Peklo: Vzestup a pád nacistů

(seriál)
  • Německo Krieg und Holocaust - Der deutsche Abgrund (více)
Dokumentární / Historický
Německo, 2019, 7 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Epizody(10)

Podíváme se na Třetí říši z globálního a současného pohledu. Jak se nacistům podařilo během několika let dobýt Německo a poté polovinu Evropy po stále čerstvých hrůzách první světové války? A proč trvalo tak dlouho, než byli zastaveni? Tato série za pomoci dříve nepublikovaných archivních materiálů, historických zdrojů a mezinárodního týmu odborníků vykreslí zcela nový obraz Hitlerova režimu a odkryje složitý sled událostí, které podpořily nový režim - umožňující násilí a brutalitu v neuvěřitelném měřítku - při srovnání historie a přímého významu pro dnešní svět. (oficiální text distributora)

Arsenal83

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napriek mnohým častiam a samozrejme aj nahliadnutiu do hĺbky problematiky by som nepovedal, že je to dokonal dokument. Niektoré časti sú lepšie, iné slabšie. A hlavne do hĺbky ide len vo vybraných témach a často skáče v rokoch. Raz sme v roku 1919 a potom skok informácia z 1938. Ale ako pokus o resumé celkom fajn. Celá séria voľne dostupná na YouTube v češtine. ()

saintanwar

Dokument, který oproti ostatním, jde skutečně do hloubky příčin a vývoje před a během 2.sv.v. Překvapilo mě, že po mnoha jiných dokumentech, jsem se dozvěděl spoustu nových (přesnějších) poznatků o politickém a ekonomickém dění v tehdejším Německu a stavu demokracie a autoritářství v Evropě. Za mě zatím nejlépe zpracovaný historický souhrn. ()