Rytíř v černém

• Jižní Korea Black Knight (více)
Jižní Korea, 2023, 4 h 43 min (Minutáž: 45–52 min)

Epizody(6)

Silně znečištěná planeta Země se v dystopické budoucnosti dusí a osud lidstva závisí na neohrožených kurýrech, kteří si říkají Rytíři v černém. (Netflix)

VashCZ

Ne až tak nápadité. Začátek dobře natočený, ale čím dále se děj posouvá, tím méně je to zajímavé a tím více blbostí člověk vidí. typycky suchá netflixovina 55% ()

Updated_Cake

Black Knight je zajímavě zpracovaný postapo seriál, který dokazuje, že Korejci i tohle umí dobře. Není to taková pecka, jako některá další tvorba a bez pochyb to má pár much, ale kdo zná korejskou tvorbu a obecně K-drama, užije si to. Závěr je trochu zklamáním, ale co se dá dělat. Nedá se to napasovat do top žebříčků ničeho, i tak to je docela underrated v místních poměrech a to dokazují i ohlasy ze zahraničí. Rozhodně to patří do té lepší části tvorby Netflixu. Pokud ale člověk není zvyklý na K-drama, nemusí mu to nutně sednout. ()

Veruska.Kuru

Tak tohle mě mile překvapilo, šla jsem do toho po hlavě a doufala, že to nebude tak zle.. A ono ejhle tohle bylo naprosto dokonale... No což, akční a 5-8 je sexy. Tohle mi přinést kyslík jako kulir tak ho asi ojedu ve dveřích.. 😂🤦‍♀️Za mě top  ()

Thalin

Ač mám korejskou tvorbu běžně docela ráda, tak tohle mi nesedlo.  Měli by se asi držet zajetých kolejí, které jim v seriálových tématech jdou a nepouštět se do takových projektů, kde je třeba propracovaný svět i nějaká logika. Ta tomuhle seriálu často velice chyběla. Něco se řeklo aby se to o chvíli později úplně ignorovalo, efekty byly kolikrát hodně mizerné a celý ten svět byl poměrně chabá kostra. Asi tam byla snaha o nějaké super post apo, ale nestalo se. A postavy mi přišly strašně ploché, až jsem některým jen přála smrt, aby konečně daly pokoj. ()

Rozarka18

Aj napriek predpokladu, že seriál bude zvozený pod čiernu zem, mne sa to pozdávalo. Taká čistá post apokalyptická, miestami akčná záležitosť bez zbytočných kecov a hlavne zombíkov. Logiku neriešim. Mám radosť, že sa nám Kim Woo-bin vystrábil z tej škaredej choroby a je opäť vo forme. ()

MarekTulen

Už podle fotek a názvu, mě seriál zaujal na tolik, abych si ho pustil.. a mám z něho dobrý pocit. Parádní akční scény a soundtrack, který jsem nečekal, fakt jeden z nejlepších soundtracků! I přes malé nedokonalosti, které se mi nelíbili (např. pár zbytečných postav, nelogické momenty a nebo i jak se z jedné epizody stal druhý Rocky), tenhle seriál doporučuji. :) ()

leafroller

Tento seriál by byl geniální sám o sobě. Atraktivní minimalistické prostředí, zahuštěný děj bez prázdných míst a další vize postapo světa. To vše by mi úplně stačilo k udělení plného hodnocení. Ale zde je ještě jeden nadstandard: aktuálnost. Nevím, jak vy, ale mám v dokonale živé paměti, jak nás shora masírovali, že je vzduch jedovatý a nesmíme ho tedy hltat plnými doušky. A jak se potom ukázalo, že to říkali jen proto, aby nám mohli prodávat jedovaté vakcíny. Že by podobnost čistě náhodná? Pochybuji. Máme zde tedy dokonalou minisérii s aktuálním politickým přesahem. Jsem nadšený! ()