Tsunami (2005) (TV film)

Opět jedna hvězda "navíc" za realistický pohled na "odborníky" z televize.

Zlomené květiny (2005)

Unilé, pomalé, narafičená růžová všude po cestě (trochu moc náhod najednou, kolik mladých lidí dnes nosí růžovou ztuhu na batohu?), konec bez efektu. Bill Murray tvařící se od začátku do konce naprosto stejně. A tak nejlepším momentem zustává pes a soused Winston:)

Svěrací kazajka (2005)

Jacket rulezz. Spojení Přeletu nad kukaččím hnízdem s Osudovám dotekem je naprosto dokonalé. Filmů s tímto tématem snad nebude nikdy dost. Možná film nemá takové tempo jako jeho kolegové (Donnie Darko, 12 opic, Osudový dotek, Věčný svit neposkrvněné mysli, Frekvence ) avšak herecké výkony řadí film mezi naprostou špičku. Ochotně odpouštím i chyby proti časové přímce, dají se svést na paradoxx a na to, že teorie chaosu je ještě zcela v počátcích...

Místo v životě (2006) (seriál)

Na soudy je asi trochu brzy, ale už teď se mi to nelíbí :D. Bohužel je vidět (a to negativně) změna celého realizačního týmu, jiná produkce (všichni víme jaká), snaha o dynamickou kameru styl TV NOVA a její seriály k tomu opravdu nepřidá + blbosti a kraviny ve scénáři a špatné prolinky na Místo nahoře.

Sněženky a machři (1982)

Jojojo, velice dobře zachycené prostředí lyžáků apod. Originalitou především.

Saw: Hra o přežití (2004)

Hm, brutalita kterou jinde dost nemusím, zde překousnu abych mohl realisticky tvrdit, že jsem viděl jeden z nejlepších hororů vůbec. Naprosto originální zápletka a celý příběh, šokující pointa na konci, o které by se dalo sáhodlouze diskutovat zda se nevymyká předchozí logice, nic nekazí na celkovém dojmu. (Tedy až na tu blbost s tou nohou:). Těším se strašne moc na dvojku...

Crash (2004)

Magnolie, 21 gramů či Amores perros, se stylem v tomhle filmu nezapřou. Zde ovšem je celý děj ještě více "narafičený", vyumělkovaný (policisté mají v USA v autech kamery, a veškeré vyšetřování podezřelého se odehrává před kapotou policejního auta). Ovšem lecjaká scéna z problematiky rasismu odsud zanechá v člověku velice hluboký dojem, při některých jsem ani nedýchal:).

Lhář (2005) (divadelní záznam)

Kill the tourist - budiž. Moderní prostředí - budiž. Ale ne ti příšerně kýčovití našroubovaní Japonci fotící si různé scény:-(. Jinak to je klasická Goldovinka - zmatek, zmatek a zase zmatek :D

Cela (2000)

Natočil už někdo lepší rozbor schizofrenní mysli s takovouhle detailností? (scéna s koněm, s "ďáblem"...) Bohužel mě to ale nějak moc nechytlo ve spojitosti s masovym vrahem, proto je to "jen" za čtyři.

Multicar Movie Show (1998) (pořad)

Je sice pravda, že některé scénky až tak povedené nejsou, avšak dokonalost jiných vyzvedává tuto "šou" k 5 hvězdičkám