veliké kouzlo a jeden z nejúžasnějších vynálezů minulého století. Stojí za zhlédnutí a zamyšlení.

Sindibád a Minotaurus (2011) (TV film)

Mile hloupoučké, připomínající nostalgicky podobně laděné seriály a lá Ztracený svět, plné dobrodružství, hezkých pánů a zpravidla ještě hezčích dam. Nízké hodnocení tak docela nechápu, na televizní nízkorozpočťák se mi to zdá jako hodně slušný kousek. Ano, příběh samotný je nápaditý asi jako chleba s máslem, ale při večeři se na to dá koukat a občas se u toho i pobavíte, přičemž jsem si docela jistá, že film neparoduje sám sebe neúmyslně. A vida, obešel se i bez přehršle speciálních efektů. Hm, jo a mám ráda Australany spolu s okolními státečky - škoda, že produkce ČR se na něco takového v nejbližších 10 letech nejspíš nezmůže.