Reklama

Reklama

Letní úlet

  • USA Along for the Ride
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V létě před nástupem na vysokou potkává svědomitá Auden tajemného Eliho. A právě s ním začne noc co noc naplno prožívat bezstarostné mládí, které jí tolik chybělo. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Knižnú predlohu od Sarah Dessen bohužiaľ nepoznám, takže filmové spracovanie daného príbehu neviem posúdiť. Z hľadiska filmu sa jedná o klasickú letnú romanťárnu. Slečna, ktorá pred nástupom na univerzitu si chce trochu vylepšiť, spozná mladého chalana, ktorý je pre ňu sympatický od prvého momentu. Ostatné už skúsený divák dá dohromady. Príbehovo, herecky, prípadne vizuálne sa nejedná o žiadny „prekvapivý“ film. Trochu lepšie vyváženie času a hlbšie zachytenie osobnosti postáv by pomohli. Emma Pasarow hrá jednoducho a sympaticky. P.S.: Krátky, improvizovaný tanec na Get Busy od Seana Paula je najväčší vizuálny highlight filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

IZFNP 

všechny recenze uživatele

Úplne klasický teen film o introvertke v novom prostredí, ktoré jej do cesty dovedenie minulosťou poznačeného chlapca, kde si dvojica navzájom otvorí oči a pomôže a u toho sa zaľúbia. Do toho dnes uz pre Netflix must-have woke skupina kamarátov, neškodná romantika a coming of age drama a voila, streamovací gigant nám naservíroval ďalší absolútne prijateľný a ľahko stráviteľný pokrm, hlavne pre svoju cieľovú skupinu - a priznajme si, tú má Netflix prečítanú. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Už podľa popisu z toho zaváňalo klišé, ale tak zo zvedavosti som sa na to pozrel. Atmosféra leta a mládežníckych zážitkov bola fajn, ale celý ten scenár bol úplne predvídateľný a jasný. Slušáčka Auden sa zrazu ocitne medzi rovesníkmi, do toho stretne tajomného chlapca, Eliho a je úplne očakávateľné, čo sa bude diať. A samozrejme, tak aj bolo... Dúfal som v milé prekvapenie, ale nevydalo. Aspoň tie postavy boli zaujímavé, no škoda, že ten predvídateľný dej nezachránili aspoň dialógy alebo niečo originálne. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Prázdninová teenagerovská romance do filmu zpracovaná na základě knihy literární autorky Sarah Dessen, která je na příběhy o dospívajících lidech přímo zaměřená. A protože za produkcí stojí Netflix, hned na začátku je naservírován typický netflixovský svět LGBT… a BLM Lebensborn, takže se dozvíme, že hlavní postava příběhu si není jistá, jestli je či není lesba, a že se bílý kluk rozešel s černou holkou, která stále projevuje žárlivost, když ho vidí s nějakou bílou dívkou. A to je za celý film vše. Děj to nikam neposouvá, ale být to tu dle daného kodexu prostě musí, že? Svou rozpačitostí, rozjuchaností a jednoho klišé vedle druhého se jinak snímek hodně přibližuje k tradiční tvorbě Disney studia. Jedná se plně o dívčí film, takže „holčičímu´ chování porozumí snad jen ony. Celé je to o dospívající Auden, která vcelku krkolomně hledá své místo v životě, ale paradoxně dokáže kritizovat svého, jinak rozvedeného, otce, a říkat mu, co v partnerském vztahu dělá špatně. Ne, logiku v tom hledat není třeba. Dospívající lidé se svým způsobem vlastně skutečně tak chovají. O každém ví všechno, ale sami sobě si poradit nedokáží. Snímek má tedy svou zvláštní dospívající atmosféru, který je tak mířen jen pro svou pubertální diváckou základnu a to skutečně jen pro tu dívčí. Nikdo další všechny ty podivnosti hraničící až se zoufalou trapností nijak rozumně neuchopí. Děj příběhu v oblasti diváckého zájmu tak každou další minutou dost ztrácí, neboť nemá co dalšího nabídnout a jen se potácí v dějové beznadějnosti. Zkrátka a dobře, nic než zosobněná nuda. Holka se na prázdninách u svého otce poprvé zamilovala. Ale co s tím, když tomu chybí patřičná a  hloubka postavy jsou nevýrazné. Nic. ()

wege 

všechny recenze uživatele

Pro mě další důkaz toho, proč je na tom Netflix tak špatně. Já asi chápu, proč točí něco, co tu bylo v různých variacích mockrát, asi se na to někdo podívá. Jen zároveň nechápu, co je k tomu vede. Natočit něco nového, inovativního nebo netradičního by jim těch předplatitelů nahnalo daleko více. Proč jsem se na to díval? Protože jsem nevěděl, co si vybrat, a to na mě vyskočilo. I tak jsem u toho 5x usnul, než jsem dojel po pěti dnech na konec. Ta jedna hvězda je za ty krásné žluté šaty na konci, jinak tam nebylo naprosto nic, co by mě zaujalo. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Scéna ve skateparku byla natočena v parku Ogden ve Wilmingtonu. (honzikk)

Reklama

Reklama