Reklama

Reklama

Princ Philip – portrét

(TV film)
  • Velká Británie Prince Philip: An Extraordinary Life

VOD (1)

Obsahy(1)

Pozoruhodný život muže po boku královny Alžběty II... V poslední době probleskovaly světovým tiskem zprávy o jeho zhoršujícím se zdraví. Přesto všichni věřili, že manžel britské královny se dožije úctyhodných stých narozenin, které měl mít v červnu. Bohužel, nestalo se. Připomeňme si tedy dnes jeho život, který v žádném ohledu nebyl lehký. Philip se narodil roku 1921 na řeckém ostrově Korfu jako potomek hned dvou královských rodů. Přesto jeho dětství poznamenala nouze a také nebezpečí. V důsledku vojenského puče v Řecku se rodina se čtyřmi dcerami a teprve ročním princem musela přesunout do Francie, kde žila odkázána na milost a nemilost bohatším příbuzným. Traduje se, že princ v době školní docházky neměl ani kabát, jak byli chudí. První zásadní setkání se starší z britských princezen proběhlo roku 1939, kdy sice Alžbětě bylo pouhých třináct let, ale pohledný vysoký mladík na ni mocně zapůsobil. Svatba proběhla o celých osm let později a Alžběta s Philipem spolu prožili, ve vzájemné lásce, úctě a toleranci, neuvěřitelných třiasedmdesát let. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

Vajonek 

všechny recenze uživatele

Trochu podezřele na mě působilo, že prakticky nikdo neřekl v dokumentu o Philipovi křivého slova (domnívám se, že i ten nejhodnější člověk nějaké ty své mouchy má) a hlavně ze začátku mi připadalo, že se příliš rychle přeskakuje od jednoho mluvčího k druhému, od jedné fotky či záběru k druhému. Jinak se mi ale dokument líbil, stylem podávání informací to byla taková klasika, což mám ale ráda a myslím, že to informačně bylo (vzhledem ke stopáži) poměrně bohaté. 75 %. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Zaujal mě princuv smysl pro humor. Asi narážel jako všichni muži na tři druhy žen. Beze smyslu pro humor, se smyslem pro humor a třetí, velmi malou část - ženy které nejen mají smysl pro humor, ale ještě vtip dal kreativně rozvíjí. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Informačně velmi bohatý dokument o skutečném velikánovi, ze kterého jsem se dozvěděl i něco nového. Velký dík za bohaté archivní záběry. Tu nekritičnost bych vůbec neřešil, ostatně proč taky? Každopádně Philip byl můj velký favorit. Nechť odpočívá v pokoji. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Nesporně pozoruhodný člověk by si zasloužil propracovanější a vyváženější portrét. Bombastičnost a konvenčnost kvalitu nezakládají. Právě naopak. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Británia sa zahalila do obrovského smútku. Vo veku 99 rokov nečakane umiera jej princ. Tento dokument vznikol ešte dva roky predtým, je dobrý v rámci životopisného popisu, popisuje veľa podrobností, avšak je absolútne nekritický. Ale tak to už býva, väčšina britských dokumentov o členoch kráľovskej rodiny sú úctivé a nevyťahujú na verejnosť špinavé prádlo. Je to v súlade s britskou konzervatívnou povahou, vždy je zachovaná minimálne formálna slušnosť. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama