Sisi

Německo / Rakousko, (2021–2023), 15 h (Minutáž: 45–55 min)

Tvůrci:

Andreas Gutzeit

Dominique Devenport, Jannik Schümann, Désirée Nosbusch, David Korbmann, Tanja Schleiff, Julia Stemberger, Marcus Grüsser, Pauline Rénevier (více)

Série(3) / Epizody(18)

Je ikonou, císařovnou a legendární kráskou: Sisi, první evropská superstar. Její láska ke svobodě a příslib, že dá habsburské monarchii něžnější tvář, uchvátily Evropu. Jde o skutečný příběh plný intrik a touhy. Bezstarostná dospívající dívka Sisi se bezhlavě zamiluje do mocného a žádoucího muže, ale ten má utajovanou temnou a nebezpečnou stránku. Taková láska je nežádoucí. Sisi si musí vybrat a výzvu přijímá. Příběh vypráví o dospívání, o uličnici, z níž se stává sebevědomá moderní žena, která bude muset učinit těžká rozhodnutí, vyrovnat se se ztrátou a nakonec naplnit nezávislou roli císařovny. Nejedná se o historický kostýmní epos, ale univerzální a nadčasový příběh o lásce, svobodě, rodině, sebeurčení a povinnosti, oděný do půvabu dvorské módy 19. století. (Viasat)

Korsak

V českém dabingu i v naší tvorbě se rozmáhá takový nešvar: Panovnickému páru se upírá oslovení Veličenstvo (Majestät) a říká se mu Výsosti (Hoheit). Je to totéž, jako bychom generálovi říkali pane majore. U vídeňského dvora posedlého etiketou je to obzvlášť pikantní. Seriál Sisi si historické události přetváří k obrazu svému po vzoru Tudorovců či Vikingů. Dobové reálie také dostaly na frak - nejen třeba řády a vyznamenání, ale i špatné barvy rakouské vlajky. Legrační byl i prostitutčin domnělý původ - Kolovraté byli hrabaty, ne barony. Tož, snažím se na to koukat jako na fantasy, ve které mají postavy náhodou stejná jména jako historické osobnosti. Ale jak řeknou císařovně Výsosti, chytá mne amok. Stejně jako když se panovnice v šatech obkročmo posadí na koně. Asi si na uklidnění pustím film Sissi a Yetti z roku 2007. ()

Horn

Obával jsem se něčeho ve stylu předchozích Sisi - idylická kolorovaná pohádka pro starší dámy. Byl jsem velmi mile překvapen. Příběh je samozřejmě vyprávěn s obrovskou autorskou licencí a úchvatné záběry bavorské přírody zavánějí kýčem, ale přesto jsou úchvatné a postavy a příběh nepostrádají jistou míru syrovosti. Prostě v pohodě koukatelná série. ()

722018954

Naprosto překroucená fakta, fiktivní postavy, neexistující dějové linky, Sisi zobrazována jako masturbátorka, a VELMI aktivní císařovna, císař jako násilník. Je to k znechucení a pěkná urážka Sisi a její rodiny. Ať už se líbí nebo nelíbí lidem monarchie, tak si ti lidi zaslouží nějakou úctu a respekt. ()

Constanza

Viděla jsem v originále. Český dabing je naprosto příšerný. Vše samozřejme neodpovídá skutečnosti a autoři si neodpustili fikci. Na druhé straně je tato verze jistě realističtější než filmy s Romy Schneider. ()

ZOMO

Príjemný seriál, ktorý vytvára realistickejší obraz vzťahu medzi hlavnými protagonistami ako je to v Sissi s R. Schneider. Aj celková atmosféra vo filme nie je taká cukríková ako v spomínanom predchodcovi, pôsobí realistickejšie, aj keď samozrejme nie všetko je podľa skutočnosti, ale to určite nie je na škodu. Na mňa to pôsobilo dokonca lepšie. Český dabing mal trochu rezervy, najmä keď sa do 4. časti nesprávne použivali termíny ako Maďarsko (Maďari), namiesto správnych Uhorsko (Uhri). Od piatej časti sa to už naučili. ()

Gigulina

Bohuzel musim souhlasit s Kreptry.. ta to naprosto vystihla! Proste tohle nebyl uplne zdareny historicky pocin, nebot to absolutne nesouhlasi. A me to vlastne docela dost vadi, ptz zrovna tyto postavy a obdobi me v dejepise hodne zajimaly. Nevedet o tom absolutne nic a byt o neco jednodussi, pak by to cele bylo asi koukatelnejsi. Vzit Franzovu prostitutku za komornou, to uz asi scenaristi hodne nevedeli jak to cele okorenit.. ()

rakerian

Pozeral som prvé dva diely (a len som sa veľmi nútil, aby som vydržal až do konca toho druhého v nádeji, že ma to naozaj zaujme...), ale na tie ďalšie sa určite nechystám. Zdá sa, že dnes už nejde natočiť film alebo seriál bez obsesných sexistických vsuviek, narážok a scén. Zvlášť ak sa autori snažia "prebiť" niečo o čom už toho bolo natočeného viac než dosť. Sisi určite nebola romantická rozprávková princezná ako v notoricky známej trilógii z 50-tych rokov, ale zase vykresliť ju ako nadržanú žabku, ktorá si zaplatí štetku aby ju naučila ako uspokojiť cisára... no neviem...   A tie nezmyselné udalosti zo života, ktoré nemajú žiaden historický základ - pokus o atentát na cisára v lese pri ktorom bola aj Sisi, alebo najatie prostitútky ako komornej, ktorá by ju učila uspokojovať cisára... uff... Ako som písal, ďalšie diely nehrozia. Obávam sa, že by ma čakal nejaký vyšší level nechutnosti, čo pokazí moju historickú vedomosť o tejto určite zaujímavej postave aj našich dejín. ()

Estadra

Když jsem videla 1 a 2dil chtela jsem vazne dat jednu hvezdicku. Pribeh je naprosto odlisny od sisi trilogie filmu ale to je v poradku. Ale 1 a 2 dil byl divny... Nelibilo se me setkani hlavniho paru. A ze si vzala Sisi do palace prostitutku jako dvorni damu.... Uff to nemuzou tvurci myslet vazne. 3 a 4 dil byl lepsi. Kdyz je hlavni par spolu,  sceny a vse vypada dobre. Kdyz je na scene Franz je to slimak prvni kategorie.. Herec je me opravdu nesympaticky. A neverim ze se to u 5 a 6 dilu zlepsi. Uvidime. Sisi je v tomto serialu silnejsi charakter a to se me libi. Kralovne matce tu hodnou tchyni ktera mysli na jeji dobro neverim. ()