Yakamoz S-245

• Turecko Yakamoz S-245 (více)

Epizody(7)

Na Zemi dojde ke katastrofě a mořský biolog na výzkumné misi na palubě ponorky musí spolu s posádkou bojovat o holý život. A najevo navíc vyjde velké spiknutí. (Netflix)

Recenze uživatele xLIGHTx k tomuto seriálu (1)

Yakamoz S-245 (2022)

Yakamoz S-245 pôsobí miestami béčkovito, ale žiadna nuda sa nedostavila a ide o pomerne zaujímavý, turecký, sedemdielny seriál. V rámci deja začne slnečné žiarenie nečakane ničiť a likvidovať všetko živé na Zemi, jedine počas tmy/noci je pohyb vonku bezpečný (bezpečie poskytujú tiež niektoré kryty a iné chránené priestory, objekty). V tejto situácii sa ocitnú a spoja sily posádky dvoch ponoriek, osadenstvo výskumnej ponorky a posádka vojenskej ponorky Yakamoz S-245. Tiež som možno prekvapený, ako tu tento počin v rámci percent pohorel. Seriál pôsobí akoby bol spin-offom už navôkol spomenutého belgického Into the night a tiež akoby bol reznutý miestami seriálom The last ship k tomu. Možno by som ešte v rámci žánrového zaradenia dodal - mysteriózny a katastrofický. (Preklad tureckého názvu seriálu by mal znieť, niečo ako "Ponorkový príbeh, Príbeh ponorky".) Tvorcovia si v poslednej epizóde nechali značne pootvorené dvere, takže asi je záujem o druhú sériu, ale to už závisí od Netflixu. Celkovo, tento turecký projekt je dosť príjemným prekvapením. Za štyri kebaby, ehm, štyri hviezdy. ()