610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Teri123

Tyhle filmy jsou moje guilty pleasure. Jsou krátké, dějově nenáročné ale zároveň zajímavé. Herecky určitě nepatří k těm nejlepším ale na tohle to stačí. Jako někdo, kdo má hrůzu z výšek to bylo dost nepříjemné ale to jenom dokazuje dobrou práci s kamerou. Zápletka se mi celkem líbila a poměrně i konec SPOILER (jsem ráda, že nepřežily obě, jak to je v těchto filmech ve zvyku). Za mě to byla taková zajímavá oddechovka při, které nemusíte zapojit všechny buňky. 6/10 ()

DeJiF odpad!

Mno, netajím se s tím, že mám krapet vítr z výšek a u tohohle jsem si teda říkal, že to bude takový průměrný čistě zážitkový film. Jenomže existují dva druhy zážitkových filmů: Ten první vás napíná od začátku do konce a přesto, že scénář je poněkud upozaděn, není to úplná osina v zadku celého filmu. Takovým filmem je například povedená jednohubka Gravitace. No a pak je ten druhý, který je po celou dobu nudný, každý významnější dialog postav musíte přeskočit, abyste nevrhli a když vás to po půl hodině přestane bavit, s chutí si zahrajete i Angry Birds a nějak ten zbytek přetrpíte. Tak přesně tím je Fall. Po celý film vás provází dvě nejotravnější, nejhloupější a nejhůř napsané postavy, z nichž jedna je ještě jůtuberka, takže sem tam musí být nějaký ten lajfhek, jak si nabít telefon z lampy a nebo clykbejt, což je osatně celý tenhle film. Demence postav čiší z filmu už od samého začátku, protože vyšplhat na ošuntělou rezivějící věžičku, u které cedule hlásá NEBEZPEČÍ NEVSTUPOVAT a následně si ještě dělat srandu z traumatizované kamarádky a třást jí s rozpadlým žebříkem, aby pak následně mohl spadnout a ony se tam navždy zasekly, je prostě korunovaná bedylita. Nechybí ani hazard se životem, věšení za jednu ruku z okraje, zatímco si dělají selfie a kdo ví, co ještě. Sem tam dojde i na pár zvratů, jakože jednu podváděl její manžel s tou druhou a tak si říkáte, že by z toho něco mohlo být, nějaké drama nebo něco, ale ne... Následně jedna kravka chcípne a na tu druhou se valí bouřka a už si říkám, že by konečně mohla chcípnout taky. Ne. V tomto momentě se mentální retardací nakazil i štáb a scénáristi, čili do věže udeří blesk a borka žije. Já už ani nemám co dodat, doufal jsem, že ke konci aspoň celá ta věž spadne, to bych tomu klidně dal i jednu hvězdu, ale takhle? Dostal jsem podprůměrný film, kde figurují dvě stupidní, otravný krávy, co si hrajou na jůtubry a taky se životem na zrezlém vysílači, smějou se smrti do očí a když by jí měli čelit a dostat bleskem, tak radši umlátí supa, protože tady existuje pouze gravitační fyzikální zákon. To jsem si upřímně víc užil i dokument o Svartovi. ()

Bogrant

Ten úvodný teaser vyzeral hrozne, ale napokon sa z toho vykľula podarená akrofóbia, pri ktorej dlane nezostanú suché. A to aj s vedomím, že to je rozohrané na hru prvoplánovosti (signál, batoh, kamión) a v niektorých hluchších pasážiach si to musí vypomáhať silenými pomôckami (tetovanie, supy), aby sa vlastne niečo dialo. Prekvapivo to ale funguje, je to schopne odvedené i vypäté a twist je pomerne pôsobivý, takže sa prepáči aj ten menej dopečený záver a logické lapsusy. ()

matous20063

Z tohodle filmu se z nějakého důvodu stal strašný hit, na sociálních sítích, i proto jsem si film pustil. Jeho slušný film, atmosféru to má na thriller velice dobrou, herecké výkonny jsou taky hodně good, vizuál až na CGI na začátku je dostačující. Ale i přesto mě film nijak extra nebavil, nevím i když některé scény byly opravdu struhující, tak i přesto jsem se u filmu nějak moc nebavil. Ale rozhodně to není špatný film, spíš jen né pro mě. 60% ()

