Gjakušú! Sacudžin ken

Street Fighter's Last Revenge, The

Akční / Krimi / Drama

Japonsko, 1974, 83 min

Teruo Išii

Tretí Strít Fajter má oproti druhému jasne čitateľnú a zrozumiteľnú dejovú líniu, čo je dobrá správa. Konkrétne sa tu hrá o pásky s nahrávkou receptu na vynikajúci heroín a kufre plné peňazí. Oproti tomu akcie zas trochu ubudlo a pribudol nejaký ten sex, takže si Tsurugi aj užije. No a keď je reč o Tsurugim, pri jeho úvodnej fuške sa zdalo že by mohol byť späť vo svojej zlej inkarnácii, ale bohužiaľ sa ukázalo že je to stále beznádejnejší dobrák ktorý by v prípadných ďalších dieloch zrejme začal nosiť sandále a miništrovať. Sonny Chiba má stále charizmu, len jeho postava je už tak nejak mdlá, grimás a nadutosti prostá a tie gumené maskovacie ťahy v štýle Fantomasa ma vskutku srali. No neva, keď dôjde na lámanie kostí stále mu to šlape, spomenul by som bitku na vrakovisku, alebo tú v pohrebnom ústave proti veľkému Mexičanovi s veľkou drviacou rukou a ešte väčším sombrérom, ukončenú pohotovou kremáciou. Taktiež záverečný duel bol dosť podarený, ale celkovo sa nejaké nadšenie nedostavuje. Tsurugi bol skrátka lepší ako hnusák.(27.5.2015)

• Idaho

Třetí díl Street fightera se upřímně nepovedl. Změna režiséra je velice znát a Sonny Chiba si z filmu dělá očividně srandu, což v některých soubojích doslova bije do očí, takže jsem se u toho nefalšovaně smál. Na rozdíl od předchozích dílů, kde byla na prvním akce, tady je znát snaha o příběh (špatný), kdy se snaží přechytračit jeden druhého ve hře o miliardu yenů. 40 %(4.1.2006)

Čibove masakrálne súboje za nezastavia ani v treťom dieli. Tentoraz sa púšťa i do prevlekov a masiek, ktoré mu vôbec nesvedčia. Curugi, ktorý je zlý chlapec ešte aj pre mafiu, ako sa vo filme spomenie, má tentoraz zdatného protivníka, až začne pochybovať o svojich schopnostiach. Paradoxne s týmto protivníkom predvádza slabšie karate. Tvorcovia sa netrápili s vysvetlením, ako nejaký štátny právny zástupca ovláda lepšie karate než nedostižný Curugi, ale oni sa neunúvajú ani s inými vysvetleniami, teda pokiaľ ich samy postavy priamo nevyslovia. Zápletka je oproti dvojke už o čosi lepšia, aj keď sa točí v kruhu. Za pozornosť stojí pekná Japonečka, ktorú Curugi chce i nechce. Škoda, že ju neukázali full frontal. Ešteže sa dá spoľahnúť na kvalitné a početné súboje, ktoré držia tretí diel o pouličnom bojovníkovi nad vodou. Potešilo aj zúčtovanie s Mr. Blackom, ktorý skončil v horúcom krematóriu.(10.6.2018)

Tsurugi si trochu napravuje pošramocenou auru sráče, přesto kvalit fantastického antihrdiny, kterým do téhle série vstoupil, nedosahuje. Trojka z celé trilogie asi nejvíc staví na příběhu, ale že by tahanice kolem miliardy (!) jenů nějak oslňovaly, to se rozhodně říct nedá. A ani jsem se prakticky nedočkal pohledného souboje, pamětihodné jsou všehovšudy dva, zúčtování v krematoriu, dojde i na pec a samotné, konečně i krvavé, finále. A co si budeme povídat, právě kvůli tomu na tenhle typ filmů člověk kouká. Pořád v rámci žánru snesitelná pohoda, ale v rámci série bohužel to nejhorší. Zklamané tři.(20.9.2017)

Trochu serioznejsi pribeh, v ktorom Sonny posobi malicko ako James Bond. V hre je obrovsky balik penazi o ktory je viac zaujemcov, ako sa na prvy pohlad zda. Kazdy si mysli ze je vytaz, avsak Tsurugi a jeho peste su ti, co urcuju pravidla. Tsurugi dokonca stretne niekoho, kto mu je vyrovnanym superom a na konci si to samozrejme vo velkom rozdaju. Tretia prehliadka Tsurugiho "destrukcneho" umenia a v mojich ociach vyborne zakoncenie trilogie. Tsurugi - ten co robi nemozne moznym ! (8/10)(17.11.2007)