Soft & Quiet

Tento film sa odohráva v reálnom čase. Sleduje partiu žien, ktorá sa vo voľnom čase stretáva a diskutuje o témach, ktoré sú na verejnosti tabu. Pri návšteve obchodu zažijú nepríjemnú udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. (Marceloo)

Marceloo

Tento film sa odohráva v reálnom čase. Sleduje partiu žien, ktorá sa vo volnom čase stretáva a diskutuje o témach, ktoré sú na verejnosti tabu. Pri návšteve obchodu zažijú nepríjemnú udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. - Jason Blum sa zase vyznamenal. Síce je ten film opäť misgenred a hororom je tu tak maximálne gigantická medzera medzi prednými zubami Olivie Luccardi, ale už dlho sa mi nestalo, že by ma celovečerný debut tak uchvátil a znechutil zároveň. Režisérke ide stavanie napätia v scénach úplne na jednotku, ale všetko zabíjajú naprosto debilné charaktery, ktoré sa správajú ako deti na prvom stupni základnej školy. Ale aj sama režisérka bude tak trochu decko, keďže v rozhovoroch priznáva, že informácie o krajnej pravici čerpala z Instagramu a pod. Keďže išlo režisérke o to, aby reagovala na udalosti medzi májom 2020 (George Floyd / Amy Cooper) a januárom 2021 (''útok'' na kapitol), hodnotím film ako zlyhanie. Takýto typ filmu nikoho zmýšlanie nezmení, maximálne tak nahnevá pár autistov z 4Chanu. A keby boli tie ženské v kuchyni, kam patria, tak by takéto pochybné klubíky určite nevznikali (joke, ne že tady bude nejaký genderman triggered). ()

warrenur

Na to, ze tento film je rezisersky a zaroven scenaristicky prvy "dlhy" film Beth de Araujo (podla IMDB uz ma za sebou par "kratasov"), vyjadrujem uznanie pred paradnym snimkom o Female White Supremacy. Vykreslila spolok zien a charakterov, kde by som so ziadnou nechcel ani len prehodit par viet. :) Rozhovory a prezentovane nazory boli obcas az mrazive. Ako to nakoniec eskalovalo, bolo uz poriadne popustenie uzdy fantazii, ale rozhodne to malo atmosferu a clovek uz len cakal, co sa este zomelie a nemal cas sa nadychnut. Ked vnimate tie naznaky, reci, alkohol, zbran, presvedcenie, nenavist, vazenie, tak viete, ze sa k "niecomu chysta". Inak, samozrejme ze zavisi od situacie, ale, damy, pouzit na svojho chlapa frazu, "bud chlap" a hecovat v nespravnu chvilu, sa nemusi vzdy vyplatit.  Pre zaujimavost, jednou z inspiracii Beth de Araújo pre vznik tohoto filmu bola i nedavna udalost, ked beloska, Amy Cooper, zavolala policiu v Central Parku na cernocha, kde klamala, ze ju mal ohrozovat, hoci len pozoroval vtactvo. Zaujimala by ma miera tych nizkych hodnoteni, ktore su tomuto filmu udelene z dovodu stotoznenia sa s nazormi prezetovanymi hereckami v tom filme. Zaujimavy a originalny kusok. Odporucam. 65% Nie vsak uplne "horor". ()

Skeksis

Ďalší z filmov natočených na jednu klapku. Partička rasistických frustrovaných kačíc si zmyslí, že ide terorizovať latinoameričanky, či kto to vlastne bol. Mimochodom Luccardi tiež nevyzerá ako prototyp árijskej rasy. Dej jednoduchý, no pracuje so všetkými emóciami, a udrží napätie od začiatku do konca. ()

PeterFLJilek

Film presne o osôbkach, ktoré na tomto webe často v komentároch vyjadrujú svoju nenávisť k ľuďom inej farby pleti alebo rodovo-sexuálnej identity. Ani sa však veľmi nečudujem, veď ide o česko-slovenskú platformu... Ale bolo by na čase, aby ČSFD začalo väčšmi kontrolovať xenofóbne drísty, ktoré sa tu zamieňajú za divácke hodnotenia. Mimochodom, tento režisérsky debut je veľmi vydarený a trefný – formou i témou. ()

borec999

Úvodné posedenie usmievavých paničiek v strednom veku sa mi zdalo mierne divné a znepokojivé. A keď som zazrel názov spolku, tak mi hneď všetko docvaklo. Rozpočet nebol ani milión a na filme to poznať. Avšak i napriek poloamatérskemu spracovaniu ma Soft Quiet znepokojil viac než väčšina hororov za milióny. Tématika filmu je totiž zásahom do čierneho a reálne ukazuje čo sa môže stať, keď sa zíde skupinka FB šíriteľov nenávisti a odborníkov na všetko, začnú sa vzájomne utvrdzovať vo svojich chorých názoroch a všetko vygraduje keď prejdú od slov k činom. Vyhováranie sa, zvaľovanie viny, neochota prijať zodpovednosť za svoje činy a spackaný život, nájdenie vinníka... Z hercov vyčnieva (a to nie len svojim vzhľadom) Olivia Luccardi u ostatných je to zmes slabších a lepších výkonov, ale keďže tipujem že väčšina sú amatéri, tak som nemal problém tento fakt prepáčiť. Celkovo som rád, že Jason Blum podporil i takýto low budget projekt. Aj keď mám kvôli nemu o niečo nekľudnejší spánok. 70% ()