Skutečný Charlie Chaplin

• USA The Real Charlie Chaplin (více)

Dramatický život nejslavnějšího komika na světě... O životě a díle anglického rodáka a nejslavnějšího komika, který kdy žil, Charlieho Chaplina, bylo už napsáno a natočeno mnoho. Přesto nás jeho život, který začal velmi nuzně a nevesele, nepřestává dojímat ani 135 let po jeho narození. V tomto dokumentárním filmu se tvůrci soustředili na Chaplinovy rodinné vazby. Dozvíme se o jeho matce i dalších osudových ženách, poznáme jeho potomky, a dokonce i jednu kamarádku z dětství. Chybět nebudou ani ukázky z filmů a vzácné záběry z natáčení. (Česká televize)

PlysovyMacko

Výborne spracovaný dokument, ucelený portrét jednej legendy. Rovnomerne sa venuje kariére aj súkromnému životu. Dokument sa nebojí ani Chaplina kritizovať, naznačuje že bol dominantný človek, sukničkár a predátor. ()

andrii

Čaroděj, kterého čaply obličeje "podzimního listí." Plynule plnil charakter obyčejnosti. Byly u něj na denním pořádku. Peřinky čapích zpěvů, stejně tak chrličství páně peřejí podzámčí. Beze splínu. ()

Danikaa

Jedinečný dokument o živote veľkého večného tuláka, od jeho narodenia až po koniec. Charlie a jeho príchod do New Yorku, začiatky v divadle, v nemých groteskách, prvý celovečerný film. Ďalšie významné diela, perfekcionizmus v práci, kedy scénu z filmu Svetlá veľkomesta, opakoval 534 dní, s rôznymi herečkami, aby sa nakoniec vrátil k Virginii Cherril, ktorá slepú kvetinárku stvarnila najdokonalejšie. Jeho úspechy aj neúspechy, lásky, politické názory, rodinný život. Posledné roky vo Švajčiarsku s manželkou Oonou a ich ôsmimi deťmi. Všetko doplnené unikátnymi autentickým zábermi a rozhovormi z tej ktorej doby, o ktorých som ani netušila že existujú. Vydarený dokument. ()

Autogram

Dokument trochu inak, pocitovo, hlavne na začiatku. Aj som mal obavy, kam sa to s tými Chaplinovými klonmi vyvinie, ale tvorcovia vedeli, kedy to uťať a vrátiť sa z fantázie k dokumentu. Nakoniec dosť veľká spokojnosť. –––– Chaplin stvoril tuláka a tulák stvoril Chaplina. ()

ostravak30

Říká se, že každý umělec má nějaké své démony. Charlie Chaplin zřejmě nebyl výjimkou. Šlo o jeho vztah k ženám. Nebo snad opravdu potkal zlatokopky? Kdo ví. To už se dneska spolehlivě nedozvíme. Jisté je, že člověk, který pochází z nuzných poměrů se do nich už nebude chtít nikdy vrátit. Možná i proto žil ve strachu z nedostatku. Stejně patologická se mohla zdát i jeho touha po dokonalosti. Každý záběr se opakoval, dokud nebyl spokojený. Ale točit jednu scénu téměř dva roky mi přijde neuvěřitelné. Hluboko v duši ale Ch. Ch. zřejmě nebyl špatný člověk. Jako jeden z mála, možná jediný dokázal reagovat na společenské události a díky tomu měl úspěch. Snad jen přechod na zvukový film neodhadl správně. Bohužel se také stal obětí honu na čarodějnice. Z pohledu nezaujatého člověka je to až úsměvné. V socialistických zemích se honí agenti západu, v kapitalistických agenti východu. Naštěstí se ještě dožil omilostnění. Dokumentů o jeho životě je nejspíš dost. Tento se vyznačuje komplexností, záběry původních míst, ale i řadou archivních materiálů jinde neviděných. ()