Preplnené trate, nedostatok vozňov, preťažení dispečeri a do toho súkromné problémy. Ak sa toto všetko stretne na jednej koľaji, z toho môže byť len jedno - nehoda. Aj v Československu boli časy, keď nákladné vlaky mali prednosť pred rýchlikmi a nikomu z cestujúcich neprišlo čudné, že ich vlak mešká niekoľko desiatok minút. Film je tiež prierezom rôznych železničiarskych profesii, ktoré sa priamo aj nepriamo podieľajú na chode železnice. (magu)

magu

Moje hodnotenie vychádza z toho, že sa železnicou zaoberám ako profesionálne, tak aj ako fanúšik. Vo filme boli veci, ktoré sú prikrášlené, dokonca by som o niektorých povedal, že sú nezmyslom, ale napriek tomu ukazuje aspoň z malej časti život rôznych železničných profesii. Na železnici je ich ale oveľa viac a mnoho je tak skrytých, že obyčajní ľudia o nich nemajú ani potuchy. Film je poplatný dobe a miestu vzniku. Aj u nás boli časy, keď nákladné vlaky mali prednosť pred rýchlikmi a nikomu z cestujúcich neprišlo čudné, že ich vlak mešká niekoľko desiatok minút. Dnes sú železnice niekde úplne inde, preto padne dobre aj takáto retro spomienka. ()