Reklama

Reklama

Princezna rebelka

  • Francie Pil (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Má tři ochočené lasičky a společně tvoří nerozlučnou partu, která se živí. . no . . krádežemi jídla. Ideálním místem pro výpravy za dobrým jídlem stejně jako za lumpárnami je místní hrad, kde je ovšem vždy potřeba ošálit stráže a využít svůj talent pro akrobacii na maximum. Jednoho pěkného dne prchá Mia před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů. V tu samou chvíli místní zlovolný regent Tristan podstrčí čarovný lektvar korunnímu princi Rolandovi a tím ho promění ... v kočkuře – zvíře, jež je napůl kočkou a napůl kuřetem. Mia vše vidí a v ten okamžik naberou události a Miin život nečekaný spád.
Mia se coby princezna vydává na bláznivou výpravu za záchranou prince Rolanda, do party se k Mie a lasičkám přidává i nemotorný strážce Krobar, místní šašek Čtverák a jeho mluvící maňásek Mistr Brepta. Všechny čeká dobrodružství plné zábavy a napětí, které otřese celým královstvím. Jejich protivník regent Tristan je totiž obdařený neomezeným cynizmem a sobectvím a neváhá na Miu a její skupinu vypustit hordu žoldnéřů. Cesta za lékem proti lektvaru a za spravedlností dospěje až do velkého finále. Díky svým novým společníkům objeví Mia přátelství, štědrost i odvahu. Naučí se dělit se, zajímat se o druhé a zjistí, že skutečná šlechetnost se ukrývá v srdci a v každém z nás. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 7

Recenze (22)

JetDryerFan 

všechny recenze uživatele

Pokud do kina nejdete za kde jakým filmovým uměním, ale prostě si odpočinout, nezklame vás to. Mě se to líbilo, bavilo mě to, druhá polovina značně víc odsejpala. Ústřední parta byla takovým tím ideálním mixem - mladá holka - sirotek, týpek co chce být rytíř, šašek a parta lasiček. Jako proč ne? Akční dobrodružná výprava, při který sem si hned v několika záběrech vzpomněla na Frozen, Game of Thrones a Hobita, ale jako nevadí. Bylo to vtipný, místy hravě originální, dobře to dopadlo a ničím mě to nenaštvalo.... Taková lepší pohádka :) ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Francúzi v komédiách kraľujú svetovej scéne, ale v animákoch k tomu ešte majú ďaleko. Aj s privretím oboch očí môžem za seba potvrdiť len to, že viac ako na priemer to nemá. Dcérke sa to síce páčilo, lebo je vo veku 9 rokov, takže sama bude o chvíľu rebelka, ale som zvyknutý na filmy, ktoré sú zábavou pre celú rodinu a nielen najmenších, naviac keď to zrovnám so Sea Beast, ktorú sme si pozreli tiež tento týždeň, tak to bola teda iná liga aj príbehovo, aj spracovaním a pritom je to stále "len Netflix" a nie svetová kinoprodukcia. ()

Reklama

Figu 

všechny recenze uživatele

Obyčejná pohádka o neobyčejné dívence, viděna v obyčejným kině s neobyčejnou dceruškou! Byl u toho i můj obyčej, ovšem vedle něj seděl i neobyčejný synek. Obyčejný jídlo a pochutiny nám servírovala neobyčejná moje žena. My obyčejně žrali a vlastně se neobyčejně díky této rodinné idylce a chvilce bavili! Náš obyčejný den se díky Princezně rebelce stal neobyčejný! 60% ()

Martinius 

všechny recenze uživatele

trochu nechapem tie zle hodnotenia. "pil" je film pre deti s miestami mierne prvoplanovym humorom, na ktorom sa vsak deti dobre zabavaju. je to priam staromodna rozpravka sice s jednoduchym, za to poctivo spracovanym pribehom, ktory je vzdy na prvom mieste. bez zbytocnych kecov, prilisneho filozofovania, ci moralizovania. nesnazi sa byt nasilu originalna ako mnohe novsie pociny od disney ci pixaru a jej klise rovnako nebiju do oci ako americke nalinajkovane produkcie, ktore idu na istotu v otrepanosti i v ideologickom vyplachu. je priam ulavou sledovat, ze tu nie su ziadne dve matky, ziadna zasrana, nasilu tlacena inkluzivita. ze tvorcovia ostali pri zmysloch a nenarvali do stredovekeho francuzska polovicu postav cernochov (indov/arabov/cinanov/eskimakov/whatever). a vobec, fory ako "duhove hovienko", ci "mačkura" uprimne pobavili a na detskych tvarach ste z nich mohli vidiet sibalske nadsene usmevy. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Sirotek, 3 lasičky, voják co chce být pasovaný na rytíře a trapný šašek zachraňují prince co ho proměnil čaroděj v kočkokuře před kletbou a před tím, aby ho ten čaroděj zabil. Standartní pohádka bez originality sázející na roztomilé lasičky a obsahující  trapný a fekální humor (dvakrát  jsou zde záběry jak někoho pochčí pes ,  sbírá se zde jednorožčí hovno)  a na konci i falešné smrti u , kterých každý pochopí , že stejně nebudou (napočítal jsem minimálně 3) . Na druhou stranu dobře to odsýpá nemá to hluché místa a není to nic co by uráželo svou existencí 60 procent. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama