The Tell-Tale Heart

Jules Dassin

Paul Vogel

Sol Kaplan

Adrienne Fazan

Je to dobé, je to krátké a je to Poe.(6.9.2008)

Ani sa nechce veriť, že je to Dassinov réžijný debut. Svojej úlohy sa zhostil na výbornú, príbeh je réžijne, hudobne i zvukovo majstrovsky natočený.(15.11.2015)

Kvalitní minimalistické provedení se zajímavou hrou stínů a světel (ale zase ne natolik, abych z toho byl nějak víc odvařenej) se skutečně zajímavou figurou odpudivého zlého starce. Jenže tím to také končí - bezvýrazný antihrdina filmečku moc nepomáhá, jeho šílení z tlukotu srdce mrtvého je jen takové polovičaté, a jestli mi tam něco chybí, tak atmosféra. To strašlivé napětí, nervozita, přerývaný dech a další atributy. Kdepak, nic z toho tu není, takže budu-li příště toužit po zrovna této Poeově povídce, sáhnu po animované verzi z roku 53 - anebo rovnou po knize.(13.3.2016)

Vynikající adaptace Poeovy povídky, známé u nás jako Zrádné srdce. Příběh o muži, jenž zavraždí staršího muže, s nímž sdílí domácnost, aby byl vzápětí donucen k přiznání tepem starcova mrtvého srdce, se nezvykle věrně drží své předlohy, což v případě Poeovských adaptací rozhodně nebývá zvykem. Změn doznal pouze motiv starcovy vraždy, to ale v případě filmového zpracování vůbec není na škodu. Příjemně překvapí i na svou dobu kvalitní zvukové efekty, herecké výkony obou představitelů a především pak zkušená režie debutujícího Julese Dassina.****1/2(17.8.2006)

Působivá expresivní forma (svícení i herecký projev), zneklidňující hudba a skvělá zvuková stránka. Takhle si představuju dobře zadaptovaného Poea. První režie budoucího machra přes noiry Julese Dassina.(2.1.2008)