Reklama

Reklama

Yakamoz S-245

(seriál)
  • Turecko Yakamoz S-245 (více)

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Na Zemi dojde ke katastrofě a mořský biolog na výzkumné misi na palubě ponorky musí spolu s posádkou bojovat o holý život. A najevo navíc vyjde velké spiknutí. (Netflix)

Recenze (28)

BenderG 

všechny recenze uživatele

Nerozumím tomu hodnocení.  Moje první turecká premiéra, která dopadla silně nad očekávání. Je potěšující, že tvůrce svou pozornost zaměřují hlavně na děj a vynechávají přitom oblast moderních "výdobytků". Doporučuji každému, komu se líbí komornější post-apo scifi/thriller. Doufám, že bude další řada. ()

Kennedy_R 

všechny recenze uživatele

Oproti zdejšímu hodnocení jde o solidní seriál, který má dílů akorát na ucházející nenudící děj. Turecké seriály v poslední době získávají na kvalitě, podobně jako nedávný Dar (seriál) (2019) V tomto podmořském seriálu na pomezí katastrofického sci-fi thrilleru nechybí jak dobrá akce, napětí, válečné scény, ani drastické záběry na kanibalistické důsledky hladu. Vytknout lze jen občasné přehrávání některých herců a melodramatické scény, které vystihují tureckou produkci viděnou i v jiných snímcích. Ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná v ostatních ohledech o kvalitní napínavý seriál, který se od začátku až po poslední díl nese v napínavé lince, kde každá chvíle přináší nové nečekané události. ()

Reklama

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Yakamoz S-245 pôsobí miestami béčkovito, ale žiadna nuda sa nedostavila a ide o pomerne zaujímavý, turecký, sedemdielny seriál. V rámci deja začne slnečné žiarenie nečakane ničiť a likvidovať všetko živé na Zemi, jedine počas tmy/noci je pohyb vonku bezpečný (bezpečie poskytujú tiež niektoré kryty a iné chránené priestory, objekty). V tejto situácii sa ocitnú a spoja sily posádky dvoch ponoriek, osadenstvo výskumnej ponorky a posádka vojenskej ponorky Yakamoz S-245. Tiež som možno prekvapený, ako tu tento počin v rámci percent pohorel. Seriál pôsobí akoby bol spin-offom už navôkol spomenutého belgického Into the night a tiež akoby bol reznutý miestami seriálom The last ship k tomu. Možno by som ešte v rámci žánrového zaradenia dodal - mysteriózny a katastrofický. (Preklad tureckého názvu seriálu by mal znieť, niečo ako "Ponorkový príbeh, Príbeh ponorky".) Tvorcovia si v poslednej epizóde nechali značne pootvorené dvere, takže asi je záujem o druhú sériu, ale to už závisí od Netflixu. Celkovo, tento turecký projekt je dosť príjemným prekvapením. Za štyri kebaby, ehm, štyri hviezdy. ()

Ricci 

všechny recenze uživatele

Špatný, špatný, špatný… I na Netflix, fakt špatný. Scénář evidentně psala skupina začínajících autorů. Scénáristické seky v podobě salutujících vojáků při brífinku, opravu VN trafa svedou dva laici s kombinačkama a tak můžeme pokračovat dál a dál. Autorům doporučuju nastudovat základní lekce biologie a fyziky. Herecké výkony jsou v lehkém podprůměru televizní tvorby (tedy Netflixácký průměr). Celkový dojem - tohle muselo dělat Asylum. ()

Kropajda1 

všechny recenze uživatele

Turci překvapili. Osobně bych zkrátila na 4 až 5 epizod a ubrala některé zbytečné scény o ničem, ale pokud hledáte zábavu na víkend a seriál, kde můžete na chvíli odejít a nic vám neuteče, je to ono. Hlavní hrdinové sympatičtí, ten opálený kompars na ponorce zase tak moc nevadil. Potom si stačí odmyslet nesmysly, kdy hledají konzervy i v nějaké knihovně a je vidět, že nepřijíždí jen na základnu, ale na pevnině je světel jako ve městě, tak asi mají i supermarkety, kde by možná ty plechovky s jídlem našli snadněji...atd. Potápění má také své mouchy. Ale průměrný seriál to určitě je a na Netflixu jsou mnohem horší veledíla. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (2)

  • Název ponorky „Yakamoz“ je samostané slovo, které nemá v jiných jazycích žádný přímý ekvivalent. „Yakamoz“ znamená odraz měsíčního světla na malých vlnkách, když temné noční moře zachycuje měsíční světlo ve správném úhlu a působí jako zrcadlo. V osmanských dobách se věřilo, že mrskající se ryby způsobují jemné vlny a tím vytváří yakamoz, proto byl nejčastěji spojován s rybami. V soutěži konané v Berlíně bylo slovo „yakamoz“ vybráno jako nejkrásnější slovo na světě. Na druhé příčce se umístilo „Hu Lu“ (čínsky „chrápat“) a třetí místo obsadilo „volongoto“ (v gandštině „nepořádný, chaotický“). Česká a slovenská slova, která se dostala do výběru, byla: lehkost a zmrzlina. (DJMaroko)

Reklama

Reklama