Největší tankové bitvy (2010) (seriál)

Kdyby byl dokument sestříhaný z autentických dobových záběrů, prokládaných výpověďmi účastníků bojů, udělali by autoři líp. Grafika a animace jsou pod úrovní nepovedené počítačové hry a celý dojem z vyprávění sráží pořádně dolů.

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Moderování Jana Budaře je pokaždé zárukou inteligence, umírněnosti a slušnosti, tentokrát však chyběl humor, až na "koláčky" a "modlitbu za český film". Letošek měl rozhodně lepšího průvodce, než jakým byla loni primitivně ubohá a sprostá Lucie Bílá - to je zcela bez diskuze!

Ve stínu (2012)

Víc než dobře vystižená tísnivá atmosféra 50. let. Zajímavý námět, vycizelovaný scénář, přesná kamera, nadmíru povedená výprava a kostýmy, zkušené režijní vedení, vhodně zvolní herci. V tom balastu, co se u nás poslední dobou točí, jde o světlý záblesk optimismu, i když má jít o znovuvzkříšení "temného" filmu.

30 minut po půlnoci (2012)

Oceňuji snahu autorů o pravdivost výpovědi, především ve scénách zobrazujících mučení a týrání věžňů, systém agenturního vyšetřování, vnitřní žabomyší války i samotný zásah končící zabitím UBL. Nesedla mi však rozvláčnost vyprávění. Je to paradox, když se film táhne dvě a půl hodiny a přesto má divák občas pocit zjednodušení či povrchnosti.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) odpad!

Po skoro božské čtyřce, která měla propracovaný scénář, neokoukané akční pasáže, pár neočekávaných zvratů a nadprůměrné herecké obsazení, přichází tenhle splácanej ruskej bošč. Popis: Úvodní zdlouhavý přelet do Moskvy, jízda autem (honička trvala snad polovinu délky filmu, příšerná otrava), pár desítek minut žvanění s několikero výstřelů závěrem. Velká škoda, že nebyly do vlastních řad. Soudruzi scenáristé, už tam chybělo jen skládání matrjošek, pití Stoličné vodky, přikusování pirožků, skupinové saunování a mohli jste z toho udělat reportáž do Objektivu.

Putování dinosaurů (2011) (TV film)

Vyumělkovaně působící děj (chtěně dobrodružný) nezachrání ani o drobet lepší animace, než u dokumentárně pojatého cyklu "Putování s dinosaury". Obrazově sice místy zajímavé, avšak děj sám je nic moc.

Sladké hrátky říše sběratelek (1994) (TV film)

Starší dokumentární cyklus nejen pro sběratelky a sběratele. Viděn "Zoubkovaný koníček" věnovaný filatelii a "Jak se sbírá čas" o kalendářích. Autoři zkontaktovali pár sběratelek vlastnících zajímavé konvoluty, přijeli natočit nemnoho záběrů na ukázku, zběžně se pozeptali a odjeli to sestříhat do studia. Taková povrchní rychlovka.

Čelisti (1975)

Film, který rozpoutal celosvětovou nenávistnou kampaň vůči žralokům, jež trvá dodnes. I takovou tvář má "zábavná" kinematografie.

Chlapec a kolo (1965) (amatérský film)

Mnoho povyku pro nic. Kluk jedoucí na kole. A někteří exoti z toho dělají bůhvíjaký majstrštyk. Tohle mi hlava nebere aneb Jeden z miliónu filmů, které NE-musíte před smrtí vidět.

Protiúder (2010) (seriál)

1. řada - neviděna, 2. řada ***, 3. řada - nic moc *