poster

Gjakušú! Sacudžin ken

 • japonský

  逆襲!殺人拳

 • japonský

  Gyakushū! Satsujin ken

 • anglický

  Street Fighter's Last Revenge, The

Akční / Krimi / Drama

Japonsko, 1974, 83 min

Režie:

Teruo Išii
 • DanRichter
  ***

  po naprosto luxusní akční jízdě v prvním díle jsem samosebou byl natěšen i na tento díl .. zde už ovšem to není "ono", jak jsem si přál .. jednak Sonny už je víc hodnej a správňáckej :D, navíc už není tak nepřemožitelný,jednak těch soubojů už tam taky tolik není jako v jedničce (a navíc ubylo i tolik očekávaných fatalit) a jednak samotný příběh nebyl až tak zajímavým, což filmu by neškodilo, nebýt maličkosti, že se zde tentokrát kladl důraz na samotný děj, než na akci .. škoda, škoda - ale i tak na to jedno zkouknutí to jde , přece jen S.Chiba je zde pořád ve formě, a když dojde na nějakou tu akci, stojí za to se na ni podívat .. a komu doporučit? tentokrát mě nic nenapadá, tak všem, co rádi staré MA-filmy :)(29.5.2012)

 • Idaho
  **

  Třetí díl Street fightera se upřímně nepovedl. Změna režiséra je velice znát a Sonny Chiba si z filmu dělá očividně srandu, což v některých soubojích doslova bije do očí, takže jsem se u toho nefalšovaně smál. Na rozdíl od předchozích dílů, kde byla na prvním akce, tady je znát snaha o příběh (špatný), kdy se snaží přechytračit jeden druhého ve hře o miliardu yenů. 40 %(4.1.2006)

 • Flipnic
  *****

  Ale ano, i třetí a poslední díl je naprosto perfektní akční japonskou klasikou 70. let. Třetí díl má jednoznačně nejpropracovanější děj a narozdíl od dílu druhého aspoň drží pohromadě a neustále se něco děje ... Tedy dějí se hlavně tahanice o magnetofonovou pásku a dva kufry s miliardou jenů. Akce zde oproti předchozím dílům ustoupila, ale i tak je zde řada kvalitních a dnes již i docela vtipných soubojů. Sonny Chiba předvádí tentokrát kromě klasického karate i aikido a v jedné scéně kempo karate útok. Já prostě tuhle trilogii miluju, takže hodnotím plným počtem. Navíc přibyl i "sex" a odhalené kozičky jedné z hlavních postav.Ke všemu ta perfektní hudba nesoucí se všemi díly, je zde rozvinutá na maximum a perfektně podtrhuje atmosféru, zejména vždy, když se Tsurugi objeví na scéně. Škoda, že díly Street Fightera byly jen tři, vydržel bych se na to koukat jako na seriál do nekonečna. Sonny Chiba byl v mládí prostě machr!! (A jistě stále ještě je ...)(11.3.2008)

 • TERRORDROME
  ***

  Tretí Strít Fajter má oproti druhému jasne čitateľnú a zrozumiteľnú dejovú líniu, čo je dobrá správa. Konkrétne sa tu hrá o pásky s nahrávkou receptu na vynikajúci heroín a kufre plné peňazí. Oproti tomu akcie zas trochu ubudlo a pribudol nejaký ten sex, takže si Tsurugi aj užije. No a keď je reč o Tsurugim, pri jeho úvodnej fuške sa zdalo že by mohol byť späť vo svojej zlej inkarnácii, ale bohužiaľ sa ukázalo že je to stále beznádejnejší dobrák ktorý by v prípadných ďalších dieloch zrejme začal nosiť sandále a miništrovať. Sonny Chiba má stále charizmu, len jeho postava je už tak nejak mdlá, grimás a nadutosti prostá a tie gumené maskovacie ťahy v štýle Fantomasa ma vskutku srali. No neva, keď dôjde na lámanie kostí stále mu to šlape, spomenul by som bitku na vrakovisku, alebo tú v pohrebnom ústave proti veľkému Mexičanovi s veľkou drviacou rukou a ešte väčším sombrérom, ukončenú pohotovou kremáciou. Taktiež záverečný duel bol dosť podarený, ale celkovo sa nejaké nadšenie nedostavuje. Tsurugi bol skrátka lepší ako hnusák.(27.5.2015)

 • kitano
  ****

  Trochu serioznejsi pribeh, v ktorom Sonny posobi malicko ako James Bond. V hre je obrovsky balik penazi o ktory je viac zaujemcov, ako sa na prvy pohlad zda. Kazdy si mysli ze je vytaz, avsak Tsurugi a jeho peste su ti, co urcuju pravidla. Tsurugi dokonca stretne niekoho, kto mu je vyrovnanym superom a na konci si to samozrejme vo velkom rozdaju. Tretia prehliadka Tsurugiho "destrukcneho" umenia a v mojich ociach vyborne zakoncenie trilogie. Tsurugi - ten co robi nemozne moznym ! (8/10)(17.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace