Po ozbrojené loupeži se Jim s Charliem schovají na farmě zvané Wildschut a začnou tam terorizovat její majitele. (Netflix)

Willy Kufalt

Minimálně po dějové stránce je to spíše průměrný home invasion thriller, který si s výraznějším představováním postav z rodinné farmy a nějakou jejich psychologií tedy rozhodně neláme hlavu. Výraznou policejní linku, která má děj obohatit z jiného úhle pohledu, zpracovali tvůrci teprve podivně, když si vezmu, že zde po hned dvou nebezpečných ozbrojených zločincích na útěku pátrá a snaží se je pronásledovat jeden jediný policista (šerif), sám bez jakýchkoliv posil či kolegů. I ta skupinka armádních vojáků od policie nezávislých se zde pohybuje jaksi nahodile. Já tenhle (sub)žánr fakt nemám rád a tady jsem si opět potvrdil proč a sice, že vedle přemíry násilí za to může i často slabá propracovanost podobných akčních thrillerů nebo hororů béčkového ražení. Na druhé straně v rámci kategorie béčkového osmdesátkového thrilleru, kam Rodinná pevnost spadá a naštěstí si nesnaží hrát na nic většího, jsem vnímal solidní a občas i dost působivý kousek s hutnou atmosféru. Střídání temného skličujícího nádechu uprostřed teroru uvnitř chaty a country-westernové atmosféry v exteriérech kolem, se mi tady dost líbilo, stejně tak motiv silné ženské hrdinky v závěru. [60%] ()