Reklama

Reklama

Princezna rebelka

  • Francie Pil (více)
Trailer 8

Obsahy(1)

Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Má tři ochočené lasičky a společně tvoří nerozlučnou partu, která se živí. . no . . krádežemi jídla. Ideálním místem pro výpravy za dobrým jídlem stejně jako za lumpárnami je místní hrad, kde je ovšem vždy potřeba ošálit stráže a využít svůj talent pro akrobacii na maximum. Jednoho pěkného dne prchá Mia před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů. V tu samou chvíli místní zlovolný regent Tristan podstrčí čarovný lektvar korunnímu princi Rolandovi a tím ho promění ... v kočkuře – zvíře, jež je napůl kočkou a napůl kuřetem. Mia vše vidí a v ten okamžik naberou události a Miin život nečekaný spád.
Mia se coby princezna vydává na bláznivou výpravu za záchranou prince Rolanda, do party se k Mie a lasičkám přidává i nemotorný strážce Krobar, místní šašek Čtverák a jeho mluvící maňásek Mistr Brepta. Všechny čeká dobrodružství plné zábavy a napětí, které otřese celým královstvím. Jejich protivník regent Tristan je totiž obdařený neomezeným cynizmem a sobectvím a neváhá na Miu a její skupinu vypustit hordu žoldnéřů. Cesta za lékem proti lektvaru a za spravedlností dospěje až do velkého finále. Díky svým novým společníkům objeví Mia přátelství, štědrost i odvahu. Naučí se dělit se, zajímat se o druhé a zjistí, že skutečná šlechetnost se ukrývá v srdci a v každém z nás. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 8

Recenze (18)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Sirotek, 3 lasičky, voják co chce být pasovaný na rytíře a trapný šašek zachraňují prince co ho proměnil čaroděj v kočkokuře před kletbou a před tím, aby ho ten čaroděj zabil. Standartní pohádka bez originality sázející na roztomilé lasičky a obsahující  trapný a fekální humor (dvakrát  jsou zde záběry jak někoho pochčí pes ,  sbírá se zde jednorožčí hovno)  a na konci i falešné smrti u , kterých každý pochopí , že stejně nebudou (napočítal jsem minimálně 3) . Na druhou stranu dobře to odsýpá nemá to hluché místa a není to nic co by uráželo svou existencí 60 procent. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Klasická rozprávka, kde je boj dobra a zla s modernými prvkami a nie až tak modernými vtipmi, dozaista je to vtipné hlavne deťom do šiestich rokov, nechýba ani hovoriaca ponožka a podobne čiže podľa môjho názoru určite táto animovaná rozprávka spĺňa svoj účel zabaviť mladšie publikum. Avšak čo rozhodne chýba je niečo čo by výrazne potešilo aj inú vekovú kategóriu, ale to nie je až taká výrazná chyba. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Když tak jdete do kina, čekáte, že to nějak protrpíte a doufáte, že dětem se to snad bude aspoň trochu líbit a zjistíte, že děti (poprvé obě a celou stopáž filmu) jsou nadšené, vy se nad jednoduchými fórky, které nepomrkávají na dospělé přesahem, ale jsou opravdu prvoplánově jednoduché pro děti, skutečně upřímně dětsky bavíte a v klidu, pohodě a harmonii odcházíte z kina celá rodina. A jsme u toho, film je počin s poměrně jednoduchým příběhem, jsou tam jednoduché až primitivní vtípky (doslova o hovně, nechť cenzura promine) a holčičky tak dostanou princeznu, jednorožce, všechny děti roztomilé lasičky, chlapci prince silného jak býk a stejně tak i chytrého, rodiče spokojené děti a o tom to je. V nějaké recenzi jsem četla výhrady vůči tomu, jak ve filmu nejsou žádné přesahy pro dospělého diváka. Co na to říct u dětského filmu zaměřeného na diváka v kategorii těch nejmladších? Ten zatracenej Bergman či Kurosawa těch jednoduchých vtípků pro děti do svých filmů taky dávali zatraceně málo. Možná by to v nabubřelé dospělé sofistikovanosti občas chtělo nahlédnout na věci pohledem cílové skupiny a nerýpat se v hovně (byť duhovém jednorožčím), že je dílo málo sofistikované a málovrstevné. Je to film pro děti, ne listové těsto. Kolik vrstev byste tam tak chtěli? I když ano, účes hlavní hrdinky se za tu hodinu a půl mohl trochu zlepšit, to iritovalo i mě. Zas ta písnička mě vyloženě těšila a pokud tohle vyjde na DVD, tak i když vím, že znovu to takový úspěch mít nebude, pořídím to k domácí projekci. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Obyčejná pohádka o neobyčejné dívence, viděna v obyčejným kině s neobyčejnou dceruškou! Byl u toho i můj obyčej, ovšem vedle něj seděl i neobyčejný synek. Obyčejný jídlo a pochutiny nám servírovala neobyčejná moje žena. My obyčejně žrali a vlastně se neobyčejně díky této rodinné idylce a chvilce bavili! Náš obyčejný den se díky Princezně rebelce stal neobyčejný! 60% ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Francúzi v komédiách kraľujú svetovej scéne, ale v animákoch k tomu ešte majú ďaleko. Aj s privretím oboch očí môžem za seba potvrdiť len to, že viac ako na priemer to nemá. Dcérke sa to síce páčilo, lebo je vo veku 9 rokov, takže sama bude o chvíľu rebelka, ale som zvyknutý na filmy, ktoré sú zábavou pre celú rodinu a nielen najmenších, naviac keď to zrovnám so Sea Beast, ktorú sme si pozreli tiež tento týždeň, tak to bola teda iná liga aj príbehovo, aj spracovaním a pritom je to stále "len Netflix" a nie svetová kinoprodukcia. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama