Dům plný strachu

Michael Rubbo

Thomas Vámos

Lewis Furey

Nicole Robert

Nedávno jsem přemýšlel, který film z dětství ve mě zanechal největší stopu. A jednoznačně jsem vybral tento film- a vlastně mě ani nepřekvapilo, že stejně je na tom snad každý můj kamarád. Ten film má v sobě zvláštní kouzlo, kterým spojuje dětskou imainaci a uměleckou hodnotu- především po grafické stránce. K tomu když se přičte velmi originální příběh o oživlých obrazech malovaných dětskými vlasy... Pamatuju si, že mě příjemně děsil a na konci jsem snad ukápl i slzu- ano, doznávám se, dojala mě mimo jiné i píseň od Celine Dion, její první větší práce. A i když jsem snad 15 let nezaregistroval, že by ho někde dávali, mám ho jako před očima a budu mít, i kdybych ho už nikdy neviděl. Ten film je vpravdě magický. Mimochodem, věděli jste, že se na něm podílel Vojtěch Jasný?(17.9.2006)

Já si na tenhle film ze svého dětství nevzpomínám, ale vyprávěli mi o něm bratranec s kamarádem jako o jednom z nejděsivějších filmových zážitků dětství. Neváhali jsme proto, a poodhalili roušku tohoto (dle okolních komentářů všemi) obávaného snímku. Nebudu více prozrazovat, nerad bych vás od tohoto dětského 'kultu' nějak odrazoval či něčím vás ovlivňoval. Ty 3* jsou rozumným neutrálem mezi dětským strachem a dospělým pohledem na tuto 'rodinnou zábavu'.(5.10.2008)

Po velmi dlouhé době se mi poštěstilo sehnat si film ve vhs kvalitě se slovenskými titulky. Z dětství jsem si pamatoval jen pár úryvků o chlapci, kterému velmi rychle rostly vlasy, které se dále používali na výrobu kouzelných štětců. Dnes jsem si mohl připomenout o jaký dětský horor se to vlastně jedná a proč jsem z něj měl už kdysi dávno takové obavy! Zejména mi v paměti uvízla scéna, kdy sestra Michaela na kole pronásleduje červenou dodávku profesora umělce, ze které ji jejich kamarád sype na ulici cukr jako navigační bod, který nás dovede až do fabriky výroby štětců a unesených dětí včetně Michaela, jakožto hlavního dodavatele materiálu:) Scéna, kdy profesor činí dotaz, co chce aby svému "synovi" namaloval a odpověď zní Michaelův strach, je více než děsivá a představa, co bude čekat v domě ještě děsivější! Co z toho všeho plyne? To co podotkl malý chlapec v samotném závěru: Že největší část strachu je v tvojí fantazii!(8.2.2012)

4 hvězdičky dávám hlavně za to, že jsem ten film viděla asi před 20 rokama a doteď jsem ho hledala s neurčitýma vzpomínkama a až dnes jsem ho našla. Je to zvláštní, proč některé filmy tak utkví v paměti. Je to film pro děti, hraný dětmi, ale má své silné kouzlo. Hlavně příběh je velmi nevšední a zvláštním způsobem děsivý. Hlavně pro mě jako pro děcko to byla pecka. A oceňuju ironického tatíka a dětské herecké výkony, i když chvílemi trochu pokulhávaly. Ale nostalgie...(8.6.2012)

Mazec kolik lidí sdílí stejnou vzpomínku na tento film jako já. Naposledy jsem to viděl jako malý kluk, ale pamatuju si to celej život. Až dneska jsem zjistil, jak se to vlastně jmenuje a už to tahám. Jsem na to po letech zvědavý. Jako malého mě na tom filmu něco děsilo a zároveň líbilo, například vstupování do obrazů. Uvidíme, jestli to kouzlo má pořád. Edit: No je to takové dětské psycho a pořád to má takové své nepopsatelné kouzlo.(26.6.2010)