Skrytá tvář sportu

(seriál)
  • USA Bad Sport
Dokumentární / Krimi / Sportovní
USA, 2021, 6 h 46 min (Minutáž: 55–86 min)

Epizody(6)

Dokumentární seriál o propojení zločinu a sportu, který rozebírá mezinárodní skandály z pohledu očitých svědků. (Netflix)

TheSpearCZ

To nám zase tak jednou Netflix dopřál miniseriálek o korupci ve sportu, což je skvělé téma, protože právě korupce v tomto odvětví probíhá už od nepaměti, takže každý díl má ve výsledku co nabídnout a každý díl je úplně jiný (jiný sport, ale i zpracováním). Rozhodně nejvíce potěší první díl o univerzitním basketbalistovi, který poukazuje na problém, že univerzitní basketbalisté neměli vůbec žádné peníze, i když hráli před desetitisíci fanoušky, a poté čtvrtý díl o krasobruslení, který je sakra emocionální, byť lehce předvídatelný. Tyhle dva díly naprosto vyčnívají od těch ostatních, ale nemůžu nezmínit ani druhý díl o Indy 500 a převážení marihuany, který je se stopáži celovečeráku také dost zajímavý a do sebe něco má i pátý díl se zabíjením koní pro bohaté, což je sice dosti odporné téma, ale překvapivě má tento díl v sobě na konci jeden velký zvrat. Obecně je tenhle seriál skvělý ze všech stran - člověk pokud to nezná, tak to sleduje se zatajeným dechem (a i když zná - viz. třetí díl o Juventusu, který dle mého většina zná, ale nezná detaily), je to kvalitně zpracované a ve výsledku to má i informativní hodnotu, kterou si zase něco o každém sportu máte možnost doplnit. Super podívaná. /85%/ ()

campix

Podobně jako nedávné Untold, tak i Bad Sports se divá na sportovní příběhy, které staví sport do trošku jiného a v tomto případě velice nelichotivého světla. Jak tomu tak bývá některé díly jsou lepší a jiné jsou horší, ale tomu se nevyhneme. Také záleží na osobní oblivě danného sportu, protože Bad Sports se nesoustředí pouze na úplný mainstream, ale například také na koně nebo cricket. Pro sportovní fanoušky toto rozhodně stojí za vidění. ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nekteri akteri se k podvodum postavili celem, u jinych k zvratu mysleni nedoslo. Kazdopadne nastesti vypovidali. Archivni materialy jsou zde bohate. Pripady jsou az neuveritelne, jako by slo o hrany thriller a ne dokument. Nejblizsi mi byla tematika kopane. ()

shyster

Povedenej dokument. Hlavní devízou je, že vypovídají přímo účastníci daných kauz. Nejslabší díl je o italském korupční kauze, na kterou jsem se nejvíc těšil. Nejvíc pobavila babuška v díle o krasobruslení. ()

Dobry_clovek

Na dokumentech od Netlflixu velmi casto obdivuju lidi, kteri o ctyricet let starych zalezitostech mluvi s tak konkretni presnosti, jako by se to odehralo vcera. Na me to nepusobi moc verohodne. A to zbytecne natahovani a obcasne citove vydirani spojene s politickymi, ci rasovymi, otazkami uz vubec ne. ()