poster

Wanted (festivalový název)

 • Indie

  Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

 • NinadeL
  *****

  Wanted je naprostá bomba, nemám absolutně důvod šetřit pochvalnou ódou ;) Proč taky? Salmič se definitivně stal z filmového poloboha bohem, který baví naprosto vším, co dělá. Každá jeho scéna je výborně vystavěná na efektu "Salman dělá všechno nejlíp a ještě k tomu stihne něco navíc" :) Jeho hrátky s mimikou, akcí, dialogy, gagy a tanečními čísly jsou skvělé. Nadto jeho párování s mou oblíbenou cukřenkou Ayeshou Takiou (potykaly jsme si již v Socha Na Tha) bylo mým snem už od Salaam E Ishq. Dokonalý timing udělal také hodně, včetně zdravé porce přepáleného patriotizmu a vyváženého násilí nekonče. Jediné, z čeho jsem měla obavu, byla právě ta porce násilí, ale ta byla naštěstí podržena v mezích ironie-parodie, jak poznamenala danliofer, takže nakonec se neobjevil žádný mráček :) Z úvodního shrnutí na Festivalu bych si také nic nedělala, vzhledem k tomu, že ta úvodní slova jsou dělaná minimálně už od pondělí horkou jehlou. A samozřejmě Niktoria v tomto případě poprosím, aby se držel Diskuse, protože taková "povinnost" je horší než 10 odpadů z trucu ;) #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2010)

 • rikitiki
  ***

  Je to taková obvyklá indická taškařice s přepálenou akcí, značně zmateným dějem a sem tam nějakou legráckou. K postavě Salmana Khana neumím napsat lepší komantář, než sem dala Ketri. Snad jen: když už se děvče zamiluje do nájemného vraha, mělo by dbát aspoň na to, aby to nebyl workoholik. ____ Snímek dává důraz na zkorumpovanost policie a složitě propletené mafiánské podsvětí - bylo těžké se v něm orientovat. Ale potěšila humorná stránka věci, kdy film sem tam spiklenecky mrknul na diváky, jako: klid, je to jen film, užijte si to. Třeba hned v jedné z úvodních tanečních scén tří bollywoodských hvězd, kterou přeruší zvonění mobilu. A pobavil i závěrečný zvrat. /6. 7. 2017/(6.7.2017)

 • Niktorius

  Nestává se často, abyste natočili remake, který je záběr po záběru takřka identickou kopií původního filmu (zde telugský Pokiri), a přitom je asi o tři řády horší a vynechává ty nejlepší scény z originálu. Neměl jsem nervy tuhle hrůzu dokoukat, takže nehodnotím, ale citím povinnost varovat náhodné kolemjdoucí...(2.10.2010)

 • Andrea1717
  ***

  Tak, podľa recenzií som sa bála, že to bude omnoho horšie, nebolo. Nie je to až také zlé. Taký priemer. Videla som už aj lepšie aj horšie. Salman je proste akčňák a komik. Je buď v jednej polohe alebo v druhej, keď sa to snaží kombinovať nie je to boh vie čo. Ale toto je dosť dobre pozerateľné, žiadne závratné umelecké dielo, ale zabaví(5.9.2017)

 • Houbař
  ***

  Nemám moc rád Indy, vůbec nemám rád jejich jazyk, nesnáším jejich tance, nenávidím jejich písničky, mám rád jejich jídlo. Když jsem se dozvěděl, že k večernímu filmu bude lahůdka z Indie, obrátil jsem oči v sloup a čekal na nejhorší. Mé obavy se ale neočekávaně nenaplnily a překvapivě jsem se i bavil. Narazíte občas na rozbředlý děj, nepříjemnou kameru a střih (asi jenom pro Evropana), ale také na brilantní hlášky a zajímavé akční scény. Celkově se tak můj první výlet na indický subkontinent docela vyvedl.(14.6.2012)