Kdo přežije - Cambodia – Second Chance

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Monica Padilla, Woo Hwang

Reality show Kdo přežije je světovým fenoménem a tato série načíná již 4. desítku, respektive 31. díl v pořadí. Dokáže tato série obnovit zlaté časy této show? Zavede ji poprvé do drsných podmínek Kambodži, kde se přitom střetne 20 vybraných soutěžících, kteří mají jednu věc společnou - všichni už jednou hráli, neuspěli a tohle bude jejich druhá a možná i poslední šance v reality show uspět. Který trosečník nejlépe zvládne herní pravidlo Přelsti, přehraj, přežij, jenž je v podstatě doplněno o ponaučení ze svých chyb, a kterému z trosečníků nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň mu řekne, že je posledním přeživším? (Radim1.)

funik

Bolo by to za 5 ale ako už bolo spomenute zrazila to porota otázkami a jednoznačným výberom víťaza na základe citoveho vydierania alebo čoho nechápem. Víťaz mi nevadí ale nezaslúžil si 10 hlasov a navyše v takej spoločnosti kde vlastne každý mohol vyhrať a bolo by to zaslúžené. Najviac ma ale potešila Kelley Wentworth o ktorej som vedel už v jej pôvodnej sérii vedel, že je to dobrá hráčka s potencialom len vtedy nedostala šancu sa predviesť. Obľúbenci: Kelley Wentworth, Spencer, Joe, Terry ()

Dusty56

Jedna z nejlepších řad Survivoru, na vyšším levelu jsou už asi pouze WaW a HvV. Důvodem je, že minimálně od sloučení, které přišlo zajímavě brzo, hrají až na dvě nebo tři výjimky všichni hráči, ne pouze tři a ostatní jim dělají loutky. Nejsou tady žádné zaběhlé aliance a s výjimkou až snad poslední kmenový rady se pokaždé jedná o překvapivé vyřazení (pro vyřazeného hráče) - například obě (ne)vyřazení Fishbacka stáli za to. Nejlepším hráčem série za mě byla Wentworth, která mi sice ze začátku úplně sympatická nebyla, ale kvůli jejím krokům ve hře jsem ji fandil víc a víc. Vůbec nejgeniálnějším krokem bylo vytvoření falešný imunity, což udělala v přesně v pravý čas a kdyby to Keith tak nezvoral, tak to mohlo vyhrát celou hru. Druhým nejlepším Spencer, jehož neustálý pobíhání ze strany na stranu, vlastně vytvářelo hru, tak jak chtěl. Z finálové trojice to měl jasně vyhrát. Jeremy, ani Tasha toho totiž zas tolik nepředvedli a pouze se nějak vezli a se štěstím byly v průběhu hry vyřazeni lidi okolo nich místo nich. A speciálně zahrání imunity za Fishbacka mi přišel jako fakt špatnej nápad. No hlavně, že to nevyhrála taková Abi. Takže zkrátka to byla fakt jízda se spoustou zvratů, která mě bavila až do finále, které mi přišlo jako jedno ze slabších - speciálně Tasha a její odpovědi a Jeremy, co tam předvedl poslední odpovědi (a btw otázka byla úplně jiná než jak on odpovídal) za pokus o hlasy z lítosti si nezasloužil ani jeden hlas. Za zmínku stojí i jedno z nejslabších reunion, které vůbec nebavilo. Oblíbenci: Wentworth, Spenser, Joe. ()

zdenda87

Obsahuje spoiler. Dal jsem plné hodnocení, protože tahle série byla téměř "dokonalá" Jediné mínus byla stupidní porota. Je pravda, že i vítěz měl pod čepicí, ale nefandil jsem mu. Jednoznačně jsem to přál Spencerovi a ve hře, kde nebylo možné až tolik ovládat skupinu lidí, si nejlépe vedl Spencer a Tasha. Nedostali ani jeden hlas, Jerremy předvedl emocionální výlev, u poslední otázky, jak to dělá pro rodinu a syna, který je na cestě a byl konec. Pro mě je to neobjektivní důvod, aby se někdo stal vítězem. Opravdu zklamání. Jedna z nejlepších sérií, která skončila finálovou trojkou a jednomyslné hlasování poroty zhatilo povýšit tuto sérii na opravdu dost možná nejlepší. Největší supid ever Savage. ()

Mallorca

Naprosto vynikající série! SPOILERY. Byl jsem sice docela zklamaný, když jsem viděl že byly v podstatě ignorovány sezony starší než dva roky a pokud ještě někdy budou dělat Second Chance, rozhodně by měli zařadit spíš starší sezony, je to pak přece jen větší nostalgie. Cast byl nicméně vybrán a už od prvního dílu bylo vidět, že se nakonec výběr skutečně podařil a prakticky všichni chtějí hrát (kromě třeba takového Woo, který opět většinu kmenovek vůbec netušil co se děje). Hra byla neskutečně dynamická a to, jak se moc přelévala z jedné strany na druhou bylo úžasné. Velkým pozitivem byly skryté imunity, jejichž schování přímo do challengí byl výtečný nápad a zase to dodalo ještě víc napětí. Tím se dostávám k pro mě hráčce sezóny, Kelley Wentworth. Přiznám se, že na začátku jsem netušil, proč zrovna ji vybrali (v první sezóně nijak nevynikla), ale ukázala se jako skvělá hráčka, to jak dlouho dokázala přežít i když byla většinu času na dně bylo skvělé sledovat. Kmenovka kde se zachránila a vypadl Savage byla jedním z vrcholů, strašná škoda že se nedostala do finále, myslim že by vítězství měla v kapse. Finálová trojka nicméně byla silná, souvisí s ní ovšem jediné minus téhle sezony - jednohlasné vítězství si Jeremy rozhodně nezasloužil, naopak hlavně Spencer, ale i Tasha si zasloužili hlasy za to, jak se dokázali vyškrábat ze dna až na vrchol. Porota se ale bohužel nechala zviklat tím Jeremyho nechutným citovým vydíráním na finálové kmenovce, škoda. I přes tohle je to ale celkem silný a zasloužený vítěz. Výborná byla Ciera, ta holka je opravdu mazaná a kdyby Jeremy nezachránil Stephena, dotáhla by to podle mě Ciera hodně daleko. Bavila mě i malá brazilská dračice Abi, Kass a taky Jeff, naopak jsem nemusel Savage a Stephena. Celkově skvělá sezona, kterou jsem si opravdu užil. ()