Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď bol Gary Busey malým chlapcom, často ho jeho otec týral a bil, a tak vždy pred ním hľadal bezpečnú skrýšu na miestach, kde by mu nebol na očiach. Jedného dňa sa však vzbúril a podpálil dom spolu so svojimi rodičmi. Desať rokov potom strávil v psychiatrickej liečebni, odkiaľ ho prepustia ako zdravého. Ako bezpečný úkryt si vyhliadol prestavovaný rodinný dom, kde v podkroví vybudoval falošnú stenu a vo svojej komôrke sa cítil bezpečne. Nanešťastie, dom nezostane dlho prázdny... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Zelda knihkupec 

všechny recenze uživatele

Tak správně naivní, hloupoučké a předvídatelné přesně něco co si pustim v telce v jednu ráno když se vrátim z prázdný hospody, přítelkyně spí, porno mi nebaví a komp než naběhne tak usnu, knihu si vezmu až do postele takže lepší než se kousat do zadnice než se mi bude chtít chnět. P.S. Půdní prostory nevlastním a sklep mi nedávno vytopily kanály takže zeje prázdnotou kde se nikdo neschová... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Na tento thriller jsem se docela těšil, hlavně kvůli hereckému obsazení a námětu, ale nakonec jsem z něj byl lehce zklamán. Rozhodně jsem z něj nedostal to, co jsem si představoval. G. Busey ztvárnil psychopatického šmíráka dobře o tom žádná, ale místy až moc naivní scénář mi pokazil celkový prožitek. Zvláště pak ke konci filmu. Přece jenom se onen „teror“ mohl daleko více stupňovat, ale tvůrci se spokojili jen s několika vraždami a tehdy ještě rajcovní Mimi Rogers, což stěží stačí na slabých leč průměrných 50%. ()

Reklama

Clark_Kent 

všechny recenze uživatele

Tak z Garyho Buseye, šel vždycky tak nějak strach. Tenhle snímek má ale slušnej námět, to potvrzuju. Klasika kdy šílenej Busey, pozoruje škvírou mezi prkny domu, svoje nic netušící sousedy. Někde na google se psalo: V roce 1988 měl nehodu na motocyklu a upadl do kómatu, v němž byl 33 dnů. Lékaři mysleli, že zranění bude mít za následek trvalé poškození mozku. Nakonec se však zotavil, vrátil se k filmu a byl aktivní v hnutí za prevenci traumatických zranění. Podle psychiatrů úraz omezil jeho „duševní filtry“, což má za následek, že jedná a hovoří impulsivně. ()

Nick321 

všechny recenze uživatele

Tom Sykes je v podstatě nešťastným "hrdinou", kterého film pozoruje. V dětství byl zneužívaný svými rodiči natolik drsně, že už to jednoho dne nemůže vydržet a zapálí dům i se svými rodiči. Až později mu dojde, co udělal. A o to v celém filmu jde- nechce nic jiného, než novou rodinu. A zdá se, že za každou cenu. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Když jsem byl v tvém věku, byl jsem zvyklý, že mi lidé ubližovali.." Cizinec v domě jistě přes ten geniální primární motiv příběhu, který však zůstal zřejmě schovaný na půdě, na rozdíl od Toma Sykese, naplatí za žádnou kulervoucí pecku, on taky od režiséra Matthewa Patricka, který vypadá jako nejslabší článek štábu, nikdo nic nečekal, nicméně velecharismatická držka Gary Busey si svoji roli šíleného rapla s traumatem z dětství očividně dokonale užívá, a tlačí tak v tohle krystalicky čisté béčko vzhůru z podprůměrné šedi jako umanutý, že si ho možná zamilujete stejně jako já.. Osvědčený Lem Dobbs, který třeba pomáhal Alexi Proyasovi se scénářem k jeho kultovnímu Smrtihlavovi, mu mimochodem napsal poněkud jinou roli, či lépe řečeno komplikovanější, než na jaké jsme u něj za ta léta záporáků zvyklí, a nutno ocenit, že z této zkoušky Busey odešel se vzpřímenou hlavou.. Ani příjemně ponurá až mystická, byť typicky osmdesátková, kamera Jeffa Jura, který má vedle třeba takového Hříšného tance na svědomí i další horůrky, se mi nezdála vůbec špatná, stejně jako soundtrack Chrise Younga, který ani zklamat nedokáže.. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama