Have Rocket, Will Travel

Komedie / Sci-Fi

USA, 1959, 76 min

• Oktavianus

Zoufale nevtipná komedie trojice nesympatických komiků The Three Stooges, kteří patrně brali inspiraci v groteskách a komediích bratří Marxů, ovšem extrémně špatně. Celý humor spočívá v tom, že zmateně pobíhají, omylem do sebe vráží, mlátí se vzájemně po hlavě nebo někam jdou a cestou hlavou do něčeho vrazí. A občas i zpívají. Zábava k popukání, fakt. Už nikdy víc. No a tihle tři loseři, co pracují jako hlídači a uklízeči ve vesmírném výzkumném centru, se omylem raketou dostanou na Venuši, kde je kupodivu krajina totožná s tou pozemskou, a narazí tam na obřího pavouka, co plive oheň (kupodivu slušnou zmenšenou zadní projekcí - až na ten plamen, no), přitepleně mluvícího jednorožce (smutně vyhlížející poník s parohem připevněným gumičkou na hlavě) a zlého mluvícího krabicovitého robota s několikerým párem rukou, kterej vyhladil "lidstvo" na planetě, a ten vytvoří tři zlé (a stejně hloupé) dvojníky jich samých. A tak tři idiotští hrdinové ihned utečou (bez konfliktu, bez děje, prostě hned) a vrátí se na Zemi. Toliko k ději a tím i k filmu, je tím řečeno, jak moc kvalitní to asi je. Ale pokud vám přijde vtipné, jak se dva chlapi srazí hlavami a udělá to "šprýmovní" kovový zvuk, klidně si nějakou hvězdu přidejte. Mně totiž ne.(22.7.2014)