610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Filip_ZL

Film Fall ve mně vyvolal rozporuplné myšlenky. Námět filmu lze ohodnotit velmi kladně, jelikož o napínavé momenty nebyla nouze. Z tohoto aspektu lze filmu uložit 4 hvězdy. Z fyzikálního hlediska je však film naprostým výsměchem. O lezení toho sice moc nevím, ale se svou malou zkušeností můžu s celkem velkou mírou jistoty prohlásit, že takto by jištění opravdu vypadat nemělo a nepřekvapují mě tak události, ke kterým došlo. Rovněž musím podotknout, že je mi líto servisáka, který by na této anténě šel provádět údržbu, když posledních 10m není k dispozici žádný servisní žebřík, který by umožnil výměnu žárovky. Rovněž, kdyby mi někdo do cesty umístil parabolickou anténu (ex-machina), tak se na to z fleku vyseru a lezu dolů. Dalším hřebíčkem do rakve je, když protagonistky zmiňují interferenci mobilního signálu, který pracuje na frekvenci cca 915MHz, a signálu pracujícího na dlouhých vlnách, který při výšce stožáru 600 m pracuje na 125 kHz (250 kHz). Člověk asi nemusí mít vzděláni v komunikační technice, aby usoudil, že je to nesmysl. Film tak hodnotím 2 hvězdami ()

MatyRock

Slušný vizuál, ale to je tak vše. Dialogy, lezecké scény a herecké výkony jsou značně tragické. Aspoň jeden zvrat byl zajímavý, jinak šeď, předvídatelnost a podprůměr. Škoda, z nápadu se dalo vytěžit víc. 4/10 ()

janececek

Překvapivě dobrý film. Sice víte, že každý další pokus zachránit se nedopadne (co by se jinak zbytek filmu dělo), ale má to spád a ke konci přichází nečekaný zvrat. Zasloužené 4* ()

Enthlon

Zaujímavý film, ku ktorému som sa dostal úplne náhodou, no som za to rád, taký nával adrenalínu, len zo sledovania filmu som ešte nezažil. Podľa popisu na ČSFD som čakal klasické survival béčko plné klišé. Dostal som dramatický príbeh ženy, ktorá sa po obrovskej tragédii, ktorá ju postihla, snaží posunúť ďalej a prekonať svoje limity, to celé zasadené do survival béčka s pár zaujímavými nápadmi, slušnou dávkou napätia, dobrým zvratom, žánrovými klišé a občas nefungujúcou logikou. Pokiaľ trpíte akrofóbiou, teda strachom z výšok, tak sa filmu Fall radšej vyhnite na kilometer. ()

MartyFeldman

Kto len trochu tuší niečo o lanách a horolezectve musel prevracať oči v stĺp nad tými nezmyslami. Ale inak to celkom pekne odsýpalo, zábery z výšky boli uveriteľné a dych berúce. Zápletka trochu predvídateľná. Koniec taký nejaký na rýchlo zbúchaný. ()

Dedincan

Niekomu môže napadnúť, že sa jedná o vhľad do života "dvoch sliepok na bidle", v každom prípade, tak tragické to naozaj nie je. Vďaka jednoduchému, ale originálnemu deju sa nuda nekonala. Iste, miera predvídateľnosti tu je relatívne vysoká, ale sem-tam dôjde aj na prekvapenie. A funguje to. Za zmienku stojí aj titulná pieseň od Madison Beer. ()

jirikzaboj

Na Fall bych chtěl vychválit především napětí, které se dá krájet. Má to velice nepříjemné, zneklidňující záběry z výšek , které i mně dokázaly rozbušit srdce z pohodlí domova. A to se normálně u výšek vůbec nebojím. Takže mohu konstatovat, že jsem zažil jedinečný a výjimečný zážitek. Dohromady ale s velice průměrným scénářem, všemi žánrovými klišé a hereckými výkony se přikloním spíše k nadprůměrnému Béčku, které ale i tak s radostí budu lidem doporučovat. ()

Lamarr

tak bacha! Nemám rád vejšky, fakt mi je blbě i na kdejaký rozhledně, kde si v klidu a bez jakýhokoliv vzrušení tříletý dítě žere termix. Prostřední část filmu, než jsem si trochu zvykl a můj rozbouřenej žaludek řekl "oukej kámo, tohle nějak dáme, nejsme sráči", jsem si docela protrpěl a dvakrát nebo třikrát film stopnul, abych ten nechutně vysokej vysílač vydejchal. Konec je slabej, technikálie neřeším, u mě to svůj účel splnilo. 8/10 ()

pornohavo

Napätie tu teda nechýbalo, naozaj. Samozrejme trochu prehnane, nelogické veci, ktoré mi trochu išli na nervy tu boli, ale inak celkom dobrý ne-oddychový malý filmik. 65% ()

jarkametelka

Skoda zacatku filmu,ktery je omsely a nasledne sceny trapeni ze ztraty milovaneho cloveka zavani trochu tv kvalitou a nudi.Trochu i zamrzi obcas horsi vizual a zamrzi i finalni zachrana,kterou tvurci nenatocili.Me osobne trochu vadily i klisovite horrorove momentky,ktere mely ucel navodit vice desu a strachu a pusobi tak nekdy jako zbytecna vypln.Ale jakmile holky zacnou lezt na vez(ten kdo trpi zavrati,tak jako ja,se zacne zmocnovat zavrat,ktera ho neopusti az do konce filmu),tak jsem zapomnel na nudny zacatek,zacal prozivat s devcaty kazdy moment a ocenovat jak je to celkem paradne rozehrany a vymysleny "survive movie".Je zajimave co vse se da vymyslet a natocit na "obycejne" tv vezi.610 je napinavy,trochu horrorovy a primerene krvavy "survive movie",ktery fanousky tohoto typu filmu nezklame.A ten kdo nesnasi vysky,tak jako ja,na toho bude film pusobit jeste intenzivneji. ()

icanjan

Noo, pěkné pokoukání. Občas mi z té výšky mrazilo i doma v obýváku. Škoda těch několika nesmyslných scénáristických berliček. Jinak to určitě stálo ze to. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování