Reklama

Reklama

Redeem Team: Návrat Dream Teamu

  • USA The Redeem Team
Trailer
Dokumentární / Sportovní / Historický
USA, 2022, 98 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Po debaklu na olympiádě v roce 2004 si americký mužský basketbalový tým pokouší napravit pověst a urvat zlato na hrách v Pekingu v roce 2008. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

joshula 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé, když samotní hráči vzpomínají na to jak se připravovali a cítili na OH. Napadá mě jen otázka. Jestli by stejně vstřícně vzpomínali a popisovali oné situace, kdyby se jim ten turnaj nepodařilo vyhrát? A v neposlední řadě. Je to o hráčích (nyní už legendách NBA), ale je dobré si všímat kolik lidí bylo v týmu, ať už jako asistenti, kustodi nebo koučové různých dovedností... A to jak oficiálně, tak neoficiálně při přípravných kempech před turnaji. Servis o kterém se i v dnešní době u spousty týmu může jen zdát. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Dokument prosycený americkým patriotismem a vlastenectvím. A taky manažerskou příručkou leadershipu s geopolitickým rozměrem, která je na vítězství v basketbalovém turnaji naroubována kapku uměle trenérem amerického týmu pro zvýšení motivace a zesílení akcentu národní hrdosti, když už teda jsou ti miliardáři v americkém národním týmu. No, byl bych raději viděl více basketbalu, i když nezpochybňuji, že to ten trenér vymyslel dobře. Oproti Last Dance, kde v každém díle jsou dva až tři reálné příběhy a plná stopáž něčeho zajímavého, tady se příběh modeluje a brousí kolem americké vlajky, aby vůbec bylo co dotáhnout na 100 minut. Kobe Bryant, kterému jsou tu zaslouženě skládány pocty a LeBron s Wadem jsou fajn, ale ani ten finálový zápas nevyvolal nějaký emotivně náročný zážitek. Tudíž pocitově Last Dance, Lakers a spousta jiných sportovních filmů jsou prostě lepší. ()

Reklama

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Letošní Netflixovský Last Dance. Soubor individualit s jediným cílem, vyhrát olympidádu po té minulé zpackané. Fain rozhovory (carmelo anthony), skvěle sestříhané akce, pohled "do kabiny" a jako bonus nervydrásající finále.  Toho vlastenectví a klišé patriotismu tam bylo zase dost, ale s tím už tak nějak člověk u američanů musí počítat. 7.5/10 ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Víc než dokument o znovuzrození amerického Dream Teamu mi to přijde jako velká pocta Bryantovi, což koneckonců není na škodu. Kobe byl vynikající, s magickou aurou, totální profesionál a přesně o tom minimálně polovina filmu je. Nic nového, zajímavějšího a zapamatování hodného ale dokument nenabízí. ()

Warhorr 

všechny recenze uživatele

Nějak nevím, jak přesně to ohodnotit. Jste v něčem nejlepší na světě, pravidelně vyhráváte zlaté medaile od nepaměti, pak se to jednou na OH nepovede a už se točí dokument aka ''návrat na vrchol''. Jako by měl tým USA povstat po desetiletích z nějakých sraček, kdy se jim nedařilo vyhrát zlato. To takhle ale vůbec není. Prostě to jednou nevyšlo, nemůžete vyhrávat pořád. Jednou, dvakrát za historii to hold přišlo a hned takový boom ? Jen mi to přijde extrémně přehnaný. Závěrečný highlight proti Španělsku je ovšem super, zápas jako prase nabitý emocemi do posledních chvil. Sice víte jak dopadne, ale i přesto Vás to chytne za koule a nepustí. Nejvíce si však cením, že dokument je i takovou malou poctou Kobemu. Geniální hráč. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama