Něco z Alenky (1988)

Viděl jsem to asi jako šestiletý. Nebo osmi, tak nějak. A nyní znovu, jako dvacetiletý. Působí to na mě podobně. Už se tolik nebojím, v dětství jsem z toho měl snad noční můry. Ale ani dnes se moc nesměju. Zaprvé mě paralyzuje strach z minulosti a zadruhé, je to velmi kvalitní. JŠ znovu dokázal, že i s tak jednoduchými předměty se dá udělat mnoho. Stop motion animaci mám rád, člověk si ani nedokáže představit, kolik práce muselo dát nasnímat všechny polohy. A že to má pěkný počet "fps". Zvířátka jsou tak nějak oživle mrtvá, neživé předměty jsou také velmi živé. Štika s parukou ? Králík v obleku, jehož drápy dokážou opravdu zabolet, který má obrovské, zlé oči a neustále se dívá na hodinky ("Oh dear, so little time, she's going to behead me"), které vytáhne ze svého těla spolu se spoustou pilin. Místnost plná děr, ze kterých sem a tam lezou živé ponožky, královna fuseklí, která někde vezme oči a umělé zuby si dá do otvoru, potom se snaží mluvit. Je to vše tak živé a tak věrohodné. Místnosti a vůbec celý prostor není to, co se zdá, celé je to nějak pokřivené a tajemné, nikdy divák neví, kde se právě nachází. Police s kompoty a různými hnusárnami uvnitř, působí daleko děsivěji, než tisíckrát dražší počítačové efekty. Pánové a dámy, tohle je velmi zdařilý kousek horroru. Nedoporučuji pro děti, i když možná že ano, ať poznají, co je to strach.

To (1990) (TV film)

Já se tak nějak ztotožnuji s Tomem Hardym. Řekl to pěkně za mě. Dodám ještě, že právě proto, že nechodím k McDonaldovi mohu říct, že ten klaun je pěkné monstrum. Zlé, proradné a korporativní. Aneb - viděl jsem to v mládí, co ode mě můžete čekat, než nekritičnost. Edit - no jo, tak jednu hvězdu slevím.

Ledoví piráti (1984)

Je to béčko, je to nostalgie. Jw to taková blbost, že je to hezké.

Tara a její svět (2009) (seriál)

Dá se říct, že mě na tom nic nezaujalo. Zatím

Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Nedokoukal jsem, ale z toho, co jsem viděl mohu říct, že jde o docela zajímavý film. Trojan vždy hrál divné role (v dobrém slova smyslu), ale tahle je na něj docela brutální. Když si vzpomenu, na to jak se choval v Samotářích, takový hodný člověk, zde tyran. Zajímavý příběh, už jenom prostředím. Když jsem viděl scénu, kde Trojan přijel na koni, myslel jsem, že zase opakují Četnické humoresky. A ono ne, ono je to z podobné doby, i když o deset let později, ale neméně dobré. Kouzelník, jak starý a legendární motiv v kultuře

Boj o patent (2008)

Jsem nadšen, prostě nadšen. Celou dobu jsem nevěděl, jak to dopadne, nechtěl jsem si kazit zážitek spoilery a i když je normální v takových filmech mít happy end, tady R. Kearns ztratil tolik let. Nevšiml jsem si žádných hluchých míst, šlo mi to pěkně za sebou.

Batman začíná (2005)

Předem bych rád sdělil, že jsem si film užíval s vyjímkou Katie Holmes. Ta je naprosto strašná. Jsem rád, že nejsem sám, kdo si toho všiml. Jako na pohled není špatná, viděl jsem první Temného rytíře a tak musím říct, že obličejem připomíná Maggie G. Tvářičku má pěknou, ale tady má hrát, ne být na obálce časopisů. Což neumí. Do celkové atmosféry filmu se vůbec nehodí. A navíc ten trik s tím koutkem je dosti trapný. No a co říci k filmu ? Liam Neeson mě potěšil, má opravdu dobrou roli. S těmi vousy vypadá docela dobře. Christian Bale se mi na roli Batmana hodí dobře. Možná jen taková malá výtka. Měl jsem pocit, že když už Batman byl aktivní, tak vše probíhalo až moc dobře, žádná chyba, žádné zakolísání, ni nenadálá situace.

Temný rytíř (2008)

K tomuto filmu nemám co říct. Snad jen, že to strhne každého, kdo se na to podívá. Pochopit tento film jde jedině, když se na něj nedíváte, to nejde převyprávět. Jak chcete sdělit atmosféru lépe, než Christopher Nolan, to není možné. Nutné vidět, pak prozřete. Asi tak.