Zbloudilci

Strays

USA, 1997, 105 min (Alternativní: 97 min)

Vin Diesel

Vin Diesel

Andrew Dunn

Vin Diesel, George Zakk

Scénografie:

Zeljka Pavlinovic
  • Pythonator

Strhující příběh, který vás vtáhne do děje a nepustí. Nebo spíš naopak. Měl jsem vážně problém udržet zrak na Naftových vylízaných osvalených kreaturách vypouštějících z huby nehorázně tupé postřehy. Podobné dialogy by se snad daly zachytit skrytou kamerou na ulici mezi mladými flákači, co jen tak někde postávají a baví se o ničem ve stylu: "Ty vole, kurva, se mi podařilo nakazazit starou kapavkou a ta děvka mi uvěřila, že to chytla od prkýnka na hajzlíku." Samozřejmě, že tu hromadu ubohosti musel naftový frajírek doplnit o úžasné záběry na svůj nahý hrudník, aby ukázal, že kromě vylízaného mozku má taky vypracované svaly, takže je fakt kurevsky cool.(16.7.2014)

• Mangus

Chcel som vidieť niečo z Vinovej rannej tvorby a účinkovania na plátne. ,,Zbloudilci´´ je ale dosť nudný film, v ktorom sa toho veľa nestane, stále sa len kecá a ešte aj to o ničom. Dojem mi pokazil aj český dabing, ktorý bol strašný. V angličtine sa to trochu vytiahlo. Ku koncu sa film trocha rozbehol, ale zrazu vypršal do prázdna. Vin Diesel mi príde dosť strojený a akoby nevedel, čo má pred tou kamerou robiť, pokým nie je naštvaný alebo v nejakej prijateľnej póze. Je to dosť rozpačité, preto 3/10 (za zobrazenie New Yorskej nižšej triedy)(21.7.2009)

Byl to možná režijní debut, ale dal se zvládnout lépe. Nicméně, mělo to něco do sebe, přesto, že se to z 75% skládalo ze zbytečných rozhovorů a nulových dějových zvratů. Údajně Dieselova autobiografie. Pak je trochu jasné, že všem těmto balastním nešvarům přikládal větší váhu, než by se dalo předpokládat. Bylo to ukecanější než Rocky 5 a bohužel bez nějaké nosné myšlenky. Polepšení drogového dealera a děvkaře mohlo klidně proběhnout v 5 minutách. No, nevím přesně proč tři hvězdy, prostě v tom byla absolutní neprofesionalita, diletantství, naivita a možná kvůli tomu v tom bylo něco nepoznamenaného, nezkaženého, něco navíc.(16.7.2014)

• JohnSmith

Pardon, o čem že to bylo? O ničem? Já už se lek,že to mělo o něčem být. No snad jen o tom, jak partička huličů trávy obskakuje holky z okolí a v tom marijánkovým oparu jednomu z nich dojde,že je něco špatně. Děsná nuda, to vám řeknu. Jedna * za snahu a za Vina, kterej mi byl tentokrát hooooodně nesympatickej(14.8.2009)

• klertecka

Tak tohle byl uplne zbytečnej film, absolutně bez pointy, bez příběhu, bez šťávy, dokonce i konec byl nijakej. Film plnej prostoduchych dialogu, blábolů, ktery mely znít asi hluboce, ale nedavaly zadnej smysl. Celou dobu vlastne Diesel jen mele nejaky svoje jakože myšlenkový pochody, ktery jsou tak plytky, ze jsem si říkala.. doprd*le cože?! Jediný co je fajn je prostředí do kteryho je to zasazeny a par negrovskejch vtipu.(1.7.2015)