Reklama

Reklama

Tony Hawk: Dokud kolečka neupadnou

  • USA Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
Trailer
Dokumentární / Životopisný / Sportovní
USA, 2022, 135 min (Alternativní 124 min)

Obsahy(1)

Tento film, založený na důvěrných rozhovorech se samotným Tonym Hawkem, podává ucelený obraz skateboardistova života, jeho legendární kariéry a výjimečného vztahu ke sportu, jehož byl po desetiletí synonymem. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Mám nakonec takový polovičatý pocit. "Vysokorozpočtový" HBO dokument je po všech stránkách vypilovaný a vyleštěný, ale příjde mi, že jsme jenom tak trochu ogrindovali hrany, očekávané fajfky se odškrtly a škatulky naplnily - dětství, úspěchy, bilancování. Hrozně by se mi líbilo, kdyby jsme se vedle plácání Tonyho po zádech podívali specificky třeba na jeho odtažitý vztah se synem Rileym, či více na život stárnoucího skejťáka. Oboje se trochu nakousne v posledních 30 minutách, ale dokáži si představit tyto motivy ve vlastním celovečerním dokumentu. Vlastně tenhle focus se celkem povedl v nedávném advertoriálu Pretending I´m a Superman. Takže Tony je sympaťák o tom žádná, pokud o něm víte málo, budete tady nadšeni, pokuď ne, tak si alespoň znovu uroňte slzu (jako já) při záběrech jeho první devítistovky.   70 % ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ja na tých kolieskach neviem chodiť, ale Tony Hawk je pre mňa legendou od čias, kedy som prvýkrát hral videohry. A podľa tohto dokumentu, ktorý je prierezom jeho celoživotného úsilia to fakt nie je sranda byť v tomto odbore pánom. Stojí to tisícky pádov a modrín, kým dokážete letieť ako vták a predsa skončiť na doske. ()

Reklama

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem na skejtu nejezdil, neb jsem hoch z dědiny a tento městský kůl sport mě obešel jak párek kečup. Na kompjutrů a na Nokii N-Gage jsem kdysi krátce paříval Toníkovu gamesku, ale tím jsem svoje skejtové zapálení vyčerpal. I přesto mě tento dokument zaujal, skejtová kultura pouliční svobodné Ameriky mě byla sympatická. Byť nejsem ten kdo si za každým druhým rohem smotne a zfoukne brčko, posprejuje nově natřenou fasádu místní školy a v té euforii natočí nový selfíčkový tríčkový klip s hakem (hakysákem chcete-li). Přesto velmi dobrý dokument o sk8 cool tůře z produkce HàBéÓ ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Tak tedy bylo to více upřímné a sebekritické než jsem očekával. Vlastně ve mně film po tom trochu depresivním závěru zanechal nahořklou pachuť. Zvlášť na Tonyho, jehož soukromý život jsem nikdy zvlásť nesledoval a měl jej za slušného fotříka od rodiny, mi tohle změnilo pohled, což ale nemíním nijak negativně. Škoda pouze té předlouhé stopáže, která podle mě nebyla vůbec nutná a když už tedy bylo tolik prostoru, čekal bych, že se zúčastnění více rozpovídají o herní sérii, bez které by dle mého názoru jméno Tony Hawk nebylo ani zdaleka tak profláklé. Nepadlo o ní takřka nic. 70% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument pro ty, kteri maji radi tento svet. A je to zajimava psychologicka studie. Mapuje Hawkuv osobni a profesionalni zivot od narozeni do soucasnosti zivym a dojemnym zpusobem. Vysvetluje, proc se stal tak popularni postavou a proc nemuze prestat riskovat, ze si zlame kosti. V skejtu nalezl naplneni a vnitrni mir. Obcas se mi chtelo zvolat,ze je cas se stat dospelym. Ale z amaterskeho skejtaka se stal kulturni ikonou. O svem osobnim zivote hovori otevrene, vcetne zapasu s neverami a litovani sve otcovske role. Ale o jeho minulych manzelstvich vam muze vice rict Wikipedie, nez tento dokument. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama