poster

The Tell-Tale Heart

Krimi / Mysteriózní / Krátkometrážní / Horor

USA, 1941, 20 min

Režie:

Jules Dassin

Kamera:

Paul Vogel

Hudba:

Sol Kaplan

Střih:

Adrienne Fazan
(další profese)
 • Rogue
  ****

  Je to dobé, je to krátké a je to Poe.(6.9.2008)

 • Flego
  *****

  Ani sa nechce veriť, že je to Dassinov réžijný debut. Svojej úlohy sa zhostil na výbornú, príbeh je réžijne, hudobne i zvukovo majstrovsky natočený.(15.11.2015)

 • Oktavianus
  ***

  Kvalitní minimalistické provedení se zajímavou hrou stínů a světel (ale zase ne natolik, abych z toho byl nějak víc odvařenej) se skutečně zajímavou figurou odpudivého zlého starce. Jenže tím to také končí - bezvýrazný antihrdina filmečku moc nepomáhá, jeho šílení z tlukotu srdce mrtvého je jen takové polovičaté, a jestli mi tam něco chybí, tak atmosféra. To strašlivé napětí, nervozita, přerývaný dech a další atributy. Kdepak, nic z toho tu není, takže budu-li příště toužit po zrovna této Poeově povídce, sáhnu po animované verzi z roku 53 - anebo rovnou po knize.(13.3.2016)

 • bierce
  ****

  Vynikající adaptace Poeovy povídky, známé u nás jako Zrádné srdce. Příběh o muži, jenž zavraždí staršího muže, s nímž sdílí domácnost, aby byl vzápětí donucen k přiznání tepem starcova mrtvého srdce, se nezvykle věrně drží své předlohy, což v případě Poeovských adaptací rozhodně nebývá zvykem. Změn doznal pouze motiv starcovy vraždy, to ale v případě filmového zpracování vůbec není na škodu. Příjemně překvapí i na svou dobu kvalitní zvukové efekty, herecké výkony obou představitelů a především pak zkušená režie debutujícího Julese Dassina.****1/2(17.8.2006)

 • Rob Roy
  ****

  Působivá expresivní forma (svícení i herecký projev), zneklidňující hudba a skvělá zvuková stránka. Takhle si představuju dobře zadaptovaného Poea. První režie budoucího machra přes noiry Julese Dassina.(2.1.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace