Ať žije láska!

• Tchaj-wan Ai qing wan sui (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu

May Lin je realitná agentka a do bytu NA PREDAJ si chodí užívať milostné romániky so svojim milencom Ah-jungom, ktorého spoznala v kaviarni. Avšak byt už má svojho tajomného nájomníka, ktorý ho potom, čo ukradol kľúče, používa ako dočasné útočisko. Stretnú sa tam všetci traja naraz? (sochoking)

Ukázka z filmu

ScarPoul

Možno nie také bezchybné ako Rebelovia neónového Boha, ale účinok na moje zmysli je skoro rovnaký. Ming- Liang Tsai je majster ticha. To čím bolo pre Kim-Ki Duka Jar, leto , jeseň, zima a jar, je prítomne v autorskom rukopise tohto tvorcu neustále. Jeho postavy nerozprávajú a predsa vám o seba povedia veľa. V centre príbehu je vždy samota, odlúčenie, hľadanie porozumenia, ktoré hrdinovia aj napriek snaženiu nikdy nedosiahnu. Banálna zápletka by si vystačila na krátkometrážny film, ale emócie ako ich rozvíja Tsai by sa vytratili. Takto má film dve hodiny, kde sa skoro nič významné neudeje a predsa to odráža zmätenosť moderného človeka v spoločnosti. Dlhé zábery, scény, ktoré udávajú rytmus a herci hrajúci veľmi prirodzene. Pre mňa rozhodne jeden z tých malých veľkých filmov. A aj napriek pomalému tempu je stále na čo pozerať. ()

radektejkal

Přestože jsem se zatím u všech filmů Ming-liang Tsaie, dokázal s dobrým pocitem přizpůsobit do jeho časového rytmu, nyní se mi to moc nedařilo. Je to s podivem: čím je člověk víc unavenější, tím víc je při něm nervóznější. A navíc nejsem zcela ochoten přiznat, že vina leží jenom na mě. Naopak se mi líbilo dvojí uspořádání prostoru - v bytě a mimo byt - a - pod postelí a na posteli. Mladý Hsiao-ang touží být uvnitř a nahoře. Nakonec se mu to podaří, zatímco May Lin pláče v parku. ()

sochoking

Ak žijete na Taiwane a ste uťahaní po práci, kľudne si môžte dať fajnovú vírivku v byte, ktorý je NA PREDAJ. Potom si spokojne uvarte výdatnú večeru, ľahnite si a dobre sa vyspite. Alebo si užite milostnú aférku následujúci deň s pôvabnou holkou. No problem. Stačí, ak nájdete zabudnuté kľúče vo dverách . Asi tam povalím. ()

honajz2

Jsem z toho ve finále zklamaný. Devadesátky byly pro Tsaie "zlatá léta", jelikož v nich natočil svoje nejlepší filmy (Díra, Rebelové neonového boha, Řeka) a Ať žije láska! byl poslední Tsaiův film z devadesátek, který jsem ještě neviděl. První polovina byla opravdu úžasná - naprosto dokonalé, neskutečně pomalé záběry, které ale nejsou pomalé samoúčelně, ale právě naopak, jsou dost promyšlené. Navíc se celou dobu ten děj zajímavě vyvíjel a já chtěl vědět, jak to celé vyvrcholí. A pak přišla druhá polovina, kde všechna ta kvalita šla strmě dolů a ten odfláknutý a hloupý konec (ale zase musím uznat, že to naštěstí neskončilo sebevraždou, to by mě naštvalo ještě víc) to pohřbil. A to to mělo tak skvěle našlápnuto, dokonce jsem přemýšlel, že konečně zas po dlouhé době dám Tsaiovi 5*... A ono to bohužel nevyšlo. No nic, ta první polovina byla fakt skvělá, bohužel i přes to tenhle snímek musím zařadit jako průměrný Tsaiův film. Měl na víc, ale nepovedlo se. Btw, Xiaolin Lu se tady jenom mihla. 3* ()

ancientone

Úplným oddramatizovaním, vyprázdnením narácie, dlhými zábermi, či už statickými alebo jazdami sprostredkúva Ming-liang Tsai silný pocit odcudzenosti, snahu hlbšie splynúť s niekým iným, nájsť spriaznenú dušu. __ Tsaiove filmy sú rovnako výpovedné, ako aj mĺkve. Originálna symbolika, ťaživé tempo sledu banálnych aj absurdných situácií a neprehliadnuteľný cit pre výber interiérov/exteriérov v spoločnom súzvuku komponujú najlepší možný jazyk na zachytenie/vyjadrenie preblikávania životov rebelov, outsiderov a nevoľníkov neónového boha. ()