Wanted (festivalový název)

• Indie

Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

Wanted je naprostá bomba, nemám absolutně důvod šetřit pochvalnou ódou ;) Proč taky? Salmič se definitivně stal z filmového poloboha bohem, který baví naprosto vším, co dělá. Každá jeho scéna je výborně vystavěná na efektu "Salman dělá všechno nejlíp a ještě k tomu stihne něco navíc" :) Jeho hrátky s mimikou, akcí, dialogy, gagy a tanečními čísly jsou skvělé. Nadto jeho párování s mou oblíbenou cukřenkou Ayeshou Takiou (potykaly jsme si již v Socha Na Tha) bylo mým snem už od Salaam E Ishq. Dokonalý timing udělal také hodně, včetně zdravé porce přepáleného patriotizmu a vyváženého násilí nekonče. Jediné, z čeho jsem měla obavu, byla právě ta porce násilí, ale ta byla naštěstí podržena v mezích ironie-parodie, jak poznamenala danliofer, takže nakonec se neobjevil žádný mráček :) Z úvodního shrnutí na Festivalu bych si také nic nedělala, vzhledem k tomu, že ta úvodní slova jsou dělaná minimálně už od pondělí horkou jehlou. A samozřejmě Niktoria v tomto případě poprosím, aby se držel Diskuse, protože taková "povinnost" je horší než 10 odpadů z trucu ;) #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2010)

Je to taková obvyklá indická taškařice s přepálenou akcí, značně zmateným dějem a sem tam nějakou legráckou. K postavě Salmana Khana neumím napsat lepší komantář, než sem dala Ketri. Snad jen: když už se děvče zamiluje do nájemného vraha, mělo by dbát aspoň na to, aby to nebyl workoholik. ____ Snímek dává důraz na zkorumpovanost policie a složitě propletené mafiánské podsvětí - bylo těžké se v něm orientovat. Ale potěšila humorná stránka věci, kdy film sem tam spiklenecky mrknul na diváky, jako: klid, je to jen film, užijte si to. Třeba hned v jedné z úvodních tanečních scén tří bollywoodských hvězd, kterou přeruší zvonění mobilu. A pobavil i závěrečný zvrat. /6. 7. 2017/(6.7.2017)

• Niktorius

Nestává se často, abyste natočili remake, který je záběr po záběru takřka identickou kopií původního filmu (zde telugský Pokiri), a přitom je asi o tři řády horší a vynechává ty nejlepší scény z originálu. Neměl jsem nervy tuhle hrůzu dokoukat, takže nehodnotím, ale citím povinnost varovat náhodné kolemjdoucí...(2.10.2010)

Tak, podľa recenzií som sa bála, že to bude omnoho horšie, nebolo. Nie je to až také zlé. Taký priemer. Videla som už aj lepšie aj horšie. Salman je proste akčňák a komik. Je buď v jednej polohe alebo v druhej, keď sa to snaží kombinovať nie je to boh vie čo. Ale toto je dosť dobre pozerateľné, žiadne závratné umelecké dielo, ale zabaví(5.9.2017)

Nemám moc rád Indy, vůbec nemám rád jejich jazyk, nesnáším jejich tance, nenávidím jejich písničky, mám rád jejich jídlo. Když jsem se dozvěděl, že k večernímu filmu bude lahůdka z Indie, obrátil jsem oči v sloup a čekal na nejhorší. Mé obavy se ale neočekávaně nenaplnily a překvapivě jsem se i bavil. Narazíte občas na rozbředlý děj, nepříjemnou kameru a střih (asi jenom pro Evropana), ale také na brilantní hlášky a zajímavé akční scény. Celkově se tak můj první výlet na indický subkontinent docela vyvedl.(14.6.2012)