Odvážná hyena 2

• Hongkong Fearless Hyena Part II (více)

Lung žije se svým otcem, od kterého se naučil dokonale ovládat bojová umění. Netuší však, že otec se skrývá před členy znepřáteleného klanu, jehož stoupenci mají jediný cíl – zabít všechny své protivníky. Mezi ně počítají i Lunga. Čeká ho obtížný souboj s nejsilnějšími nepřáteli, s jakými se kdy setkal. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

No to zas bolo! Moje kung-fu je lepšie než tvoje... UÁÁÁÁ... aj tak by sa to dalo opísať. Kryštalicky čistý, totálny zmätok, v ktorom sú jednotlivé scény pozliepané len tak halabala, v jednu chvíľu dvaja čuráci každého mlátia, v druhej sa už na scéne pitvorí tlupa kreténov a rozohrávajú akési improvizované pokusy o humor. Hudba je vykradnutá z niekoľkých filmov ( moje meno je nikto, bláznivá misia, vtedy na západe ) a vrcholom je záverečná bitka dolepená z predchádzajúceho dielu ( to preto sa okolo bojujúcich hrdinov povaľujú telá ktoré by tam nemali byť ). Anie nie tak film ako skôr koláž záberov ktoré sa podarilo režisérovi splašiť. Pozoruhodný je plne automatizovaný dom jedného z protagonistov, len ťahá za šnúry a všetko ide samo. PS. aj ten obraz je rovnako hnusne nazoomovaný ako v jednotke, čo dokonáva neprehľadnosť tohoto patvaru! ()

drankeryth

Aj toto pokracovanie hyeny je zabavne a plne bojovych umeni. Najzabavnejsia cast bola s tym pocitadlom, ked majitel krcmy povedal, ze je to predchodca kalkulacky:) Je vidiet, ze tento film zaplnili zabavnymi dialogmi. Dalsi kung fu film kde maju chlapi obrovske obocie a vlasy rastuce az na licach,,,he he ()

MickeyStuma

Dobrodružství pokračuje. Námět se však od předchozího filmu moc neliší, ztvárnění však ano. Je to více střeštěné, ale bohužel na úkor přehlídky bojového umění. První polovina filmu se snaží převážně pobavit. Čínská střeštěnost nám evropanům moc ale zábavy nedá. V druhé polovině se to už konečně rozjede. Postupné šarvátky, které vyvrcholí závěrečným soubojem. Tvůrci se s podobným námětem zřejmě chtěli odlišit, a tak vsadili na větší zábavu. Záměr se jim však rozpadl pod rukama a byť se Jackie Chan snaží sebevíc, jako celek to prostě nefunguje. Zarážející je i použití posledního záběru vyvrcholení závěrečného souboje na konci filmu z předchozího snímku. Vypadá to, jakoby to bylo točené na koleně. Snímek je zkrátka velmi nepovedený. Stačí jednou ze zvědavosti a zapomenout. Jackie má daleko lepší filmy. ()

MartinReno

No to teda bola somarina.Jednotka bola aspoň vtipná,ale toto strielalo non-stop vedla a tie nezmyselné hmaty...Ennio Morricone zrejme nikdy nezistil ako ho v tomto filme vykrádali,ináč by ho kleplo ovela skor.Skladby z Moje meno je nikto a Vtedy na západe tu znely až urážlivo.Jedna hviezdička len vďaka Jackiemu,lebo ho mám rád.Ináč prúser na N-tú... ()

Vonter

Velký bizár! Jackie žil v prvním díle s dědečkem, ovšem v druhém díle byl záhadně vzkříšen jeho otec, a proto Jackie žije nyní s ním. Anebo to už není Jackie, nýbrž úplně jiný čínský občan, který je Jackiemu pouze k nerozeznání podobný. Jackie byl v prvním díle hodně švihnutý a volnomyšlenkářský, ale nyní už mu zcela ruplo v bedně. Bez varování chodí střídavě hladce oholen, potom s moderním plnovousem a za chvíli nato s knírem a retardovaným červeným nosem a tyto podoby každou vteřinu střídá (což je zapříčiněno Jackieho dezercí v půlce filmu). Dále tu máme čínského da Vinciho, který za pár minut sestrojí stopadesát smrtících pastí a navrch perpetum mobile a jehož identitu a úlohu ve filmu si už nepamatuji, také jedno děvče, jejíž role ve filmu je pro mě doposud záhadou a staré známé dva záporáky, ačkoliv by se mohlo jednat pouze o dvojníky, k nerozeznání podobným záporákům z prvního dílu, to si netroufám určit. Nyní jsou navíc posíleni o pětici bojovníků, kteří machrují zlatými hábity a slušivými sombréry, na néž zřejmě balí čínská děvčata. Děj je značně cimrmanovský a skáče hned tu, hned tam, záběry se chaoticky střídají a aby byl chaos zcela dokonán, tak se na závěr do boje teleportuje i Jackie z prvního dílu a svede zcela identický zápas se stejným protivníkem. Nevšední, zvráceně zábavný kungfu zážitek. Nutno viděti :) ()