K19XX

Po opravdu dlouhé době se mi film líbil natolik, že jsem doslova hltala každé slovo, každý okamžik. Film má nepopsatelnou atmosféru, každý moment člověka zatáhne do děje a na konci mne překvapil opravdu nečekaný zvrat. Jsem fascinovaná! :) ()

filzip

K smrti nesnáším výšky, takže jsem první půlku filmu dosti prožíval a i to napětí tam bylo😃 bohužel u druhé poloviny filmu jsem se pak už otrkal a už to bylo slabší… dávám 65% ()

naytsirk

Pro tenhle typ filmů mám slabost…Baví mě to sledovat a přemejšlet, jak bych se zachoval já v podobný situaci….Až na pár vyslovených blbostí to byla pěkná podívaná… ()

hanca.uh

To byl teda hooohdně vysoký zážitek, nic pro akrofobiky, i já měla už od třetiny filmu úplně zpocené dlaně:-)). Za mě teda ale super 100% napínavá podívaná s vlastně jednoduchou originalitou. 5 hvězd bez debat. ()

NikiVai

Hustě napínavý film, někdo, kdo se bojí výšek, tak si u něj zažije pár peprných chvilek. Bylo to lehce předvídatelný, ale ani to mě nepřipravilo o to, abych si tenhle super zážitek vychutnala. ()

Kritickej

6/10 Já jsem spokojený, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Vysokou věž jako smrtící past a snahu vyřešit bezvýchodnou situaci. Ten podraz chvíli před koncem si sice scénárista mohla odpustit, ale jinak ok. Pokud trpíte závratí, rozhodně byste neměli minout:-) ()

vinducha

Za celý život jsem neměl tolik motýlů v podbřišku , jako při sledování tohoto filmu . Trpim při pohledu ze skoro jakékoliv výšky dolů jako zvíře. Takže sem se celý film kroutil v křesle jak na obrtlíku. Každopádně bez debat 5hvězda , pan Mann to zvládl perfektně , obě herečky též. Zvraty v ději taky super. I když nechápu , proč tohle lidi dělaj , to normální adrenalin není.  Takže až na ten nepříjemný fyzický pocit po těle celý film , spokojenost náramná. ()

Starby

75% dávám ani né tak za příběh, ale spíše za vizuální efekty a vzbuzení dojmu, že jsem na vrcholku té věže uvězněný také a každou chvíli asi spadnu. Doteď jsem si myslel, že nemám nijak obzvlášť strach z výšek, opak je ovšem po tomto filmu pravdou😀. ()

Mark1983

Tak tohle bylo napínavé od začátku do konce, což tyto styly filmů patří mezi moje oblíbené. Věřil jsem, že se mi film bude líbit a nebyl jsem zklamán. ()

tween3r

Fall je nádherná ukázka toho, že se i s nízkým budgetem dá natočit epickej survival film, s naprosto jednoduchou zápletkou, kterej svými zvraty dokáže zvednout tlak i zkušenému horalovi. Čert vem nějaké fyzikální přeslapy, pro mě bylo důležitý vidět, jak se holky poperou se svou situací a jestli se jim na konci skutečně podaří přežít. A to, že herečky prováděly veškeré kousky bez dublérů? Obrovskej respekt.. Scénář je sice dost primitivní, a vlastně nejde o nic, co bychom neviděli už předtím.. ale stopáž utíká rychle a divák má o zábavu (i strach) postaráno. Precizní práce s kamerou a jednotlivými záběry pak dodává snímku ten pravej šmrnc a vskutku realisticky demonstruje polohu, ve které se děj odehrával. Nemůžu jinak než 4 hvězdy. ()

Krupe

Uff, tak to byla síla. Oči jsem si musel přikrývat častěji, jak u Texaského masakru motorovou pilou ve 3D. Šiška se mi motala jak po flámu, až mi bylo blbě od žaludku skoro. Nic pro lidi, kteří mají strach z výšek. Nikdy bych nevěřil, že u  filmu budu mít strach z výšky. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování