• Krátkometrážní

To nejdůležitější (2009)

Tohle je čiročirá radost. Variace na známé téma nevyléčitelné nemoci, zde ovšem téměř bez sentimentu a při zachování emocí podávané značně humornou formou. Skloubit v těchto příbězích emoční dopad s humornou stránkou situací a zachovat si míru vkusu, je velmi obtížné a ne vždycky se to povede jako zde.

Dedičstvo (1982) (TV film)

Maupassantova povídka je pěkná, ale tahle adaptace ji spíše pokazila. Kdyby měla poloviční stopáž, méně by se vlekla a ubylo by nudy. Dabování českých herců do slovenštiny také nevyšlo právě nejlíp a hudba je sebestředná a nesmírně otravná.

Mazaný Filip (2003)

Sklep mám poměrně rád, ale tohle je vážně trapné. Násilné a trapné.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Nejsem zastáncem legalizace eutanázie a prakticky v ničem z argumenty dr. Kevorkiana nesouhlasím. Ale filmové drama je to dokonalé. Samozřejmě se zúročuje atraktivní téma, myšlenky, které jsou vysloveny mnohými jinými předem, i to, že příběh je odrazem skutečných událostí. Ale co film dovádí na samotnou špici je Al Pacino.

Samuraj (2003)

Pěkný dramatický samurajský film s mnoha motivy a překvapivými dějovými zvraty, příjemně ozvláštněný slepotou hlavního hrdiny.

Slepá hora (2007)

Velice realistický obraz života v odlehlých vesnických oblastech Číny, kde zabít člověka není nic mimořádného, narozené děvče, které se rodině nehodí, lze zcela samozřejmě za chápavého přihlížení všech utopit v jezírku jako kotě a nevěsta se ukradne, unese a za přispění celé rodiny znásilní. Jestli to by měla být v dohledné budoucnosti vedoucí civilizace, tak to snad raději ta atomovka.

Já, spravedlnost (1967)

Škoda nápadu a námětu. Než překomplikovaný příběh hrající si na složité krimi-špionážní veledíla, by filmu slušelo spíše několik nosných myšlenek, které se kolem zvoleného tématu nabízejí, a při trefných formulacích by z nich mohlo až mrazit. Ovšem nejsou-li ve scénáři, tak ani Karel Hoger s tím nic neudělá, neboť zkrátka nemá, co hrát, a může jak chce hezky volně přecházet a tvářit se zádumčivě, ale nic moc z toho nevykřeše.

Maximální limit (2005)

Kdyby nebylo Al Pacina, byl by ten film poloviční. Neznám pravidla amerického fotbalu ani principy tamního sázení, takže mi spousta souvislostí zůstala utajená. Nic ale nevadí - jen sledovat Al Pacina, jak prochází dějem je radost sama o sobě.

M*A*S*H (1970)

Kdyby nebylo sertiálu, dal bych asi také pět hvězdiček; ale nějak je oddělit musím.