Kojak (1973) (seriál)

Nostalgie. Má cenu se na to dívat znovu ? Asi ne.

Mlha (2007)

[kontroluje zásobník revolveru] Máme jen čtyři kulky. A je nás pět. Pokud mohu o nějakém filmu říct, že dokonale, opravdu mistrovsky zvládl pocit klidu, tak je to tento (bohužel, Zelenou a Vykoupení jsem neviděl, zatím). Ticho, naprosté ticho, kdy se čeká na to, co přijde. Co může přijít. Nemusí, ale všichni ví, že To přijde. A ono přijde, ano, nezklame. Ve velmi vyhroceném, napjatém očekávání jsem se připravoval na tu hrůzu a moment leknutí a nejenom na to. Také na krev, která musela přijít. Utrpení nevinných, jen pouhých obětí neštěstí, za které nemohli. Potvory z jiné dimenze, huh ? Mohli by být třeba z Xenu, Gordon Freeman s tím má zkušenosti (beze srandy, samozřejmě, že jsem si vzpoměl na toto srovnání, jako asi každý, kdo hrál Half Life 1). Mimochodem, všiml jsem si (bez použití nějakých informačních stránek, tedy sám, ale zase jen jednu věc) jedné chyby ve filmu. Když kazatelka odejde a skupinka osmi odchází do auta, v momentě, kdy otevírají dveře, tak je tam vidět ta obří potvora, která nakonec potká Obbieho (jeho herectví se mi zde velmi líbilo, sympatizoval jsem s ním). Možná je to chyba, ale dalo by se to okecat jako záměr, že už je sleduje od dveří. Kdo ví, jen takový postřeh, nic více. Viděl jsem už pár horrorů. U některých jsem se bál jako malý, u jiných se smál a neužíval si je tak, jak bylo zamýšleno. Zde se to Darabontovi povedlo dokonale. Dostal mě tam, kam asi chtěl. Abych hltal každý pohyb, každou reakci, každý čin hrdinů. A ano, jsou to hrdinové, protože se to tu pomalu rozděluje na ty dobré a špatné. Když jsem ze začátku slyšel tu ///pozor, hrubá mluva/// děvku, měl jsem chuť jí taky jednu vrazit. Nikdy jsem sice dívku/ženu neuhodil, ale Obbie to vlastně vyřešil. Zalepit hubu s pomocí "duck-tape" a "tie this fuckin' bitch with rope and put her into some closet, then lock her there and throw key away"///konec hrubé mluvy///. Ze začátku jsem si všiml jedné věci. Užíval jsem si každé scény, tak to na mě působilo. Uspořádání do jednotlivých scén. Začátek, první chvíle v supermarketu (grocery store?já tomu říkám supermarket), chvíle po příchodu mlhy, po otřesech, sklad vzadu, příchod noci... každou jednotlivě jsem si užíval (užíval jsem si i lékárnu, i když nemám tyto potvory rád, říkal jsem si stále dokola, proč sakra už neodejdou, ať už zmizí, ať utečou a zachrání se, ale asi byli v šoku. Také bych byl.).Vyhrocených situací tam bylo dost, mnoho z nich jsem sledoval se zatajeným dechem a raději si dal ruku na levou stranu hrudi, jestli ještě bije. Ano, bilo, velmi rychle, ale tak tlak mám 90 (na standart), takže jsem v klidu. Když první poletucha přistála na skle, poté další (tu-tu ... tu-tu ... tu-tu ...). Upřímně řečeno, mrtvými se nešetřilo. To mám rád, vypadá to pak více autenticky (Hvězdná brána - Jack/Daniel/Samantha/Teal'c, nesmrtelní ... no, možná Jacka skolí stáří). Do poslední chvíle jsem neznal konec. Ten obří byl impozantní. Když jsem viděl jeho a všudypřítomnou mlhu, přemýšlel jsem o osudu lidstva. Ujeli na jednu nádrž benzínu, x kilometrů, 10-100 ? Hoch stále spal, možná i 200-300. Ano, přemýšlel a neviděl jsem to dobře. Možná to ale bylo jen v USA, ostatní státy by mohli situaci zachránit, nebo posléze převzít Spojené státy, které by byly jako oběť své vlastní ......... Co by na ně mohlo platit, úder z jiné dimenze byl tak náhlý, nikdo neměl šanci se na něj připravit, natož bojovat. Jak bojovat proti něčemu, čehož nejslabší článek létá a má půlmetrové jedové žihadlo. Proboha, to je nepředstavitelné, ale přesto jsem to viděl. A oni museli vzdorovat. Nevím, jestli bych to já sám dokázal. Ale zpět k 4x4. Dojel na konec cesty, dál to už nešlo a tak udělali, co bylo zapotřebí. A pak ... ///PHM(pozor,hrubá mluva)///kurva! takový závěr jsem nečekal///KHM/////////////////////////////////////////////////// Dokonalý film, co jiného mohu říci, ale anotace se mi vůbec nelíbí. Nevystihuje to, co film nabízí, je to jen povrchní popis bez atmosféry, která tu hraje hlavní roli. Ale co, takové už anotace bývají.

