Reklama

Reklama

Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky

  • USA The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes
Trailer
Dokumentární
USA, 2022, 101 min

Režie:

Emma Cooper

Hudba:

Anne Nikitin

Hrají:

Marilyn Monroe (a.z.), Anthony Summers (průvodce), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Shelagh McLeod, Tom Ewell (a.z.), Joe DiMaggio (a.z.) (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Dokument o tajemné smrti filmové hvězdy Marilyn Monroe, ve kterém zazní dosud nezveřejněné rozhovory s jejími nejbližšími. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Marilyn Monroe byla bohyně a ani po letech její sláva nevyhasíná. Nikoho tedy nepřekvapí, že každý produkt s jejím jménem jde stále na dračku. Ztracené nahrávky určitě nepřinesou nic nového skalním fanouškům. V rámci možností se však snaží sumarizovat její krátký, ale turbulentní život, který předčasně ukončilo záhadné úmrtí. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Koncepčne celkom solídny dokument, ktorý vznikol akýsi doplnok/lákadlo k filmu Blonde. Z hľadiska príbehu M.M sa opakujú spíš tie veci, ktoré už boli viac-menej známe. Posledná časť, venujúca sa okolnostiam smrti Marylin, je bez silnejšieho záveru. Veľké množstvo autentických záberov, fotiek a nahrávok potešilo. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Reklama

Dobry_clovek 

všechny recenze uživatele

Priserny dokument. Uz od zacatku, ktery byl neunosne natahovany, bylo zrejme, ze nic noveho se clovek nedovi a presne to se i stalo. Vzdy jsem mel z MM pocit, ze to je prazdna schranka, ktera tezi jen z toho, ze jde z jedne naruce do druhe a tady se to jen potvrdilo. Jenze v jejim pripade se tomu rika “ romanticke pletky s vlivnymi muzi “, zatimco pro zenu, ktera neni hollywoodskou hvezdou, bychom asi nasli kratsi a prilehavejsi vyraz. MM nebyla nejhezci a rozhodne nebyla ani nejnadanejsi herecka sve doby. Proste se vzdy tvarila tak prihlouple a bezbranne, ze na jednu stranu pusobila jako snadny sexualni objekt a na druhou stranu meli muzi pocit, ze ji musi ochranovat a pomahat ji. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to trochu prázdné a nic nového, co by nebylo v knize do nepřineslo. Ale co se týká dokumentárního řemesla, vykonala Emma Cooper výbornou práci. Vzrušující je vidět herečku v její největší slávě. Možná by ale stačil místo tohoto dokumentu nějaký podcast. Kolektivní fascinace touto osobou vychází z toho, že změnila tradiční myšlení Američanek mít děti a starat se o rodinu ve prospěch sexuální nezávaznosti, takže už se nebyly schopni reprodukovat, obyvatelstvo se doplňovalo přistěhovalectvím a bílí se stali menšinou. Dnes když přijedete do Ameriky, nikde na její symbol bílou mladou blondýnku už nenarazíte. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Možno nie objavné, ale celkom dobrý pohľad do duše a prenesenie určitých domnienok, nastolenie otázok. Mne sa tento dokument páčil. Hoci opäť len potvrdil, že Marilyn, nech bola akokoľvek talentovaná, bola len nešťastnou šľapkou a Kennedyovci takí neukojenci až sa práši. Dnes by boli vyšetrovaní za rôzne druhy obťažovania. https://dokumenty.tv/tajemstvi-marilyn-monroe-ztracene-nahravky-dokument/ ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama