Kdo přežije - Austrálie

(série)
  • USA The Australian Outback

Tentokrát se tvůrci americké reality-show SURVIVOR přenesli do australských pralesů, nabízejících svoje přirozené krásy, nebezpečí a jedinečné prostředí. Šestnáct lidí, kteří se navzájem neznají (a během letu do Austrálie ještě nevědí, co je čeká), je záhy rozděleno do týmů. Do dvou kmenů, pojmenovaných po domorodých slovech - Ogakor (klokani) a Kucha (krokodýli). Ty hájí své barvy, zelenou a modrou. Přes stále se měnící vztahy, intriky, nedostatky jídla a vody, nemoci a mnohé další nástrahy kolektivního života lidí, mnohdy zhýčkaných civilizací, v nedotčené přírodě, se oba kmeny pokaždé setkají v disciplíně, která prověří schopnosti všech. Poražený tým vždy odchází na kmenovou radu, kde jeden z nich musí ze hry ven. Vyřazováním a nešťastnou náhodou, při níž se zraní jeden z konkurenčního kmene a soutěž pro něj končí, se do výhody dostává Ogakor, to je právě ve chvíli spojení kmenů v jeden jediný - Barramundi, kam se dostane deset nejlepších. Tady už každý hraje jen za sebe.

Tato velmi úspěšná dobrodružná reality-show ukázala schopnosti lidí přežít v divočině, od týmové soudržnosti až po (leckdy dost laciné) intriky. Jistě si svého času připoutala do křesel nejen milovníky žánru. Vítězkou se stala Tina Wesson, z finále odešel poražen Colby Donaldson. (Nihlathak)

mrx.friend

Prosluněná pláž a jedovatá džungle jihovýchodní Asie z jedničky dostává výměnu za australskou nekompromisní buš. V mnoha ohledech zajímavější než předchůdce právě pro přírodní podmínky. A to jsem si tu asi oblíbil nejvíc - ta místa, kde si oba kmeny rozdělaly své tábory (tj. při řece s křovinatým okolím), kam chodívaly na soutěže (např. vodopády) a hlavně ten napodobený Stonehenge na kmenové radě :) Zpočátku suverénně vítězný a fyzicky zdatnější tým se kvůli nečekanému zvratu posléze stává tím oslabeným a dochází k postupnému odstřelování jednoho jeho člena po druhém, což s sebou přináší jistou dávku nudy, protože se divák rázem přestává tolik těšit na svolávání kmenových rad. Stejně chladný přístup se nejspíš dostaví, když zdejší kovboj ke konci soutěže neustále vyhrává výzvy o odměny a imunity a nedopřeje je ostatním. Nakonec bych rád zmínil mého favorita, ktrerým bude jednoznačně Rodger - sympatičtějšího člověka by dneska jeden těžko pohledal, takovej mírumilovnej taťka, no :P ()

obivan568

Z těch sérií, které jsem viděl, je tato asi nejlepší. Obsahově je totiž nejbohatší. SPOILER! Soutěžící jedli a jedli, a pak jim došlo jídlo. Sledovat, jak vám v televizi kňourá 5 lidí kvůli tomu, že si sežrali jídlo, je vskutku příjemný pocit :) Proč? Protože to byli idioti a sežrali to hned. Další důvod je ten, že potom, co si od Jeffa koupili jídlo a vyměnili za to svůj domov, si stěžovali že nemaj kde bydlet. K tomu všemu ten první táborák stavěli v podstatě v řece!!! Jinak soutěžilo mnoho sympatických lidí, a výherce je taky sympaťačka :) Opravdu asi nejlepší série. ()

giovanni3

Další starodávná série a další vzpomínky na minulost. Člověk si již zvykl na nové série s imunitou atd... a tak je zde podstatně méně strategie, ale to je i o lidech. Zvraty zde dělala příroda sama a také smůla. Na sérii oceňuji ulovení prasete (nečekal jsem ani náhodou) či nákup nové rýže. Přál jsem Elisabeth a Rodgerovi. S vítězem/vítězkou jsme vcelku spokojen. 4z5 ()

Wbcko

Možná nejdrsnější prostředí ze všech řad. Horko, zima, déšť, požár, navíc o tři dny delší pobyt. Casting se povedl, soutěžící byli všichni zajímaví a štvala mě víceméně jenom Jerri. Elisabeth navíc byla podle mě nejhezčí soutěžící za celou dobu vysílání. ()

tommmy89

Určite lepšia séria, ako tá prvá - viacmenej nezrovnateľná. Prvá séria bola akokeby len skúška s "amatérskymi" hercami, čo si poriadne nenaštudovali svoju rolu a to nehovorím o účinkujúcich. V druhej sérii (Survivor: The Australian Outback) si už "zažité", prežili ešte raz a už boli pripravenejší na boj s drsnými podmienkami a zvládli to lepšie než v tej prvej. Jeff Probst (moderátor) si svoju úlohu v prvej sérii zahral "viditeľne" premiérovo a s veľkým spádom. Neviem, čím to je, ale to celé bolo akoby zostrihané z jednotlivých kúskov a pospájané v jeden celok. Žiadne súvislé príbehy, len HUPS sem HUPS tam, všetko podľa scenáru, ani o krok mimo a ďalej. Druhá séria už máličko vybočuje z cesty a badať aj improvizačné prvky. Každopádne som sa bavil a druhá séria mi dala viac ako v súťažiach, tak i v súťažiacich. ()

Cejny

Australský Survivor byl v jistém ohledu něčím novým. Skupina trosečníků nebyla ponechána osudu na neobydleném ostrově, ale tentokrát byla vydána na pospas australské buši. To se mi ze začátku moc nelíbilo, ale postupně jsem si tuhle partu oblíbil snad i víc, než tu předešlou. Původní originál je ale jen jeden a první sérii se australský survivor stoprocentně nevyrovnal. ()

Mičl

Dobrá série. Skutečný souboj člověka s přírodou ve všech směrech. Ať už s živly vysokou vodou, či krutým a nemilosrdným ohněm. Bylo to hodně emotivní a i dost chyb v záběrech typu štábu v pozadí záběru solidní nástupce legendární první části. ()

Paity

Mezi klokany je opravdu těžké přežít, ale kdo viděl Krokodýla Dundeeho, je vysmátý. Ne vážně, další ze seriálových reality show, které nudí, protože máte pocit, že už jste to několiksetkrát viděli. ()

danielosbourne

Kdo přežije: Austrálie, je vážně jedna z nejlepších řad. Skvěle vybraný casting a o emoční a vypjaté chvíle, zde není nouze. OBLÍBENÍ HRÁČI: Colby, Tina, Elisabeth, Roger NEJMÉNĚ OBLÍBENÍ: ------- ()

Lucindajet

spoilery Druhá série, kdy i ten největší záporák je ve srovnání se soudobým castem andílek. Všichni se mají rádi a přejou si tam mít lidi co si to zaslouží víc, než ty, který dokážou porazit. Nebo tak se alespoň tváří, po vyjádření finálové dvojky už se to tváří jako velice rafinovaný plán. S obsazením jsem byla spokojena, stejně tak s vítězem a finálovou dvojkou. Kucha mi byl asi trošku bližší, Elizabeth a Rodgerovi jsem to přála do poslední chvíle. Na druhou stranu smekám před Tinou z Ogakoru, v téhle sérii mi přišel víc patrnej ten kontrast mezi mladýma holkama a čtyřicátnicí z Tennessee s božím přízvukem. Ty holky ani zdaleka nebyly z cukru přesto měly své slaší chvilky ( naprosto právem) a naproti tomu tam máte Tinu, kterou nějaká pustina, vyplavenej tábor, prázdnej žaludek nebo rozbouřená řeka při chytání uplavané rýže prostě nezlomí a je v tom cítit že je to jen tím, že toho má za sebou jednodušše víc. Hodně depresivní série, skrz počasí a nedostatek jídla, týden před koncem už byli všichni naprosto vymletí. Oblíbenci: Colby (sympaťák až to pěkný neni), Elizabeth, Tina, Rodger ()

mysak.pitlik

Na rozdíl od první série už tu nebyla strategie vnímána jako sprosté slovo. Vítěz mě dost nepříjemně překvapil, ale jinak je Austrálie moc podařená. I když oproti novějším řadám jsou soutěže až směšně snadné a přesto to soutěžící zvládají nějak hůř. Vtipné bylo stavění tábora dvakrát na stejném místě v suchém korytě řeky, kam se samozřejmě po dešti voda vrátila a trosečníky vypláchla. ()

ADZI

Zklamání, přišlo mi to o dost horší než první série. Nějak jsem si nemohl zvyknout na ty tváře. Ani jsem to nedokoukal do konce, už jsem neměl na to, aby mě další epizoda ukrojila hodinu mého drahoceného času. ()

Luukec

Je sranda se podívat na 20 sérii survivora a pak třeba na druhou a pozorovat ten rozdíl, kdy ve druhé sérii jsou na sebe ještě lidi hodní, skoro se tu netaktizuje a pojem "blindside" kterej v posledních sériích slyšíme častěji než třeba "rýže", se tu nevyskytuje vůbec.. No.. každá TV show se mění.. i tahle.. k lepšímu nebo k horšímu? to je otázka.. ()