Výměna (2008)

Po dlouhé době (v řádu měsíců až let) film, u kterého jsem se neubránil slzám. A to dokonce třikrát. Poprvé v jedné čekací scéně, kdy se ukázalo, že to začíná být s celým případem lepší (reverend a matka), podruhé těsně před oběšením (divné) a potřetí těsně u konce, když se druhá matka shledala se svým synem. Nemohl jsem si pomoci, celé to na mě působilo strašně silným emočním nábojem. Nejdříve Gran Torino a teď tohle, to je nádherné. Film je delší, než jsem zvyklý, ale stále děj postupoval dopředu. Angelina hraje vrcholně (one woman show), i když se musím přiznat, vadily mi scény, kdy opakovala několikrát to samé pořád dokola. Cítil jsem se trochu trapně, ale to je jen můj názor. Prostředí vhodně zvolené. No konečně někdo vystihne 20. léta a nezakomponuje tam povinně gangstery a prohibici.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Mně se film docela líbil. Myslel jsem, že tam hrál Mulder a Skullyová (zklamání)

Alf (1986) (seriál)

Začneme krásnou hudbou v úvodní scénce. Poté, že v té době tu byl Alf tak trochu kult (byly i šampóny ve tvaru Alfa, to už je co říct), sympatickým mimozemšťanem, neustálým strachem, aby Alfa nikdo kromě Tannerových neviděl, že neměl rád kočky a pořádal je na potkání, že si v jednom díle myslel, že soused je Elvis Presley (a tedy neumřel, ale žije dál) a kvůli všeobecné pohodě.

Alenka v říši divů (1983) (seriál)

Pokud je to ta Alenka ze Supermaxu, pak jí patří jen to nejvyšší.

Dokaž to! (2008)

Člověk si musí uvědomit hodnoty. Tohle není odpad, má to pár kladných stránek. Hudba mezi ně ale nepatří (fuj fuj hudba), tanec mě vůbec nebere, ale asi je hezký. A Mary je hezká též.

Stmívání (2008) odpad!

Áááá, příliš snadný cíl pro Martyho. To je jako bojovat proti dítěti. Co víc mohu říct o tomhle filmu než fakta, která tu už zazněla. Všichni víme proč je to pro většinu blbost (ti soudnější dají 1-2 hvězdy více, než já) a proč pro pár děťátek, či milovnic příběhů typu Danielle Steel a zbytku červené knihovny, to bude perfektní. Krásná hlavní hrdinka ? Vždyť je hnusná, stejně tak ten ... ten ... tamten. Představa, že bych byl upír není špatná. Ale být upír a vypadat tak, to je na provaz. Hudba je krásná, ale od toho jsou soundtracky. Ale nemyslete si, že nemám upíry rád. Mám a to docela dost. Třeba klasického Draculu (toho prvního), pak Interview s upírem a nakonec zpodobnění upírů z Terryho Pratchetta a nakonec, mí oblíbení, Kulhánkovo z Nočního klubu a Vládců strachu. Tihle se jim prostě rovnat nemůžou + ostatní zápory