Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

J.Bourne89

Dost je škoda, že technická kvalita našich filmů nestoupala úměrně. V tý době bych z toho spadl ze židle, když se to porovná například s Godzillou........... ()

stooper

Jurský park 50. let, na který se rádi podívají nejen děti. Zeman měl zkrátka něco do sebe. Už je čas na jeho nástupce, který by se nezabýval jen krizí společnosti a intimních vztahů ()

dawexx

Jako malej kluk jsem to miloval. Nej scény pro mně byla souboj ještěrů, u toho jsem byl jako osmiletej úplně u vytržení. Když jsem po letech viděl, jak tenkrát Zeman dělal ty triky, přišlo mi to geniálně jednoduchý a zároveň velmi účinný. Dnes už se tomu člověk trochu směje, ale na tehdejší dobu...klobouk dolů. To se měli Češi čím chlubit. ()

epsyn5

Jako vlastenec, navíc přímo zlíňák nemůže následovat jiné hodnocení,. navíc umocněné úžasným a pro čekou kinematografii převratným a unikátním dílem. ()

mire.k

Klasika. Když se na to podíváme s ohledem na dobu vzniku, je to stěžejní dílo světové kinematografie. Dnes už asi jen pro fajnšmekry. Dnešní mládež odkojená 3D hrami už tento film tolik nežere. Ale malé děti ještě možná zajímá. ()

montel

Malý Jirka najde u vchodu do jeskyně zkamenělinu trilobita. Čtveřice kamarádu se tedy rozhodne vstoupit pomocí voru do jeskyně a prozkoumat dávný pravěk... Fantastická rodinná podívaná režiséra Karla Zemana, kterou už vidělo milióny lidí. Už mě to tak ale nezaujalo jako kdysi. Bohužel pouhých 50% ()

petrce

Legendární sci-fi, které pohladí nejen dětskou fantazii. Pohled do prapůvodních dějin očima čtyř kluků je moc působivý a vrátí většinu z nás do chlapeckého, místy až naivního pohledu na svět, který však rozhodně stojí za to! Animované triky jsou moc krásné, vyjádření děje i pozadí je místy až umělecky skvostné... ()

Grifindoor

Klenot ne české, ale SVĚTOVÉ kinematografie, absolutní trhák ve své době. Viděl jsem nejmíň 50krát a vždy se rád kouknu znovu. ()

Sindymindy

V tomhle hodnocení jsem silně ovlivněná sentimentalitou, když si vzpomenu, jak jsem jako malá napjatě seděla u obrazovky a prožívala dobrodružství čtyř kluků na cestě k prvopočátku života. Prožívala jsem jejich nadšení, uchvácenost, dobrodržuství... A musím říct, že když se dneska řekne Brontosaurus, Tyranosaurus a ostatní saurové - představím si ty stvůry z Cesty do pravěku, které spolu bojovaly na břehu řeky v ponuré atmosférě druhohor. Ne ty uměle efektní potvory z bezduchého Jurského parku. ()

mimuzik

Troufám si tvrdit, že pokud by dnes Karel Zeman ještě žil, s dnešními triky by o několik tříd předčil Petera Jacksona, Stevena Spielberga nebo Jamese Camerona. Nebo by se jim minimálně vyrovnal. Tohle je jednoznačně klenot naší kinematografie. Film je i docela poučný, kde jsem se jako malý dozvěděl spoustu informací. Více netřeba dodávat. ()

hanzi_111

Karel Zeman, kterého závidělo USA. Rok 55 a neuvěřitelné efekty. Chtěl bych vidět film v době vzniku. Teď je spíše kultem, tehdy musel být fenoménem. ()

Mrtvobog

Veľmi podarené, zaujímavé, nenudiace a dynamické cestovanie mladej štvorice do rozprávkového praveku, naprieč obdobiami. Excelentne zvládnutá atmosféra, scény, zábery a príbeh. Klasika, na ktorej som vyrástol. Klobúk dole, K. Zeman. ()

Horácius

Velký respekt! To co kdysi naši tvůrci dokázali, dodnes nakopává zadnici trikovým filmům po celém světě. Je tam pár geniálních nápadů, ale hlavně, jednotlivá období, jak jimi výprava prochází, mají neskutečnou atmosféru. Ano, tak by se tam asi člověk cítil, kdyby se tam ocitl. Film jsem viděl mnohokrát a naposledy zcela nedávno, a i když čas plyne a člověk vidí samozřejmě lecjaké chyby, je to v podstatě naprosto jedno, celek je neotřesitelný. ()