Wanted (festivalový název)

Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

• Niktorius

Nestává se často, abyste natočili remake, který je záběr po záběru takřka identickou kopií původního filmu (zde telugský Pokiri), a přitom je asi o tři řády horší a vynechává ty nejlepší scény z originálu. Neměl jsem nervy tuhle hrůzu dokoukat, takže nehodnotím, ale citím povinnost varovat náhodné kolemjdoucí...(2.10.2010)

Nemám moc rád Indy, vůbec nemám rád jejich jazyk, nesnáším jejich tance, nenávidím jejich písničky, mám rád jejich jídlo. Když jsem se dozvěděl, že k večernímu filmu bude lahůdka z Indie, obrátil jsem oči v sloup a čekal na nejhorší. Mé obavy se ale neočekávaně nenaplnily a překvapivě jsem se i bavil. Narazíte občas na rozbředlý děj, nepříjemnou kameru a střih (asi jenom pro Evropana), ale také na brilantní hlášky a zajímavé akční scény. Celkově se tak můj první výlet na indický subkontinent docela vyvedl.(14.6.2012)

• Tuax

Rozhodně o několik tříd slabší než jsem čekal, navíc se mi to táhlo a ještě ke všemu se mi líbila jen jedna píseň, jinak ne a plus který mi to sledování přineslo, je že jsem viděl poprvé Ayeshu Takiu Azmi a kvůli ní, to za to stálo. Jinak je to silně nepovedený film. Je v tom pár momentů, které jakž takž drží a pak finálních cca 40 minut, za ty klidně i pět hvězd, tam to mělo náboj, dokázalo to gradovat, bylo naco koukat. Jenže většina filmu taková není a hlavní postava je příliš macho a to mi vůbec nesedělo, přestože to hrál Salman, který sám o sobě je macho. Kdyby se mi aspoň líbila hudba, ale ani ta mi v tomhle nesedla, takže hodnocení mi zvedají pouze již zmiňovaná herečka a pak Prakash Raj, který je neuvěřitelný tahoun. Na toho se pokaždé rád dívám, toho jsem snad neviděl zahrát špatně. Ne všechny filmy se vyvedou a nejen Indům, ale komukoliv a tohle je pro mě jeden z těch nepovedených případů.(5.1.2017)

Wanted je naprostá bomba, nemám absolutně důvod šetřit pochvalnou ódou ;) Proč taky? Salmič se definitivně stal z filmového poloboha bohem, který baví naprosto vším, co dělá. Každá jeho scéna je výborně vystavěná na efektu "Salman dělá všechno nejlíp a ještě k tomu stihne něco navíc" :) Jeho hrátky s mimikou, akcí, dialogy, gagy a tanečními čísly jsou skvělé. Nadto jeho párování s mou oblíbenou cukřenkou Ayeshou Takiou (potykaly jsme si již v Socha Na Tha) bylo mým snem už od Salaam E Ishq. Dokonalý timing udělal také hodně, včetně zdravé porce přepáleného patriotizmu a vyváženého násilí nekonče. Jediné, z čeho jsem měla obavu, byla právě ta porce násilí, ale ta byla naštěstí podržena v mezích ironie-parodie, jak poznamenala danliofer, takže nakonec se neobjevil žádný mráček :) Z úvodního shrnutí na Festivalu bych si také nic nedělala, vzhledem k tomu, že ta úvodní slova jsou dělaná minimálně už od pondělí horkou jehlou. A samozřejmě Niktoria v tomto případě poprosím, aby se držel Diskuse, protože taková "povinnost" je horší než 10 odpadů z trucu ;) #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2010)

Prabhu Deva čiší se svou jihoindickostí z celého tohoto filmu. Ať už jeho nezaměnitelné choreografie ve stylu "máchám košilí" a "cucám si límec košile" přes zlouny s dušemi černějšími než zaschlá krev na meči Kálí, až po ne tak zcela jednoznačně dobré hrdiny, kteří nakonec udělají tu správnou věc. Vykreslení každodenně se dějících věcí ve společnosti, jako například znásilňování žen a korupce se tak nějak u něj taky už opakuje. Přesto moc pěkný a stylový snímek.(7.2.2013)