Reklama

Reklama

Dežo Hoffmann - Fotograf Beatles

  • Slovensko Dežo Hoffmann – fotograf Beatles (více)
Trailer

Obsahy(1)

Příběh Beatles je leckomu dobře známý, ale příběh Deža Hoffmanna už zná málokdo. Jakoby řízením osudu se stalo, že se jejich životní cesty protnuly v tom nejlepším možném období. Beatles stáli na prahu celosvětové slávy a jemu bylo padesát – byl tedy ve věku, kdy už mnozí uvažují o odchodu ze scény. Avšak jejich energie, nespoutanost a radost ze života jej zcela nadchnuly. Omládnul vedle nich, kypěl nápady a věnoval se tomu, co uměl nejlépe – fotografoval. Udělal více snímků Beatles než kdokoli jiný a zaznamenal všechny významné události jejich oslnivé kariéry. A nejen jejich. Z jeho snímků slavných hvězd showbyznysu se staly ikonické záběry plné života, spontánnosti a pohybu. A navzdory tomu, že vytvořil jeden z nejvíce fascinujících archivů světové pop kulturní scény, málokdo tušil, že za jeho jedinečným fotografickým rukopisem stojí dlouholetá zkušenost práce válečného kameramana, v níž pomalost ani váhavost neměly místo, neboť v ní se platilo velmi draze za sebemenší chybu. (Mirius FD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

ancientone 

všechny recenze uživatele

Závisí, v akom kontexte sa film sleduje. V kine skôr sklamanie, keďže od zvládnutého autorského dokumentu to má ďaleko, v telke to vypáli ako celkom slušný tv film, ale bez špecifického výrazu. Lančarič akoby chcel vyrozprávať všetko, verbálne aj vizuálne, a vzniká preplácaný patchwork hovoriacich hláv, video a foto archívov. Sínusoida viac či menej podarených segmentov sa snaží dospieť do ledabolého úbežníka, pár viet autorského komentára ale nezachráni absolútne rozháraný koncept. Film nemôže uchopiť/vytvárať uspokojivý portrét svojho protagonistu, keď v procese sám tápe ohľadom svojej identity. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Minulý rok v lete som bola v Múzeu Beatles v maďarskom Egeri. Zbierku zostavili Gábor Peterdi a Gábor Molnár. Peterdi vložil zbierku fotografií Deža Hoffmanna, práve tu som sa o ňom dozvedela a o pár dní doma som si o Dežovi zisťovala ďalšie informácie. Objavila sa aj tá, že o Dežovi vznikol film a koncom roka bude uvedený. Príjemným prekvapením bolo, že ho počas Vianoc dávala slovenská Dvojka. Čo sa týka samotného filmu a príbehu Deža Hoffmana, je dojímavý. Bol fotografom nielen Betales, ale aj mnohých iných tvárí show biznisu. S Beatlesákmi však mal veľmi osobný vzťah - osobný a osobitý, lebo s každým členom kapely prechovával iné "súznenie". Dežo je aj na Slovensku málo známy, čo je veľká škoda, jeho ľudský príbeh je krásny. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem se bál, že to bude film o fotografování Beatles (beatlemánii jsem nezažil, ani nepochopil). Ale ukázalo se, že příběh Deža Hoffmanna je mnohem zajímavější. Možná až příliš profesionálně vyrobený film (skoro jsem viděl místa vhodná pro přerušení reklamními bloky a cítil přesně odměřenou dávku patosu), ale i tak škoda, že jsem v tom kinosále seděl sám. ()

Tamdydam 

všechny recenze uživatele

Fascinující, dobrodružný a navíc pro většinu lidí (včetně mě) naprosto neznámý životní příběh sympatického charismatického fotografa, který měl rád život a lidi (a lidi jeho) ve skvěle zpracovaném dokumentu. Příběh fotografa, který fotil Beatles. Mimo jiné. Asi nedokážu vymyslet lepší zadání pro dokument šitý mě přímo na míru. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Mám rád dokumenty, ktoré ma v niečom obohatia. Tento snímok ma konkrétne obohatil hlavne v tom, že ja som ani len netušil, že náš rodák veľmi úzko spolupracoval s takými hudobnými legendami, akými boli napríklad Beatles. Je zaujímavé sledovať, čo všetko Dežo Hoffman vo svojom živote dokázal a čo zaujímavé zažil. Inšpirujúci človek. 70 % ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama