Reklama

Reklama

Princezna rebelka

  • Francie Pil (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Má tři ochočené lasičky a společně tvoří nerozlučnou partu, která se živí. . no . . krádežemi jídla. Ideálním místem pro výpravy za dobrým jídlem stejně jako za lumpárnami je místní hrad, kde je ovšem vždy potřeba ošálit stráže a využít svůj talent pro akrobacii na maximum. Jednoho pěkného dne prchá Mia před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů. V tu samou chvíli místní zlovolný regent Tristan podstrčí čarovný lektvar korunnímu princi Rolandovi a tím ho promění ... v kočkuře – zvíře, jež je napůl kočkou a napůl kuřetem. Mia vše vidí a v ten okamžik naberou události a Miin život nečekaný spád.
Mia se coby princezna vydává na bláznivou výpravu za záchranou prince Rolanda, do party se k Mie a lasičkám přidává i nemotorný strážce Krobar, místní šašek Čtverák a jeho mluvící maňásek Mistr Brepta. Všechny čeká dobrodružství plné zábavy a napětí, které otřese celým královstvím. Jejich protivník regent Tristan je totiž obdařený neomezeným cynizmem a sobectvím a neváhá na Miu a její skupinu vypustit hordu žoldnéřů. Cesta za lékem proti lektvaru a za spravedlností dospěje až do velkého finále. Díky svým novým společníkům objeví Mia přátelství, štědrost i odvahu. Naučí se dělit se, zajímat se o druhé a zjistí, že skutečná šlechetnost se ukrývá v srdci a v každém z nás. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (22)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Plne sa stotožňujem s momentálnym hodnotením. Rozprávka, ktorá nepostráda princov, princezné, rytierov, drakov či iné postavičky, ako napr. milé lasičky. Ale zároveň aj rozprávka, ktorá svojim dejom nevyčnieva z davu a ide v zabehnutých šľapajách s nalinkovanou šablónou. Animácie sú na vysokej úrovni a deti to určite bude baviť. Pre mňa ale len jeden z mnohých animákov. 60 % ()

JetDryerFan 

všechny recenze uživatele

Pokud do kina nejdete za kde jakým filmovým uměním, ale prostě si odpočinout, nezklame vás to. Mě se to líbilo, bavilo mě to, druhá polovina značně víc odsejpala. Ústřední parta byla takovým tím ideálním mixem - mladá holka - sirotek, týpek co chce být rytíř, šašek a parta lasiček. Jako proč ne? Akční dobrodružná výprava, při který sem si hned v několika záběrech vzpomněla na Frozen, Game of Thrones a Hobita, ale jako nevadí. Bylo to vtipný, místy hravě originální, dobře to dopadlo a ničím mě to nenaštvalo.... Taková lepší pohádka :) ()

Reklama

Martinius 

všechny recenze uživatele

trochu nechapem tie zle hodnotenia. "pil" je film pre deti s miestami mierne prvoplanovym humorom, na ktorom sa vsak deti dobre zabavaju. je to priam staromodna rozpravka sice s jednoduchym, za to poctivo spracovanym pribehom, ktory je vzdy na prvom mieste. bez zbytocnych kecov, prilisneho filozofovania, ci moralizovania. nesnazi sa byt nasilu originalna ako mnohe novsie pociny od disney ci pixaru a jej klise rovnako nebiju do oci ako americke nalinajkovane produkcie, ktore idu na istotu v otrepanosti i v ideologickom vyplachu. je priam ulavou sledovat, ze tu nie su ziadne dve matky, ziadna zasrana, nasilu tlacena inkluzivita. ze tvorcovia ostali pri zmysloch a nenarvali do stredovekeho francuzska polovicu postav cernochov (indov/arabov/cinanov/eskimakov/whatever). a vobec, fory ako "duhove hovienko", ci "mačkura" uprimne pobavili a na detskych tvarach ste z nich mohli vidiet sibalske nadsene usmevy. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Sirotek, 3 lasičky, voják co chce být pasovaný na rytíře a trapný šašek zachraňují prince co ho proměnil čaroděj v kočkokuře před kletbou a před tím, aby ho ten čaroděj zabil. Standartní pohádka bez originality sázející na roztomilé lasičky a obsahující  trapný a fekální humor (dvakrát  jsou zde záběry jak někoho pochčí pes ,  sbírá se zde jednorožčí hovno)  a na konci i falešné smrti u , kterých každý pochopí , že stejně nebudou (napočítal jsem minimálně 3) . Na druhou stranu dobře to odsýpá nemá to hluché místa a není to nic co by uráželo svou existencí 60 procent. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Klasická rozprávka, kde je boj dobra a zla s modernými prvkami a nie až tak modernými vtipmi, dozaista je to vtipné hlavne deťom do šiestich rokov, nechýba ani hovoriaca ponožka a podobne čiže podľa môjho názoru určite táto animovaná rozprávka spĺňa svoj účel zabaviť mladšie publikum. Avšak čo rozhodne chýba je niečo čo by výrazne potešilo aj inú vekovú kategóriu, ale to nie je až taká výrazná chyba. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama